szark93

Gryka

Polecane posty

karino25    102

Zgadzam się z Agrest, jest duzo gryki w  naszych stronach, sam mam 7 ha. Do Borka sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

zartujesz czy powaznie pytasz? widziales jak wygladaja nasiona tuz po zbiorze?

 

Skupują też nie oczyszczoną. Wiem bo widziałem jedynie biorą odtrątek w % w zalęności ile jest zachwaszcenia. Robią tak że 10 kg przepuszczają przez przetak, rejtak czy jak tam zwał i wychodzi ile chwastów odleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ale jak przechowasz nieoczyszczona gryke? Przeciez to sie grzeje jak jest na stercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zależy jak sucha jest. Ka w tamtym roku miałem 15-18% wilgotności. Pokosowana wcześniej. Że śmieciami na poziomie 7%. Leżała na stercie ponad miesiąc i nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Po pokosówce ja z tydzien poleży na polu to gryka i inne chwasty powysychają na wiór ale. Kolega sprzedawał kilka lat temu nie czyszczoną. Wyszło mu 20 % zielska i jakoś sie nie grzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w mojej okolicy w młynie bierze chyna 100 zł od wyczyszczenia przyczepy wiec jak ktos ma duzo nie nie ma sensu młynkowac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Stosowaliście już odżywki z borem w tym roku ? Jakie /ile/ po ile $$$ ?

  

Ja bede jutro pryskał

bor z intermagu+ modus + odżywka Pk + na kwiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja bede jutro pryskał

bor z intermagu+ modus + odżywka Pk + na kwiat

 

opisz później jak gryka zachowuje sie po moddusie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Ja w tamtym tygodniu jak już miała sporo kwiatów pryskałem wieczorową porą na 1 hektar 160l cieczy, 9kg mocznik, 3kg rosasol, 4kg siarczan magnezu i 0,5kg chelat boru, kwiatów nie przypaliło, gryki tym bardziej, jest elegancko, a efekt się okaże;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Jak na razie nic się nie dzieje i nie będzie działo. zaliczymy jaki plon będzie . To nie był modus tylko jakiś jego zamiennik nie pamietam nazwy.. Poszło tak: 150ml zamiennik modusa + 200ml Tytanit+ 0,5l Molibden +1l Bor + 2L uniPK z internatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Pytanie do tych co zasilają grykę dolistnie. Zrobiliście w gryce ścieżki technologiczne czy jeździcie po gryce ? Zastanawiam się czy jest sens dolistnie pryskać. Gryka ma wodę, pod korzeń poszło 100kg polifoski 6 i tyle samo saletry. Nie wiem czy po dolistnym nawożeniu się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Teść uprawia hobbystycznie około 4ha. Zawsze to są zboża. Sytuacja zmieniła sie gdy załozyłem pasiekę i troszke przeznaczyliśmy na facelię. Nie jestem rolnikiem i nie znam sie na procedurach ale, proszę mnie uświadomić jak jest z kwestią dopłat do gryki. Siejąc facelię nie otrzymuje się bodajże dopłat w tym samym wymiarze jak do zbóż. Chciałbym aby teść siał coś miododajnego ale jednocześnie nie może być tak aby przez ten fakt ponosił straty, bo ani ziarna nie sprzeda ani dopłat takich nie weźmie. Dlatego pomyślałem o gryce, dopytam w skupach czy przyjmują a dopłaty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

U mnie gryka uprawiana pierwszy rok. Narazie wygląda tak.

Sie dba -sie ma!  Jest na czym oko zawiesić  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys88    1

Tygrys88  co za oprysk Robiłeś? widze że chyba ścieżki Masz zostawione?

Zasilanie dolistne, siarczan magnezu + bor i drugi raz sam bor.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys88    1

Zostawiłem. Miałem zamiar dokarmiać dolistnie wiec odrazu robiłem ścieżki no i nie wiem jak przed zbiorem czy randoup jeszcze nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj