szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    15

To tanie to ubezpieczenie. Mi gryke wyliczyli przy parametrach 2 t i cenie 2 tys. po ok 40 zl/ha, klasa VI, pakiet mroz, grad, huragan, nawalnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

2t z ha... u mnie na III kl tylko w 2016 roku orzebiłem tak zazwyczaj to 1,5t


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

To tanie to ubezpieczenie. Mi gryke wyliczyli przy parametrach 2 t i cenie 2 tys. po ok 40 zl/ha, klasa VI, pakiet mroz, grad, huragan, nawalnica.

Masz pełen pakiet. Ja wykupiłem tylko grad.

 

Choć i tak drogo bo za zboża w zeszłym roku za pełen pakiet wychodziło mi około 30 zł . Nie pamiętam ale chyba suma ubezpieczenia była nieco wyższa. Pewni znowu wcisnęli w umowę jakiś super punkt podnoszący składkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Tak zapytam jakie ponosicie koszty na ha? Jaki zysk +-?

 

Ogólnie to czemu ja siejecie? Mokre działki i pasujący termin siewu w maju?

Czemu siejemy? Bo kupują i w miarę płacą. Gryka ma niskie koszty. Połowę nawozu tego co pod inne zboża. Gryka nie lubi podmokłych działek. Wymoknie. Sieje się koło 10 maja. Ja pryskam od jednoliściennych, odżywką borową i to wszystko. Nie dosuszam glifosfatem, bo też ją jem i nie chcę się truć. 2-3 dni mieszania na przyczepie i nadaje się do składowania. 

Zysk zależy od roku i głównie od pogody. Można liczyć na plony 1-2,5 tony z 1ha.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak pszczoły przyniosą mi  z niej 100kg miodu po ~30zł za kilogram, to może byc tej gryki nawet tona z 1ha :D

Zamiast mieszania na przyczepie stosuję rurę drenarską  i nawiew dmuchawą, rozsypuję na plandekę. Zwykle nie mam jednorazowo więcej jak dwie tony, więc jest miejsce na rozsypanie w stodole

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

u mnie idzie głównie na własne potrzeby no i na miodek bo w rodzinie są pszczelarze. :) jak jest 1-1,5 tony to jestem zadowolony bo tak naprawe wiele w jej uprawę nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wiele nie dajesz bo gryka bierze z tego co juz w ziemi jest takze zludne troche myslenie o kosztach gryki ze "nic nie dalem pod korzen wiec zero". Wezmie sobie z zasobow w glebie bo niby skad? Sama nie wyczaruje a urosnac i wydac nasiona musi.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A jakie nawożenie stosujecie,jeśli grykę siejecie w monokulturze?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

jak to jest z tym ubezpieczeniem bo mi w concordi policzył gość 30 zł za sam grad od wartości 3000 tys ubezpieczenia,a suszy nie ubezpieczają na moim terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Dawałem zawsze gorczycę jako przedplon, ale szykuję teraz kwatere pod truskawki. Czy już siać grykę czy jeszcze wstrzymać się dwa tygodnie? Albo zmieszać z gorczycą jak tu radzą:

http://jagodnik.pl/przygotowanie-gleby-pod-nowe-nasadzenia-komunikat-xxvi-z-dnia-21082015-dla-grupy-truskawkowej-osadkowski-sa/

Czy 80 kg/ha wystarczy żeby było dużo masy na przyoranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Nie radzę. Wyjdzie mały przymrozek i po gryce.Na przyoranie to i 90 może być.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Bardzo dziękuję za uprzedzenie mnie. Ile obecnie trzeba zapłacić za nasiona? Nie muszą być jakieś super, to tylko na międzyplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Zwykły chwastox ekstra dawka taka, jak pisze na opakowaniu, około 2l/ha. Chodzi wyłącznie o liwidację tego, co zostało na wierzchu z dwuliściennych, bo chwastox działa tylko kontaktowo, niszczy co zielone do około 1cm wgłąb, tzn jak jakaś roślinka lekko przysypana ziemią i normalnie by odbiła, to chwastox ją zniszczy mimo, że nie pryska się bezpośrednio (chodzi o dwuliścienne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

ktoś próbuje już siać w lubelskim,bo ja po majówce spróbuję zasiać ze 2 ha-przymrozków niby nie przewidują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Było prowadzone badanie i po siewie gryka znosi oprysk mezotrionem. W tym roku zarejestrowany jest herbicyd do chwastów jednoliściennych, więc w gryce można legalnie zniszczyć owies głuchy, chwastnicę jednostronną lub perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Przejrzałem kilkanaście sklepów i hurtowni - nie ma nigdzie w sprzedaży herbicydów z tą substancją czynną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Było prowadzone badanie i po siewie gryka znosi oprysk mezotrionem. W tym roku zarejestrowany jest herbicyd do chwastów jednoliściennych, więc w gryce można legalnie zniszczyć owies głuchy, chwastnicę jednostronną lub perz.

 

nie chce mi sie wierzyc, aczkolwiek kusi mnie spróbować

Przejrzałem kilkanaście sklepów i hurtowni - nie ma nigdzie w sprzedaży herbicydów z tą substancją czynną.

http://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/solis-100-sc.html


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jakie środki zawierają tę substancję, to wiem, tylko nigdzie nie znalazłem ich w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj