szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231

panowie skracał ktoś z was grykę modusem? Jak tak to w jakiej fazie i jaka dawka?

 

kolego spróbój i podziel sie spostrzeżeniami

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

U mnie brak opadów pięknie skraca.  Zaczyna kwitnąć i wszystko stoi zwiędnięte. Szansa na plony marna bo i do końca czerwca opadów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Zawsze siałem grykę na wiosennej orce. W tym roku zaorałem na jesieni i teraz dopiero zauważam różnicę. Ten jeden kawałek co gryka wygląda źle to świeża dzierżawa z wiosenną orką... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

to nie jest kwestia orki zimowej czy wiosennej po prostu na tej dzierżawie jest coś nie tak z glebą i orka zimowa by tam nic też nie zmieniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Moja gryka siana 20 maja została przybita po siewie deszczem,bardzo nie równo schodzi.Jedna ma 30 centymetrów a druga dopiero schodzi.Co myślicie jest szansa na względne wyrównanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

moja gryka ma 20 cm i właśnie zaczyna kwitnąc chyba to dobrze nie wróży ?

czy  mogę ja teraz podsypać saletra?czy  może TYTANIT z intermagu ?

czy wpływ ma na to ph gleby ? pierwszy rok uprawiam ten  kawałek w tamtym roku poprzedni dzierżawca miał kiepski jęczmień 

klasa ziemi 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

moim zdaniem to normalne zaczyna kwitnąc jak jest niska póxniej rosnie i kwitnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Normalne że przy tej wysokości kwitnie. Jak będzie wilgoć to i tak 1,5 m wysokości przerzuci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam

Moja gryka siana 20 maja została przybita po siewie deszczem,bardzo nie równo schodzi.Jedna ma 30 centymetrów a druga dopiero schodzi.Co myślicie jest szansa na względne wyrównanie.

Pozdrawiam

Kilka  stron  wcześniej , było pisane  że  to  dobrze jesli  gryka  nie  rośnie  równo, bo  lepiej  sie  zapyla   . Nawet  siew na  2  tury na  tym  samym polu , podobno się  sprawdza 

Tobie  wyszło  tak przypadkiem , więc  nic  tylko  się  cieszyć ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Dobry kasiarz kupi jak leci i dobrze przesortuje. Śmieci se pan weźmie i będzie pan zadowolony :D . Ale w tym roku zanosi się na dobry przesiew i selekcję.

Coś mi się zdaje, że urobek trzeba będzie ze 3 lata przetrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Panowie Mam problem gryka siana 20 maja, pierwsze wschody gdzieś po tygodniu albo półtora, i po wychodziła strasznie komicznie, pół pola rzadko ,a drugie pół pola gęsto, dodam że po 3 tyg wzeszła znów w miejscach tam gdzie jej nie było i zrobił się bałagan, Czy będzie coś z jej ??


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dobry kasiarz kupi jak leci i dobrze przesortuje. Śmieci se pan weźmie i będzie pan zadowolony :D . Ale w tym roku zanosi się na dobry przesiew i selekcję.

Coś mi się zdaje, że urobek trzeba będzie ze 3 lata przetrzymać.

 

nie psiocz, w moich stronach jestnasiane ale w wiekszości kiepska


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ja jak żyję tak w moich stronach tyle gryki nie widziałem. Na razie wyglądają ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie też gryka nierówna ale pokosówka ja wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czy po zbiorze trzeba młynkować nasiona by sprzedać grykę, Bo nie bardzo mi się widzi młynkować urobku po zbiorze.

 

zartujesz czy powaznie pytasz? widziales jak wygladaja nasiona tuz po zbiorze?

 

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A niby jak wygląda? Jak nie masz zachwaszczonej to śmiało bez żadnego młynkowania się obędzie. Co najwyżej przepuścić przez wialnię. 

Jak musisz zrobić to u kogoś to jest to śmieszny koszt w porównaniu do czasu i pracy poświęconych na młynkowanie.

 

 

Ale jak pisałem na początku - zachwaszczenie. To jest słowo klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zartujesz czy powaznie pytasz? widziales jak wygladaja nasiona tuz po zbiorze?

 

Wyobraża sobie że pierwszy raz będę siał grykę pozatym w mojej okolicy to tylko raz ktoś siał tą rośliną i to w tym roku także nie mam kogo zapytać ani zobaczyć nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

W moich stronach zawozisz urobek po kombajnie na kaszarnię. Tam puszcza na czyszczalnie i po krótkim czasie  ładują Ci odsort na przyczepę, jedziesz tarujesz i bierzesz fakturę. Oczywiście towar musi wyglądać na grykę, a nie na sieczkę zmieszaną z ziemią i chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

A niby jak wygląda? Jak nie masz zachwaszczonej to śmiało bez żadnego młynkowania się obędzie. Co najwyżej przepuścić przez wialnię. 

Jak musisz zrobić to u kogoś to jest to śmieszny koszt w porównaniu do czasu i pracy poświęconych na młynkowanie.

 

 

Ale jak pisałem na początku - zachwaszczenie. To jest słowo klucz.

 

no dokładnie a w gryce z chwastami nie jest tak łatwo. No chyba ze ktos gesto posieje to moze latwiej ale to bez sensu. Jak ktos ma wialnie gdzies blisko to ok.

 

Wyobraża sobie że pierwszy raz będę siał grykę pozatym w mojej okolicy to tylko raz ktoś siał tą rośliną i to w tym roku także nie mam kogo zapytać ani zobaczyć nasion.

 

rozumiem. Gryke to nie pszenica i raczej bez jej oczyszczenia nie nadaje sie do sprzedazy. Oczyscic mozna jak widzisz na rozne sposoby. Zalezy kto czym dysponuje.

 

W moich stronach zawozisz urobek po kombajnie na kaszarnię. Tam puszcza na czyszczalnie i po krótkim czasie  ładują Ci odsort na przyczepę, jedziesz tarujesz i bierzesz fakturę. Oczywiście towar musi wyglądać na grykę, a nie na sieczkę zmieszaną z ziemią i chwastami

 

No jak masz kaszarnie blisko to mozesz tak robic. Ja nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj