szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebusk    48

pięknie polało wczoraj i dziś delikatny deszczyk w sam raz na wschodzącą grypę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Niestety aplikacja mobilna jest tak totalnie biedna że niema tej opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Bidna jest właśnie aplikacja i muszę stwierdzić, że jest to totalna porażka. Ja przez telefon loguje sie na forum z poziomu normalnej przeglądarki i jeszcze zaznaczam opcję "wersja na komputer", wtedy strona niczym się nie różni od tej którą widzimy na komputerze i da się ją normalnie wygodnie przeglądać. A aplikacja to się nadaje jedynie do wrzucania zdjęć do galerii, do niczego innego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Widać kolega suffeks zabłysnął wiedzą.

up Do podstawowego przeglądania forum i zdjęć wystarcza ale żeby takiej podstawy nie było jak edytuj to lipa. Jak tam wasza kapustka? U mnie już ładnie rośnie. W przyszłym tyg grodzenie mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Czy ktoś z was nawozi gryke poglownie? Chodzi mi o nawozy npk? Jeśli tak podpowiedzcie co i ile dajecie?
Czy ktoś z was nawozi gryke poglownie? Chodzi mi o nawozy npk? Jeśli tak podpowiedzcie co i ile dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

wczoraj zakończone zasiewy. od 50 do 100 kg w róznych wariantach "lejkowych". teraz tylko deszczu deszczu 

 

podobno na północnym wschodzie były dziś przymrozki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Ja posiałem 67 kg na ha. Do tej pory były warunki idealne. Ziemia zakryta i według mnie jest stanowczo za gęsta. Tam gdzie znajomi siali po 90-100kg to jest masakra. Rośliny wiotkie, drobne i konkurują o światło.

Patrząc na swoje pole stwierdzam, że przy tej mtn wystarczyło by 50 kg (nasiona były drobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HItman1999    0

Czy macie jakieś doświadczenie z pryskaniem gryki antywylegaczem ? Bo w tym roku na jednym polu ma ona aż za dobre warunki + obornik był wyrzucany i za szybko idzie w górę. Czy można ją pryskać antywylegaczem i jakiej firmy jeśli tak, i w jakiej fazie oczywiście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja posiałem 67 kg na ha. Do tej pory były warunki idealne. Ziemia zakryta i według mnie jest stanowczo za gęsta. Tam gdzie znajomi siali po 90-100kg to jest masakra. Rośliny wiotkie, drobne i konkurują o światło.

Patrząc na swoje pole stwierdzam, że przy tej mtn wystarczyło by 50 kg (nasiona były drobne)

 

 

ja siałem w wiekszości 65 kg co drugi lejek, ale to w pola dobrze przygotowane. a miałem wiele ugorów różnie przygotowanych i na róznych ziemiach. mam taki kawałek 2 h na cięzkeij glinie, ugór, uprawione talerzówką na zimę. dwa tygodnie temu  kilka razy zjechałem to talerzówką kilka razy i jakoś to wyglądało, przez tydzień suszy to się tam kartoflisko zrobiło. także tam wsiałem 100kg.  wczoraj jak kończyłem i zostało mi jeszcze 2 h  i zauwazyłem że braknie mi nasion to zamknąłem  co 4 lejek i ustawiłem na ok 50 kg a pole takie że na dole 4 klasa a u góry  skała że siewnik na talerzach trzeszczy. na innych polach w zalerznosci od jakosci  uprawy to tak 70-90. także 30  hektarów zasiane porządnie a 10 eksperymentalnie. zobaczymy co to będzie...

 

a i jeszcze na koniec wjechałem w pole na którym miałem seradele ale najprawdopodobniej załatwiłem ją stompem i ani jedna nie urosła. i tam też wsiałem dwa paski. jeden raz uprawiony talerzówką, a drugi dwa razy.  jedni specjaliści twierdzili że ją spali i trzeba by zaorać pole na min 15 cm, a drudzy że nic jej nie bedzie bo niby w austri stomp jest rejestrowany w gryce, czy tam jedna z substancji stompu... w każdym bądz razie będzie jakieś doświadczenie dla potomnych

 

 

 

mój sąsiad posiał rozsiewaczem ok 120 kg i nawet nie zabronował...

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

wczoraj zakończone zasiewy. od 50 do 100 kg w róznych wariantach "lejkowych". teraz tylko deszczu deszczu 

 

podobno na północnym wschodzie były dziś przymrozki???

 

Znajomy dzwonił godzinę temu i mówił, że 5 ha wymarzło liście zwiędnięte i upadła na ziemię, pewnie już nie wstanie. Pole 20 kilometrów od przejścia granicznego w Kuźnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja siałem w wiekszości 65 kg co drugi lejek, ale to w pola dobrze przygotowane. a miałem wiele ugorów różnie przygotowanych i na róznych ziemiach. mam taki kawałek 2 h na cięzkeij glinie, ugór, uprawione talerzówką na zimę. dwa tygodnie temu  kilka razy zjechałem to talerzówką kilka razy i jakoś to wyglądało, przez tydzień suszy to się tam kartoflisko zrobiło. także tam wsiałem 100kg.  wczoraj jak kończyłem i zostało mi jeszcze 2 h  i zauwazyłem że braknie mi nasion to zamknąłem  co 4 lejek i ustawiłem na ok 50 kg a pole takie że na dole 4 klasa a u góry  skała że siewnik na talerzach trzeszczy. na innych polach w zalerznosci od jakosci  uprawy to tak 70-90. także 30  hektarów zasiane porządnie a 10 eksperymentalnie. zobaczymy co to będzie...

 

a i jeszcze na koniec wjechałem w pole na którym miałem seradele ale najprawdopodobniej załatwiłem ją stompem i ani jedna nie urosła. i tam też wsiałem dwa paski. jeden raz uprawiony talerzówką, a drugi dwa razy.  jedni specjaliści twierdzili że ją spali i trzeba by zaorać pole na min 15 cm, a drudzy że nic jej nie bedzie bo niby w austri stomp jest rejestrowany w gryce, czy tam jedna z substancji stompu... w każdym bądz razie będzie jakieś doświadczenie dla potomnych

 

 

 

mój sąsiad posiał rozsiewaczem ok 120 kg i nawet nie zabronował...

 

kiedy stopm był stosowany, w jakiej dawce i czy powschodziła gryka???


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pryskane 13-14 0.4  dawka z tego co pamietam to 3,5-4 litry. gryka posiana wczoraj o 22 30 to chyba jeszcze nie wzeszła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

 

 

mój sąsiad posiał rozsiewaczem ok 120 kg i nawet nie zabronował...

To akurat - wzejdzie 40-50% i będzie git :D

Ewentualnie będzie regularnie kiełkować przez  trzy tygodnie wskutek czego non stop będzie kwitnienie i lepsze zapylenie.

Były chyba doświadczenia (USA?) z siewem gryki co 40cm, a po 7 dniach dosiewka ponownie co 40cm z tym że w wolne miejsca. Ponoć najlepsze plonowanie. Gdzieś czytałem ale nie chce mi się szukać tego artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nawet jeśli to prawda to weź utraf za drugim przejazdem siewnikiem tak aby obsiać nieobsiane rzędy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

po 7 dniach to gryka juź jest na wierzchu. Mam pytanie- w jakiej fazie moźna grykę pryskać od jednoliściennych?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

No dokładnie- po 7 dniach to nie ma bata - rządki muszą być widoczne. Co nie zmienia faktu że zwykłym siewnikiem ciężko będzie to zrobić, bo trzeba redliczki demontować.

Ja nigdy nie stosowałem na jednoliścienne, ale widziałem pole po zastosowani, to ta gryka jednak marna była. Nie wiem co i w jakiej dawce klient zastosował.

 

Z innej bajki - macie już mszycę? Widzę, że wyjątkowo zaczyna się panoszyć w tym roku. Czym ją dokarmić aby zadziałało, bo ta małpa zawsze jest pod spodem i mam obawy czy pyretroid ją dosięgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Wiesz - nie bardzo kojarzę ale coś mi świta o 5 tonach. Może kiedyś odnajdę to wkleję

Tylko trzeba pamiętać, że to doświadczenia - a więc wynik przez dwa  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja słyszałem o jakiejs kanadyjskiej odmianie, która jest wysoka na 2 metry i w naszych warunkach miała dać plon na poziomie 5-6 ton ale wyszło to kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Pryskałem pszenicę atlantisem od jednolisciennych a za miedzą była gryka. Następnego dnia pasek 1m od miedzy gryka zwiędnięta. Coś będzie z niej jeszcze czy po niej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

W wynikach polskich odmian w granicach 2-2.5 t na poletkach. No nic z jakieś 2 ha na przyszły rok sprawdzę może więcej, tylko trzeba wymyślić jak zasiać drugi raz nie niszcząc pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Bardzo prosto, jak masz siewnik do warzyw na 50-60cm rozstaw i tarczki. Albo siewnik do kukurydzy/buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj