szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tlewandowski    72

da się pozbierać bo będzie próbowała rosnąć dalej w górę i się  podniesie trochę.

ja zbieram bezpośrednio kombajnem oczywiście bez żadnej desykacji idzie całość  na czyszczalnie i na suszarnie.

co do nawożenie robiłem doświadczenia i nie ma to praktycznie żadnego wpływu na plan gryki pod warunkiem że mamy przynajmniej średnie zawartości składników,

to samo jest z azotem, większy wpływ ma przebieg pogody a najważniejsza jest  jakość zapylenia.

Jeśli ziemia jest wyjałowiona to wiadomo  trzeba nawozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

z moich doswiadczeń to z wyłożonej gryki nic nie ma...

 

matey pisałeś na początku o jednej tonie po 1000zł także wiesz...

 

u mnie wyglada to tak w tym roku 

 

plony na poziomie 800-1600 kg (zakładany)

dopłaty od 100% do 0 % 

 

nasiona z zakupu 260 za q  

norma wysiewu  65-100 kg  czyli  170-260 zł

krdeda granulowANA PÓŁ TONY 220 zł

glifosat przedsiewnie lub posiewnie   50 zł

pokosówka pali mało to jakieś 5 l czyli 20 zł

kombajn też mam swój to paliwo ok 60 zł

jak bym policzył amortyzacje to przy plonie 1t po 1000 pln i braku dopłat jestem na zero

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mialem dwa razy wylegla gryke. 99 procent lezalo. Dwa lata temu plon takiej wynosil ok 400 kg a w roku poprzednim ku mojemu zdziwieniu ok 2300 kg. Wszystko zależy od zapylenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

zobaczymy co będzie  z tej wylegnietej...Na szczęście położyło tylko kawałek i wiem dlaczego bo jak teściu sial mocznik po kukurydzy to mu trochę zostało i przejechał  jedna ścieżka po gryce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

Tak gdzieś widzialem w internecie i dlatego pytam :) no ale pszczoly jak tylko przestaje padać to robote w gryce u mnie maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

teraz gryka powoli kończy kwitnąć sa na niej już bręzowe orzeszki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Jest ktoś z okolic Rzeszowa co wykonuję usługę pokosówką?? Nikogo tutaj nie można namierzyć, wszyscy wkoło desykują albo koszą zieloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak masz możliwość to kup i rob usługi. U mnie biorą 130 zł za hektar. Pokosówka mało pali a do tego jest coraz większą presją na nie stosowanie glifosatu w gryce

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

kiedy dokladnie kosicie gryke ta pokosowka? nie ma pozniej problemu zeby podebrac kombajnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja tylko raz gryke zasuszalem a tak to pokosówka i to jest jedyny słuszny sposób na gryke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

kiedy dokladnie kosicie gryke ta pokosowka? nie ma pozniej problemu zeby podebrac kombajnem?

 

mniej więcej w tym samym momencie co dysykujesz. to zależy od twojej oceny, od pogody, od tego ile jeszcze kwitnie a ile może się osypać.. w zależności od pogody na pokosie musi poleżeć te dwa tygodnie. przynajmnej w moich stronach tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Panowie gryka bedzie dobra na przyduszenie chwastów, a głównie perzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Również uważam, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pokosówka. Jak gryka stojąca to straty znikome - oczywiście praca o rosie lub po deszczu.

W moich stronach na piachach ludzie zaczynają pierwsze gryki kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

pokosówką to można się bawić przy mniejszych powierzchniach jak jest więcej to tylko wialnia wstępna i suszarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jaki jest koszt wysuszenia z 25 do 15 % ?
Jakim kombajnem kosisz? Siekasz słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys88    1

Kiedy pryskac na dosuszenie? Juz czy jeszcze za wcześnie? Jak według was wygląda ta gryka?

post-217766-0-67177900-1501452598_thumb.jpg

post-217766-0-39924300-1501452665_thumb.jpg

post-217766-0-92189200-1501452720_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

WItam.

Panowie co myślicie o siewie gryki po burakach cukrowych. Macie jakieś doświadczenie. Chciałbym zacząc siać grykę  i najbardziej pasowało by mi po burakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Ło matko! To lepiej zostaw odłogiem  - chociaż nakładów nie poniesiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj