szark93

Gryka

Polecane posty

miszka16    86

Desykowałeś czy po pokosówce?Czy też bez żadnych zabiegów była z pola zebrana kombajnem?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Desykowana, a przed żniwami było 8 dni słonecznej i ciepłej pogody. Na jednym kawałku gdy kosiliśmy pod koniec dnia gryka była wilgotna ale to w sumie raptem jedna czy dwie przyczepy były. Później tą grykę wystawiałem na przyczepach na słońce i szuflowałem i już była sucha. W poniedziałek albo wtorek zawiozę próbki na skup i sam zobaczę jaki będzie wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Wydaje mi się, że ktoś chce Cię w balona zrobić, bo przy tej wilgotności raczej już spleśniała by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja w tym roku zrobiłem doświadczenie.Gryka desykowana dwa tygodnie przed koszeniem była o 2% wilgotniejsza niż po pokosówce omłot jednej i drugiej o tej samej porze,na pokosie leżała tydzień w między czasie jeden dzień padał deszcz.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ale w sierpniu kosiłem kawałek bez desykacji i bez pokosówki i wyszło 24%

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No właśnie, a poza tym powinna się grzać. Agrest znasz firmę Bak-Rol ?

Tak. Handluję z nimi.  Jeśli chodzi o wypłacalność to firma rzetelna i terminowa. Jak na fakturze 14 dni to 14-ego dnia lub wcześniej kasa na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 17.10.2017 o 23:39, Taurus83 napisał:

Chodziło mi o słomę z gryki. W międzyczasie wypytalem ojca to mówił że kiedyś słomę jadly bydlaki. Podobno... Koledze chodziło chyba o ziarno dla cielaków? A co do kozy to ruszy. Miałem w tym roku 6 ha koło największego dziada na wiosce i jego kozy ze dwa metry obgryzly na długości 400 metrów od strony jego "rancza" Same patyki zostały. k**wa co roku z nim problem. Ani prośby ani groźby nie pomagają. Tylko ostropestu nie ruszyły :) chciałem mu wytruc te kozy ale co one winne??? Teraz koniczyna tam rośnie to się k**wy cały czas pasą. Jak żyć...

 .U mnie sąsiad polał szambem na polu z kukurydzą ,bo już dziki ładnie wszamały plantację i dwa tygodnie miał spokój .W ty miejscu ,gdzie szambo wylał ,to dziki nie ruszyły .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 3.11.2017 o 13:08, grzegorzw1971 napisał:

Czy już Macie poorane pod grykę? Jakie ceny teraz?

ja nie orze  pod grykę. talerzówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja przed siewem gryki jedynie przejechałem kultywatorem. Ale kultywatorowałem rosnące pszenżyto, to pewnie inna śpiewka niz uprawianie ścierniska. I wyrosła bardzo piękna, ale nikt nie chciał przyjechać wykosić i stalerzowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja troche zaorałem,jedni zalecaja orac teraz bo pole wilgoci naciągnie przez zime,drudzy że przed siewem i co lepsze? (W tym roku miałem na zimowej orce i było ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Osobiście stosuję orkę zimową. Ziemia przemarznie i dużo lżej się ją doprawia. Wiosną bronuję by przerwać parowanie i czekam do maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak siane bedzie uprawowosiewnym to też bronować? Chwaściki by sie zniszczyły,ale Ktoś tu pisał że opryskac czymś można parę tygodni przed siewem? (Chyba bede orał mam 4 i 5 klase)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wg mnie warto, bo do maja troche chwastow wyskoczy i je zniszczysz jadac uprawowo siewnym

 

@pjfoi kiedy lecisz z bronowaniem na wiosne? wczesna wiosna czy troche czekasz az chwasty wyskocza? 

 

i jescze pytanko do bardziej doswiadczonych, czy kiedykolwiek mieliscie jakies problemy ze sprzedaza gryki? chodzi mi konkretnie o nieczystosci pozostawione przez jakies zwierzatka, chociazby mysz. slyszalem ze transport moze zostac zawrocony?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

jak jest dużo towaru na rynku to cuda mogą wymyślać nawet jeśli w gryce są nasiona zboża to potrafią wydziwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Witam panowie  skosilem gryke tak okolo 2 tony i jest mokra bo ma 20% rozsypalem to na gorze w warstwie ok 10 cm i co dziennie szufluje... Bedzie cos z niej czy splesnieje jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

Zrób przewiew, lepiej schnie w chłodnym powietrzu pod warunkiem, że będzie przeciąg. Inaczej dojdzie do zaparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Powinno coś być aby tylko miala przewiew i by ją od czasu do czasu przeszuflowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Też miałem grykę o wilgotności 20-21% procent i musiałem wozić na suszarnię bo nikt jej nie chciał. Mam pytanko, odnośnie sprzedaży gryki. Sprzedaż będzie na fakturę i jaki dokument muszę otrzymać od kierowcy który odbierze grykę. Znam dokładną wagę gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Grykę najlepiej od razu po zbiorze przewiać bo naciągnie wilgoci od nasion chwastów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj