szark93

Gryka

Polecane posty

Michal673    6

Panowie jak to jest z dosuszaniem gryki, mocno stękają kupujący ? Chodzi o to, że mam do zebrania 10ha gryki ale przy tej ilości opadów nie ma szans aby ona sama dojrzała, no może w październiku i chyba będę musiał dosuszać. Najgorsze jest to, że nikt w okolicy nie ma pokosówki a ja nie mogę czekać za długo bo chcę kosić koło 20-25 września. Gryka jest dość mocna, też ją mocno pogięło po wichurach i na pewno sama nie dojrzeje. Nie mam pojęcia co robić, nie miałem w planach dosuszania ale co zrobić jak pogoda nie rozpieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Pisałem już o tym w temacie z rzepakiem, ale nikt nic nie napisał może tutaj ktoś miał podobny przypadek.

Na działce rzepaku mam sporo samosiewów gryki czym mogę opryskać rzepak, żeby spaliło gryke??

Dodam jeszcze, że mam w planach opryskać navigatorem w celu zwalczenia chwastów dwulisciennych, tylko nie wiem czy gryke weżmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dosusz reglone. Drogo wychodzi ale się nie czepiają.

Pierwszy mróz i będzie po gryce także o nią bym się nie martwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dosusz reglone. Drogo wychodzi ale się nie czepiają.

 

Kolego jaka dawka reglone, i po ilu dniach można kosić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys88    1

Kup sobie zamiennik reglone, np Ring 200 SL. 280 zł 5 litrów. 3 litry na hektar. Tydzień pogody i kosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys88    1

Raczej tak. Oprysk ma działanie jak reglone. Dziś zrobię próbę siły kielkowania i za parę dni napisze dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Raczej tak. Oprysk ma działanie jak reglone. Dziś zrobię próbę siły kielkowania i za parę dni napisze dla pewności.

Kolego 2l na ha by nie wystarczyły czy lepiej dać jednak 3l ? Wody 200l na ha wystarczy czy więcej dla lepszego pokrycia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

3 to minimum a wody lepiej dać więcej.

 

na jakiej podstawie tak zdecydowanie twierdzisz? robiłeś badania może wieloletnie?,

 

ja daję 1 l tego środka  i sprawę załatwia, tak pryskam przez ostatnie trzy lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Koledzy,większość desykantów oparta jest na substancji czynnej zwanej dikwat różnica tylko w procentach jest około 17%, aby zyskac dobry efekt trzeba dać 3 litry , nie ma potrzeby robić prób kiełkowania bo to nie randup, ja w tym roku posiałem grykę bo dopiero w maju mogłem wjechać z orką w pole a zbiór na ziemi 4-5 klasy tragiczny 800 kg/ha , przyczyna do przewidzenia  - proso :( a wyskoczyło w takim czasie że oprysk spowodowałby opadnięcie kwiatka czyli całkowita d*pa.

Jeżeli lubicie bawić się w takie sprawy proponuje ciekawe rozwiązanie, a mianowicie posiać jesienią brachinę, lub groch wiosną i przy zbiorach w czerwcu przy odpowiedniej pogodzie sieje się grykę na ziarno i we wrześniu zbieramy tylko prawdopodobnie inwestycja w dosuszanie ale warto przemyśleć taki układ.


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Co to jest brachina?

Gryki ludziska sieją po jęczmieniu ozimym. Grochu na suche nasiona w czerwcu się nie zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Brachina o ile tak się to piszę wygląda jak rzepak tylko drobniejsze i wcześniej się kosi,fachowo to jest chyba rzepik, groch na nasiona po desykacji końcówka czerwca, początek lipca, więc można dać radę

Edytowano przez piotr301976

Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Przy ciągłym zwilżeniu to i po tygodniu porośnie, zwłaszcza tam gdzie jest grubszy pokos. Ogólnie nie zazdroszczę bo już masz dużo wilgoci, do tego coraz dłuższe noce. Teraz na pogodynce widzę, że na cały kraj coś idzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A taka porośnięta nadaje się do czegoś? Na szczęście połowa stoi opryskana reglone lub glifosatem.no ale 20 ha leży i powoduje utratę włosów na glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Jeśli to na paszę  tylko chyba gryki się nie skarmia. Musisz rozchylić pokos i zobaczyć  czy nie skiełkowana. Na pewno nie 100%.

Ale ogólnie to z takiej gryki ponoć kaszy się nie zrobi bo podczas obróbki mąka wyjdzie.

Według mnie jeśli jest co ratować to chwila słońca i kombajn oraz suszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jeśli jest od tygodnia na pokosie, to jeszcze nie ma dramatu. Co najważniejsze na jakim ściernisku czy na wysokim ze jest przewiew powietrza czy na takim co leży na ziemi. Jaka ta gryka jest? Bardziej wyglada na 1t/ha czy na 2+?
Jestem tez z okolic Kłodzka miałem jeden kawałek co dawał mi 2,5t/ha i w pokos wchodziły dziki i rozwalały go... wyglądało to jakby ktoś motorem przed każdy pokos przejechał... Dlatego towar trochę wilgotniejszy bo był problem z zebraniem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ja miałem z 4ha 30arów 7,6 t koszona na raz nie dysykowana w ostatni słoneczny dzień przed deszczami i miała 15 procent wilgotności i taką prosto od kombajnu z przyczep sprzedałem po 1200 brutto-ale była wykoszona czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jeśli jest od tygodnia na pokosie, to jeszcze nie ma dramatu. Co najważniejsze na jakim ściernisku czy na wysokim ze jest przewiew powietrza czy na takim co leży na ziemi. Jaka ta gryka jest? Bardziej wyglada na 1t/ha czy na 2+?

Jestem tez z okolic Kłodzka miałem jeden kawałek co dawał mi 2,5t/ha i w pokos wchodziły dziki i rozwalały go... wyglądało to jakby ktoś motorem przed każdy pokos przejechał... Dlatego towar trochę wilgotniejszy bo był problem z zebraniem tego

Sciernisko wysokie na 20-25 cm. Plon celuje w 1.5 tony. Może i więcej bardzo ładna wyrosła. Siana co 25 cm 65 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rolnik1977    1

Witam. Wczoraj troche wykosiłem. Tydzień temu pryskałem reglone 2.5 l/ha. Troche przyschło ale bez szału, w sumie codziennie u nas padało. W niedzielę cały dzień lało. W czasie koszenia szło sporo śmieci, głównie zielone kawałki łodyg. Pierwszy raz kosiłem grykę. Jak można ustawić bizona żeby szło bez tych śmieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Witam u mnie część na pokosie a część stoi, jutro ruszam z pokosówką .Do tej części co leży na pokosie to aż się boje zaglądać leży dwa tygodnie.Jutro jak ją zobaczę to napisze co się z nią dzieje.

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj