szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25497

Siana 13 maja. Plon uważam kiepski, bo chciałem chociaż te 1,8-2t z ha. Niestety takiej suszy jak w tym roku to za mojego życia jeszcze nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem gdzie ty taką suszę masz, ale daleko wracać nie trzeba żeby sobie przypomnieć największą susze dziesięcioleci bo była ona w 2015 roku. W moich stronach wiosna była bardzo sucha, ale to nic w porównaniu z 2015. Dopiero lipiec przyniosl bardzo duze opady i tak do dzis pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25497

Jak to gdzie? - u mnie. Jak wiele razy pisałem w dziale pogoda kilka km dalej różnica w opadach jest istotna.

W 2015 to akurat miałem rekordowe zbiory zbóż. Może deszczu nie był dużo, ale padał w miarę regularnie i to najczęściej w okresach newralgicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedi bo coś nakosiłeś, a u mnie w 2015 roku porzadny deszcz spadł dopiero w połowie października. Jezeli chodzi o jare to nigdy takie slabe nie byly. A taki wynik jak ty uzyskales to jest nienajgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dawno dawno temu jak miałem z 5 latek zbierało się słomę z gryki na paszę, teraz to pewnie nawet kozy by nie zjadły :)

bydło jak i człowiek ma delikatniejsze podniebienia

Kiedyś kosilem mokrą i sloma została. Zrobiłem baloty i sąsiad zabrał co jego bydło i konie jedzą największy syf. Mówił że tego jeść nie chciały. Zwierzyna leśna też tego nie tyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Jaka cena w waszych okolicach? U mnie cienizna maks 130 zł za kwintal. Ale znalazłem też na OLX oferte od kupca za 950... chyba cos z nim nie tak... Pierwszy raz siałem gryke w tym roku i plon ok 1200-1300 kg z ha. Myślałem, że bedzie lepiej ale troche mi wypaliło. Cóż poradzić, taki rok.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Witam, ile dajecie roundupu na dosuszanie, ja dwa tygodnie temu opryskałem 2,2l Helosate plus 450 + 10kg siarczanu amonu, a gryka wciąż ma wodę w łodygach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie poszło wszystko na pokosy, zaraz odwożę 2 przyczepy zobaczymy ile nazbierałam z jednego kawałka, cena tez będę już dokładnie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rolnik1977    1

U mnie teraz drugi raz zakwitła i ma więcej nasion jak po pierwszym kwitnięciu. Co z tym teraz robić? Pokosówek u nas nikt nie ma. Pryskać? Da się tym później zasiać? Czy kosić mokrą jak troche nasiona przyżółkną?
Podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Moja tak samo ale czekam do 20 września z koszeniem

U mnie teraz drugi raz zakwitła i ma więcej nasion jak po pierwszym kwitnięciu. Co z tym teraz robić? Pokosówek u nas nikt nie ma. Pryskać? Da się tym później zasiać? Czy kosić mokrą jak troche nasiona przyżółkną?
Podpowie ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na polu po gryce można siać pszenice ozimą,to dobre stanowisko?mam zamiar siać połowe pola pszenicy i połowe gryki i na pszemiennie (gryka po pszenicy)robi tak Ktoś?dobry taki płodozmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U mnie teraz drugi raz zakwitła i ma więcej nasion jak po pierwszym kwitnięciu. Co z tym teraz robić? Pokosówek u nas nikt nie ma. Pryskać? Da się tym później zasiać? Czy kosić mokrą jak troche nasiona przyżółkną?

Podpowie ktoś?

Możesz poczekać jeszcze że dwa tygodnie lub dłużej i prysnac reglone. Tylko drogo wychodzi bo trzeba dac 3 litry. Ewentualnie wykosic mokra i wysuszyć na strychu/magaxynie/suszarni. Zależy ile tego masz. I jakimi możliwościami dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czy na polu po gryce można siać pszenice ozimą,to dobre stanowisko?mam zamiar siać połowe pola pszenicy i połowe gryki i na pszemiennie (gryka po pszenicy)robi tak Ktoś?dobry taki płodozmian?

 

bardzo dobre. Przypilnuj ochrony i nawozenia i spokojnie siej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak ceny gryki u was? u mnie max 115zł rutto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rolnik1977    1

Taurus dzięki za podpowiedz. Pierwszy raz to siałem na próbę. Mam czym opryskać i wymłócić. Wysuszyć teź mam gdzie. Całości mam 2.5 ha to jakichś wielkich ilości nie będzie.
Na następny sezon zasieje na polach po pszenżycie. Teraz dałem tam na poplon żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Mialem dzis kosić ale na końcówce jęczmienia u znajomego urwalo targaniec w kombajnie i może jutro sie wjedzie o ile dostane gdzies na miejscu :/ Wydaje mi sie ze pójdzie z pnia zbierać bo już sucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byczekish    4

Dzisiaj gryka skoszona, po wstępnych wyliczeniach plon ponad 1,5 tony/ha oczyszonej.
Z 1t odpadło ok 180kg .
Dodam, że
gryka była bez nawożenia, więc plon przyzwoity, po cichu liczyłem na jakieś 900-1200 kg .. jest dobrze ;)

Edytowano przez byczekish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znacie miejsca osoby, które przerabiają grykę na kaszę, ale łuskaną nie prażoną. W podkarpackim, lubelskim albo świętokrzyskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1100 plus vat ,łódzkie, wczoraj gadałem z znajomym i upierał się że małe gospodarstwa do 10 ha dostają dopłatę do gryki bez planu (że jak zasieje ktoś 2 czy 3 ha to do nich dostanie)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

moglibyście podać swoja lokalizacje przy cenie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj