szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889
10 godzin temu, tlewandowski napisał:

a co ci się w tej ukraińskiej nie podoba?

tak jak napisałem wyżej. aleksandrija za pózno dojrzewa przez co zbiór jest opózniony i  przez to siew pszenicy jest opózniony itd itd w tamtym roku panda posiana tydzień pózniej doszła ok dwa tygodnie wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
czekaj a ty masz pandę na sprzedaż czy tą drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

późniejsza troszkę jest jeśli ktoś planuje siew ozimin to może to przeszkadzać a jak z plonem w porównaniu do pandy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

Porownywalnie. Panda ma trochę grubsze ziarno. Tak mi się wydaje.  Mam Już zasiane od 2 tygidni dwa hektary aleksandri. Zwierzyna zniszczyla w 100% plantacje we wrzesniu 2017.  Wjechalem tam dwa tygodnie temu talerzowką. Przed wczoraj chciałem wsiac tam koniczynę w kit ( to działka gdzie ci roku zwierzyna niszczy) a tam rosnie piekna gryka.  Jakby siewnikiem zasiane bylo. Ciekawe co z rego bedzie. ty jaką o odmianę siejesz ? 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czym można zwalczyć samosiewy gryki w zbożach? Granstar poradzi sobie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Bierz taki herbicyd co bierze chwasty z rodziny rdestowatych. Ja pryskałem jare mocarzem i gryka już się zwija, a samosiewów było strasznie dużo bo gryka wyłożył się przed żniwami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Właśnie posiałem 6 ha gryki. Nie wiem czy przy tej suszy coś z tego będzie. Posiałem, bo w spodzie są jeszcze resztki wilgoci, może zdoła pokiełkować. Wydaje mi się że im dłużej bym czekał tym gorzej ze wschodami. Pożyjemy zobaczymy. Jutro czyszczenie ciągnika, bo w takim kurzu to jeszcze w swoim życiu nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja w zeszłym roku siałem w pył, tumany kurzu osiadały dobrych kilka minut po jednym przejeździe z agregatem, ale po kilku dniach od siewu zaczęło padać i dobrze powschodziło. Ja jednak z siewami zaczekam do zapowiedzi deszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Na 10 dni do przodu u mnie tylko palące słońce i wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie tak samo. No cóż trudno, wcześniejszy siew i tak nie ma sensu w taki popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Agrest napisał:

Kiedyś nawet przez myśl mi nie przeszło że mógłbym nie oglądać telewizji. Teraz wiem że da się bez niej żyć, niestety bez netu już nie:D

Pogoda dziś ma być dla pracownika korporacyjnego , a nie jakiegoś wiecznie narzekającego nawiedzonego rolnika. Najlepiej jakby słowo rolnik znikło ze słownika. w końcu i tak wszystko w lidlu i biedronce można dostać.

 

Co do stepowienia to już kilkanaście lat temu była mowa właśnie o tym że Polska ma wyjątkowe warunki do stania się stepem w wyniku zmian klimatycznych.

A ostatnio z kolei ogłosili jakiś raport, że to Polska i Ukraina najwiecej skorzystają na zmianach klimatycznych i nasza produkcja znacznie wzrośnie. Ja to widzę, że powoli będę zwijał żagiel a nie zwiększał produkcję.

myślę podobnie co do Ukrainy tam mają najlepsze ziemie w Europie i nawet podczas suszy to i tak będą mieli mniejsze koszty a korporacje i tak od nich przywiozą swoje zboże bo one to tam produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
9 godzin temu, Agrest napisał:

Właśnie posiałem 6 ha gryki. Nie wiem czy przy tej suszy coś z tego będzie. Posiałem, bo w spodzie są jeszcze resztki wilgoci, może zdoła pokiełkować. Wydaje mi się że im dłużej bym czekał tym gorzej ze wschodami. Pożyjemy zobaczymy. Jutro czyszczenie ciągnika, bo w takim kurzu to jeszcze w swoim życiu nie robił.

ja jak nie popada to nie sieje, przynajmniej na paliwo nie strace


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

U mnie susza od początku kwietnia. Miałem siać grykę na nasiona ale posieje gęsto i będzie na słome bo muszę pole doprowadzić do uzytku a na nasiona sie nie opłaca. Teraz myślę na te upały opryskać pole glifosatem i potem tylko kultywator, do tego z 20N  w czystym składniku powinno wystarczyc chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

W tamtym roku posialem gryke okolo 15 maja , kolega sial przd weekendem majowym kosil miesiac wczesniej odemnie. Mieszkam  kilka kilometrow od granicy z bialorusia , w tm roku skonczylismy siew gryki przed 20 kwietnia. pola po kukurydzy nie pryskam od ziela , gryka bardzo dobrze sobie radzi z zielem. W okolicy jest kilka duzych pasiek tak ze warto siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja jade dzis siac swoja pierwsza gryke w zyciu w niesamowity popiol, cos zapowiadaja opad niedlugo ale zobaczymy. Gryka sasiadow juz od 5-6 dni w ziemii


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
czyli powinna już wschodzić. ja jeszcze pod grykę nic nie zrobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
Ja dziś też kilka ha chyba zasieje wcześnie, ale się zobaczy jak to będzie oby mrozu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Moja gryka wysiana 28 kwietnia jest już od tygodnia na wierzchu. Zobaczymy co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj