szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231

pośrednicy z lubelskiego tyle obiecywali


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

 Apropos ceny przypomniało mi się że kiedyś reczka była po 420 za meter😀 teraz w okolicy po 70 skupują, a rok temu po 100 sprzedałem, fajnie powspominać dawne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pszenica drozsza od gryki, koniec swiata...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Będzie co kosić przy tej cenie?

W moich stronach nie pokosisz, bo pokosówek sporo, a działki małe.

 Cena na dziś 900zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ja nie sieję, choć to bez względu na cenę bo tak płodozmian ułożony.

W tym roku pewnie padnie rekord siewu prosa. Kto przetrzymał to los na loterii wygrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

To co siać na słabych glebach V VI klasy?? Dla mnie gryka jest alternatywą własnie na "wyrabianie" nowych pól. Plon w tym roku u mnie rózny był były kawałki po ponad 1200kg z hektara a był ze ledwo 500kg. Osobiscie zasieje u siebie około 4ha tylko temu że działka od IIIb do VI na VI przepał niskie pH na poprawę z 2 lata bede czekał zanim zacznie konktetnie działać wapno. bynajmniej jak był w ubiegłym roku owies to tam na VI zginał zółty sie robi od glinu. wzamian ta III to jest mokra wjechać ni hu hu nie idzie na to wczesna wiosną więc zostaje własnie gryka. Przy tej cenie gryki bardziej mi się ją opłaca śrutować świnią niż pszenice... jakies "teoretycznie" rozwiazanie jest gdyby nie ten pier... ASF...


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
To dobrze że sprzedałem po 900 jeszcze chyba we wrześniu a od tego roku nie sieje tego gówno lepiej kończyne zasiać bo zazielenienie będę mieć jakąś marną dopłatę i jeszcze coś zbiorę czyli wyjdzie dochód podobny a może i lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

A nie myślicie że nadchodzi pora odbicia od dna ceny gryki w przyszłym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
12 minut temu, Taurus83 napisał:

Ile gryka ma białka i w jakich to proporcjach mieszasz i z czym ? 

szczerze to nie wiem ile to ma białka, mieszałem to z owsem ,żytem ,pszenżytem, premix i śrut rzepakowy

Właśnie kończe futrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888
12 minut temu, iron napisał:

To dobrze że sprzedałem po 900 jeszcze chyba we wrześniu a od tego roku nie sieje tego gówno lepiej kończyne zasiać bo zazielenienie będę mieć jakąś marną dopłatę i jeszcze coś zbiorę czyli wyjdzie dochód podobny a może i lepszy

Koniczyna na nasiona( czytaj dosuszanie reglone) nie kwalifikuje się na zazielenienie. Chyba że będziesz czekać do października aż sama wyschnie to wtedy tak 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Miałem 4 ha dosuszylem ja reglone. Skosilem miała 16% sypnela mi 7,2 tony z calosci. Zaladowalem ja 2 razy na przyczepę i spowrotem bo mi zaczynała troszkę smierdziec. Oddałem ja po 700 zł. Koniec przygody. Koledzy jeszcze mają i prawie zero ruchu na rynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

A jaki % zanieczyszczeń?

Mi się udało sprzedać po 1000 albo po 900 już nie pamiętam. Teraz podobno po 700  w okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Była ładna czysta, tylko wilgotność nie pasowała. Szukali maks do 14.8. Sprzedana w listopadzie. Teraz kolega ladowal tira też po 700zł. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Koniczyne na VI klasie? Ciekawe... No w sumie tu na AF to i rzepaki po 5t dają na takich ziemiach... Piszę to sceptycznie gdyż wątpie ze ktoś na ziemiach lepszych niz IV klasa uprawia gryke... A koniczyna jak rzepak, burak, pszenica chce ziemi...  Ja szukam alternatywy na najsłabsze ziemie. Pomijam zalesienie


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Sieję rzepak na gorszych klasowo ziemiach nie zbieram oczywiście 5t z hektara, ale są to też w miarę przyzwoite wyniki i przy odpowiednim zaplanowaniu nawożenia też się to opłaca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

V i VI w jednym miejscu nie równa się V i VI w drugim na to za bardzo nie ma co patrzeć. A koniczyna na V i VI przy przekropnym roku urośnie. Wiadomo że to nie będzie to co na III ale coś tam będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj