szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk3802    200
Dnia 21.01.2019 o 23:54, Kobek napisał:

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Sieję rzepak na gorszych klasowo ziemiach nie zbieram oczywiście 5t z hektara, ale są to też w miarę przyzwoite wyniki i przy odpowiednim zaplanowaniu nawożenia też się to opłaca.

Ty chyba nie wiesz o czym Ty mówisz teraz....  Na sąsiednich działkach w tym roku sąsiedzi po tonie z hektara zbierali żyta (młóciłem im) a ty mi tu wyjeżdzasz z rzepakiem. Są VI klasy gdzie powinny być skatalogowane na IVb ale ze mieli ludzie znajomosci by nie płacić podatku dawali w ręke a ci wpisywali VI klase. Jednak mówie tu o prawdziwych VI czyli gleby pseudobielicowe-zdregradowane kompleksu żytni bardzo słaby


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Najlepiej glebę klasyfikować po plonac. Na jednym polu mam 4b i 6 a patrząc po roślinach to powinno być odwrotnie sklasyfikowane. Ale w 90 % się zgadza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
36 minut temu, Patryk3802 napisał:

Ty chyba nie wiesz o czym Ty mówisz teraz....  Na sąsiednich działkach w tym roku sąsiedzi po tonie z hektara zbierali żyta (młóciłem im) a ty mi tu wyjeżdzasz z rzepakiem. Są VI klasy gdzie powinny być skatalogowane na IVb ale ze mieli ludzie znajomosci by nie płacić podatku dawali w ręke a ci wpisywali VI klase. Jednak mówie tu o prawdziwych VI czyli gleby pseudobielicowe-zdregradowane kompleksu żytni bardzo słaby

Jak 1t żyta to działka pod zalesienie. Jak jest sucho to zboże padnie, a rzepak nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wypadek przy pracy lub jakieś skrajne warunki pogodowe. Nawet gdybyś przeorał las i zasiał między drzewami to żyto by urosło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie siejemy.  W moim powiecie DKL  wiele osób zrezygnowało. Także cena może być dobra....o ile nie sprowadzą z Kazachstanu albo innego trzeciego świata...u mnie samosiewy zaczęły wchodzić. Ja bym siał po weekendzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Mam teraz czas i już sieje. Jeden odważny u mnie się znalazł I zasial przed świętami. Teraz gryka ma u niego 2 liście. Ciekawe co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Jak będzie-1 To będzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Ja planuję w sobotę wsiać jeden kawałek ( może parę dni  za wcześnie bo w ubiegłym roku siałem 11 maja ale zaryzykuję)  a w przyszły weekend drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

W tamtym roku siew przeprowadziłem 25 i 27 kwietnia i gryce nic nie było. W prawdzie jakoś większych przymrozków po mrozach nie było. Myślę ze zanim wyjdzie ta gryka moja to już będzie po przymrozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Akurat zeszły rok był bardzo specyficzny, bo nie było żadnych przymrozków. Więc grykę można było zasiać i w połowie kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Uprawa gryki padła na ryj to i wątek na forum zgasł. Jak by co to mam pokosówkę do sprzedania.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniofon1    0

Wywioze pszczoły na gryke, facelie,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka,sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami. Słoik  miodu od ula.Województwo dolnośląskie najlepiej ziemia kłodzka ,ale nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

podobnie jak moje rodzinki śilne a w ulach nic nie przybywa, w słabszych troszkę przybywa ale malutko


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Zwykły na dwa targańce ,kosy przeciwbieżne.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
23 godziny temu, niuniofon1 napisał:

Wywioze pszczoły na gryke, facelie,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka,sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami. Słoik  miodu od ula.Województwo dolnośląskie najlepiej ziemia kłodzka ,ale nie tylko.

Priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Tak wygląda na dzień dzisiejszy, pokazuje różnice między górką a dołkiem na tym samym polu. 

Screenshot_20190708_102234.jpg

Screenshot_20190708_102342.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Siana późno bo 30 maja ale poprzednim razem też sialem jakos 28 czy 29 maja i super wyszła a teraz właśnie wydaje sie taka karłowata i chyba za szybko zakwitła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj