szark93

Gryka

Polecane posty

Krono    2

na olx albo już sprzedane bo dzwoniłem a ogłoszenia jeszcze wisząca albo ceny wyrąbane w kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ktoś mi to może jakoś racjonalnie wytłumaczyć? Już któryś raz tak jest, że w jednym miejscu gryka rośnie jak szalona a drugim jest tragiczna....

 

min_69ef9439c32a007a579b0e16a12.jpg

 

min_371c99c9eb3a0418d6466a2a052f8.jpg

 

min_d035a8937e30084105f7807774fc.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Albo rośnie lepiej tam gdzie mokro przy tej suszy jaka jest u mnie. A obornik tam nie leżał ostatnio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Cały kawałek równo nawożony obornikiem. Być może faktycznie o wilgoć się rozchodzi... Hmmm... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Dowiedziałem sie ze wczasna wiosna na polu byla siana sol bo miałbyc tyton . Czyli moze one teraz palić gryke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Niki20 a tam czasami nie zmienia się gleba na glinę? bo tak jakoś zlewnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja  mam  posianą na  świeżym nabytku , była  tam  łąka ,

Też jest nierówna i nie  zależy  to od  wilgoci 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7
Sebusk

 

kurcze nie wydaje mi się... 

 

Odnośnie wilgoci to może jutro uda mi się zrobić fotki jak wygląda gryka na zimowej a jak na wiosennej orce... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie są fale Dunaju na gryce. w jednym miejscu rośnie jak szalona a w innym się męczy. uroki mozaiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Gryka siana na zimowej orce 11 maja, gleba uprawiana 3x agregatem uprawowym i siana agregatem uprawowo-siewnym aktywnym 75kg/ha w rozstawie 15cm. Przedplon - owies, zero jakiegokolwiek nawożenia.

 

min_16b115ca024b8be25587cb346b15.jpg

 

min_ff6e2f9364426f0c7d102c1ea8ad.jpg

 

min_981b2bd611d7efa871b2228cd922.jpg

 

Gryka siana na wiosennej orce, gleba uprawiana 1x agregatem uprawowym, siana agregatem uprawowo-siewnym aktywnym 70kg/h w rozstawie 15cm.

Przedplon soja, zeszłego roku pod soję dawana polifoska 6, dwa lata temu obornik, jakiś czas temu pole wapnowane.

 

d461a6bd544cabcbmed.jpg

 

74b427ae0d81b58cmed.jpg

 

4b3b421034eb3301med.jpg

 

Moim skromnym zdaniem chyba wilgoć robi tutaj największa robotę w uprawie gryki.... 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Standardowo jak do każdej uprawy. Jest jakiś pakiet do gatunków zagrożonych wyginięciem, coś koło 500-700zł do ha i max do 5ha. Pewny na 100% nie jestem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Na glinie gryka słabo rośnie jak nie będzie mocno padało to powinna jeszcze się poprawić.
Na tej pierwszej działce pewnie piasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Gleba podobna. Mam na bardzo ciężkiej glinie posianą grykę, też po orce zimowej i jest podobna do tej z pierwszych fotek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Czyli jedyne czym się tak naprawdę różni to orka zimowa/wiosenna. Bo tej polifoski już tam nie ma raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

jakiej wyskości są dopłaty do gryki?

 

Standardowo jak do innych upraw plus jeszcze dodatkowo można dostać 700 zł od ha ale trzeba robić plan na 5 lat podobnie jak w eko, więc nie wiem czy warto chyba, że ktoś naprawdę cały czas sieje grykę. Zrobienie tego planu też parę stów kosztuje.

 

Edytowano przez adam8056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Sebusk obornik 2 lata wstecz był dawany na tym polu co jest kiepska gryka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj