szark93

Gryka

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Callisto 100 SC, Racer 250EC, mieszanka Racer 250EC+Afalon Dyspersyjny 450 SC+ Lentipur Flo 500 SC. Badania prowadził zespół pod kierownictwem prof. Kazimierza Adamczewskiego.

Racer i Afalon powinny być dostępne.

Jeszcze uwaga z wniosków - zimna i deszczowa wiosna może sprawić, że pojawią się uszkodzenia gryki po zastosowaniu tych herbicydów.

W sumie od tego roku dostępny do gryki jest Boxer, Trivko i Fusilade Forte. Trivko i Fusilade Forte załatwią chwasty jednoliścienne.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

widziałem dzisiaj pierwszego siejącego grykę. kilkadziesiąt hektarów ma do zasiania to mu się spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Callisto 100 SC, Racer 250EC, mieszanka Racer 250EC+Afalon Dyspersyjny 450 SC+ Lentipur Flo 500 SC. Badania prowadził zespół pod kierownictwem prof. Kazimierza Adamczewskiego.

Racer i Afalon powinny być dostępne.

Jeszcze uwaga z wniosków - zimna i deszczowa wiosna może sprawić, że pojawią się uszkodzenia gryki po zastosowaniu tych herbicydów.

W sumie od tego roku dostępny do gryki jest Boxer, Trivko i Fusilade Forte. Trivko i Fusilade Forte załatwią chwasty jednoliścienne.

 

przetestuje afalon, ale na kilku m kw


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W badaniach dawka była 0,75 l/ha po siewie i 0,5 l/ha po wschodach. Najlepsze efekty dał Callisto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Panowie , wy tak na serio z tymi herbicydami? Przecież stary, poczciwy chwastox wychodzi najtaniej i robi robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja dzisiaj zabronowalem pole pole pod gryke za tydzień glifosat jak się chwasty podniosą i ok. 10 siew. w tym roku siać 2 maja to debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154
Napisano (edytowany)

ja wcześniej posieje

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Już nie długo planuję posiać grykę na działce po ziemniakach i  gorczycy. Jakie dać nawożenie przed  siewem, kiedy oprysk od chwasta i ile kg na 1 ha siać ?? Ziemia 4-5 klasy. I jak ustawić siewnik pod grykę ?? Z góry dzieki za pomoc


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

W badaniach dawka była 0,75 l/ha po siewie i 0,5 l/ha po wschodach. Najlepsze efekty dał Callisto.

 

0,75 afalonu po siewie to nie wiem czy zwalczy jakies chwasty.

Masz gdzies te badania chetnie zapoznałbym sie z nimi. Mógłbys mi podesłać na PW?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Odnośnik do badań nad kontrolą zachwaszczenia gryki. Strony ogólnodostępne. Jedna z nich należy do IHAR. Z tą instytucją powinien być zapoznany każdy rolnik. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

myślicie koledzy że panujące temperatury wpłyną na wzrost i plonowanie gryki? Bo jak patrze na mój łubin który jak wyskoczył na przełomie marzec/kwiecień i się zatrzymał w miejscu to sie zastanawiam jak gryka to zniesie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Zasiałeś już? Nadają teraz mocne oziębienie i nocne przymrozki :/ Nieciekawie to wygląda... Łubin wczoraj oglądałem to ma 2 pary liści właściwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Siana w terminie agrotechnicznym powinna sobie poradzić, może trochę mniej zaplonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Niie sialem, nie zasialbym jej prędzej niz koniec maja, bo czekam na pogodę zeby pryskać ugór glifo i zastanawiam się zy to ma sens


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W zeszłym roku siałem grykę na początku czerwca. Plony były przeciętne. Może to skutek zachwaszczonego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Panowie ile od zasiania gryka zejdzie? Bo siałem w piątek i się obawiam ,że przymrozki które mają być z wtorku na środę ją uszkodzą?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Czasem na 4 dzień potrafi a czasem na 7. Zależy od wilgotności, głebokości siewu, temperatury. Raczej nic jej nie będzie. Jak wyjdą to pojedyncze sztuki bo temperatura nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

W zeszłym roku, przy ciepłej czerwcowej pogodzie gryka wschodziła po ok. 6 dniach. Trzeba było grykę siać nie wcześniej niż 15 maja, albo tuż po majowym ochłodzeniu ( w tym roku nadeszło kilka dni wcześniej - pierwszy przymrozek 9 maja).

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Mam nadzieję, że grykę posieje chociaż koło 25 maja bo w wielu miejscach jeszcze woda stoi. Dobrze, że teraz mam ciągnik większy to idzie w błocie bo c330 to nie wiem czy w tym roku bym posiał cokolwiek. Tam gdzie zaorałem na zimę muszę roundup-em opryskać bo zaczyna robić się zielono na polu. Na takie małe chwasty to myślę, że dawka 2,5 do 3l wystarczy. Niech już się ociepli to chociaż pola trochę przeschną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wprawdzie to nie temat o ciągnikach, ale zwrócę uwagę na to, że ciągniki z napędem na jedną oś mają inny rozkład masy niż ciągniki z napędem na dwie osie i dlatego właśnie C330/C360 bardziej się grzebie niż jakikolwiek ciągnik z fabrycznie montowanym napędem na przednią oś. Rozkład mas wynosi 20%-80% dla ciągników z napędem na tył. 40%-60% dla ciągników z dwoma napędzanymi osiami. Późny siew gryki to późny zbiór. Ja miałem kłopot z pogodą - gdy gryka dojrzała, to popadał deszcz i trzeba było czekać minimum tydzień. Na szczęście dało się ją zebrać i nie było konieczności dosuszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

W zeszłym roku siałem grykę na początku czerwca. Plony były przeciętne. Może to skutek zachwaszczonego pola.

 

zdradzisz plon? bo jeśli zdecyduję się na siew to presja chwastów będzie ogromna


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Stosował ktoś z was moddus w gryce ? W tym roku planuje to zrobić tylko nie wiem w jaką dawkę zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Plon 0.85T/ha. W tym roku można legalnie stosować graminicydy w gryce, więc perz nie powinien stanowić problemu.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a lintur mozna zastosować? jak tak to kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj