szark93

Gryka

Polecane posty

kazach17    8

w moich regionach zsału nie bylo przy plonie w tym roku 1200kg/ha,gdzie zawsze bylo ok 2t,także myśle ,że cena powinna pojsc w góre,ale to dopiero na wiosnę lub lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Współpracuje ktoś z firmą JANEKS z Janowa Lubelskiego? Jak u nich z płatnościami i rzetelnością?

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Jak ok to napisz po ile,i ile ci odrzucili na odpad

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HItman1999    0

Współpracuje ktoś z firmą JANEKS z Janowa Lubelskiego? Jak u nich z płatnościami i rzetelnością?

Ja jako lokalny przedsiębiorca, współpracuję czasem z tą firmą aczkolwiek zamiast gryki sprzedaję do nich już gotową kaszę gryczaną. Firma co do rzetelności i płatności jest w porządku, lecz czasem czas oczekiwania na wpłatę jest lekko opóźniony. Ale ogólnie rzecz biorąc firma jest w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

cena hmmm śmiech na sali 900 netto bo niby na Pomorzu mega urodzaj był .kórwa mac ręce opadają w tamtym roku w Chinach dwa lata na Litwie za rok pewnie w Egipcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

wcale na pomorzu nie było żadnego urodzaju to jest pic na wodę w kilkunastu gospodarstwach które dobrze znam niektóre po 600 hektarów, zbiory były mniejsze niż w tamtym roku duża część gryki jeszcze stoi na polach a raczej to co z niej zostało już, znam gospodarstwa które pola gryki która była późno siana tzn. w czerwcu zostały za talerzowane i to pola po 50, 100 hektarów a nawet większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

W sumie to ktoś na wiosnę pisał w tym temacie że gryka będzie po 1200 i się nie pomylił za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

u nas kupują ok 1200 a na ekologiczną ceny jeszcze nie ma badają rynek na razie chyba bo tylko dzwonią ile pan ma i i za ile by pan sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja się pozbyłem za 1100 ale miła dużą wilgotność nawet ponad 18%, jedno wam tylko powiem że moja faktura RR miała numer 2 więc szału z dostawami nie mają.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

W sumie to ktoś na wiosnę pisał w tym temacie że gryka będzie po 1200 i się nie pomylił za dużo

 

Chyba nawet ja tak szacowałem, ale jak sie bawimy w typowanie dalej to myślę że w czerwcu na 1400-1500 wskoczy. W moich regionach zbiory udane, aczkolwiek wiele ha gryki nie zostało zebranych. Ja już za długo się przymierzam do gryki i za rok sięję z 10-15ha


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

 

 

Jeżeli gryka będzie dobrze plonować to jesteście mega optymistami, że sprzedacie po 1200-1400. Ja pamiętam ceny 700-800 przez bodajże kolejne 3 lata. Nie chciałbym tego, ale jest to całkiem realne.

 

 

Marne pocieszenie, że tak typowałem i niemalże się sprawdza.

 

Ale również jestem zdania, że do tych 150 dobije na nowe zasiewy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Wie ktoś może jaka cena na ekologiczną z certyfikatem?

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

W mojej okolicy też sporo gryki zostało na polu, to się musi odbić czkawką w postaci zwyżki cen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Dzisiaj kosiliśmy grykę na ziarno z poplonu po jęczmieniu ozimym. Siew 11 lipca, 80 kg/ha lejkiem po podorywce, później tylko zbronowane. Gryka nie nawożona, nie pryskana od chwasta i nie desykowana. Koszone było bizonem. plon około 1100 kg/ha. Po ostatnich suchych i ciepłych dniach całkiem nieźle doschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

ktoś pisał że gryki nawet koza nie ruszy a to cielaki.

Chodziło mi o słomę z gryki. W międzyczasie wypytalem ojca to mówił że kiedyś słomę jadly bydlaki. Podobno... Koledze chodziło chyba o ziarno dla cielaków? A co do kozy to ruszy. Miałem w tym roku 6 ha koło największego dziada na wiosce i jego kozy ze dwa metry obgryzly na długości 400 metrów od strony jego "rancza" Same patyki zostały. k**wa co roku z nim problem. Ani prośby ani groźby nie pomagają. Tylko ostropestu nie ruszyły :) chciałem mu wytruc te kozy ale co one winne??? Teraz koniczyna tam rośnie to się k**wy cały czas pasą. Jak żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

moja siana w polowie czerwca i dalej nie idzie skosic jest tak gesta i jeszcze zielona ze kombajn nie daje rady wczoraj dwa razy go zabilem i zjechalem z pola... plon slaby nie wiem czy po tej cenie wyjde na zero;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Kutafon z kozami powinien sobie ogrodzić aby zwierzaki nie lazły w szkodę, takie coś zgłasza się na psiarnię, robią protokół i z tym do ubezpieczalni w której delikwent ma ubezpieczenie oc gospodarstwa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Cześć. Mam problem z gryką, bo już trzy firmy nie chcą jej wziąć bo ma za dużo wilgoci i podobno zaczyna już ,,pachnieć" z czym się w sumie nie zgadzam bo gryka pachnie jak gryka, ale na pewno nie pleśnią. Wolałbym już opchnąć taką niż bawić się w jakieś suszenie i nie mieć pewności, czy ktoś ją wgl. weźmie. Na pewno nie tylko ja mam ten problem bo każdy wie jak była pogoda i ciężko mieć super ekstra suchy towar. A swoją drogą skupujący też mają nie równo pod kopułą bo chcą towar 100% czystości, żeby był jak najbardziej suchy, zawieźć im 200 km w jedną stronę i proponują 1000zł...

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, ewentualnie zna kogoś kto skupuje mokrą grykę niech podzieli się numerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Ile % ma tą gryka ?

Kutafon raczej nie posiada oc. Jakieś ogrodzenie zrobił z siatki lesnej. ale kozy pod nim przechodzą. Zresztą jak ja bym ogrodził to pewnie tej siatki by nie było po zimie by jej nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Podobno ponad 21%. Ale nie jestem pewien co do wiarygodnośći pomiaru. Gryka była zapakowana w reklamówce i nie jestem pewien czy przypadkiem przez nią nie złapała zapaszku i wilgoci. W poniedziałek zawiozę próbkę gryki na skup niech zmieżą wilgotność. Ja niestety nie posiadam wilgotnościomierza do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj