szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Niki20    7

Niekoniecznie w późniejszej, bo jak Ci gryka we wczesnej fazie glebę odpowiednio zacieni to chwasty po prostu nie wyrosną :) 

 

Ja może dużo nie sieję gryki (w zeszłym roku 13ha), ale odpady wywożę zwierzynie do lasu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a ja cię poprę, moim zdaniem również powinien być zakaz desykacji rzepaku, w sumie to wszystkiego 

 

Dlatego glifosat jest wycofywany bo dla polskich rolników jest receptą na wszystko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Panowie i Panie możecie mi napisać z jakiego rejonu polski jesteście i w jakich terminach planujecie zasiewy brązowego złota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

30 lat temu rodzice zbierali i sieczkę z tego robili. 

teraz wątpię aby jakaś Mućka się na to nawet popatrzyła :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Coś więcej o Włada, Anastazjia, Riese, Karmen , jakieś porównanie z Hruszowską, Korą? Jakie wymagania i czy lepiej plonują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja z Podkarpacia. Co roku siałem około 5 maja. W tym spróbuje pod koniec kwietnia zasiać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

yhym jednak na południu cieplej ja planuje do 20. maja w. tym roku zakończyć zasiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Panowie i Panie możecie mi napisać z jakiego rejonu polski jesteście i w jakich terminach planujecie zasiewy brązowego złota?

i to pisze koleś który nie podał lokalizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Nie jestem twoim kolesiem... grzecznie zapytałem. Kto ma ochotę ten tą informację podaje jak się nie podoba można nie odpowiadać wcale. Zachodniopomorskie... na granicy z pomorskim, 60 km od morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Panowie i Panie

Mam teraz 40 letni ugor

Zaoralem głęboko i talerzowka

I gnój poszedł przed mrozem

Co dać przed gryka aby była na poplon ?

Zdarzę po gryce jeszcze z gorczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

A co z telefonu pisze


Chce dać gryke na poplon aby wyszło z niego próchnicy i zaklocilo chwast

Na pole 10.12 dałem 2 rozrzutniki gnoju zaoralem najgłębiej jak się dało

I teraz przejechał przed mrozami talerzowka

I chce w tym roku dać gryke i gorczyce na poplon. Czy dając najpierw gryke ok 20.04 dam radę pod koniec lipca zasiac gorczyce czy nie da się obu w jednym roku ?

Co zrobić aby to pole dostało gryke i wzmocnić ? Może gryka i owies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Już trochę jaśniej.

Jeżeli chodzi Ci o wzbogacenie gleby w próchnicę to ja pokusiłbym się o jak najwcześniejszy siew żyta jarego Bojko, podgonić go azotem i w maju przyorać. Przy sprzyjającej aurze posiejesz grykę  jako plon główny (jak nie będzie za sucho).

Gryka jako poplon to raczej po gorczycy, bo siejesz ją po przymrozkach. Gryka na poplon to i początkiem sierpnia jeszcze ładą biomasę wyda. Gorczycę możesz posiać po rozmarznięciu ziemi. Jak z ph nie ma tragedii to po oborniku powinna ładnie pójść. Ale spodziewam się ph na poziomie 4, więc z gorczycą będzie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

No dobra tak zrobię

Nie wiesz czy u nas na przemysłowej sprzedają jeszcze gorczyce ?

Jak ziemia puści dam jeszcze wapno i po miesiącu posieje gorczyce

Przed zakwitem przyoram i w sierpniu gryka na to walne gnoju i zaoram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na twoim miejscu zasiałbym owies apotem glifosat i jakiś poplon jakby jeszzce był czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Nie chce glifo to ma być poletko eko dla wnuka który ma alergię chyba na wszystko łącznie z wodą i powietrzem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczelarz1    0

Witam, czy ktoś z Państwa uprawia grykę w okolicach Krakowa (do 100 km).

Mam pasiekę wędrowną i chętnie postawiłbym ją na gryce. Korzyści są jak wiadomo obopólne...

kontakt: grzdaczyk1@gmail.com

ps. interesują mnie także inne rośliny miododajne

zainteresowanych proszę o wiadomość (:
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Koledzy, jak wygląda gryka przy siewie 50 kg/ha w rozstawie 20 cm lub rzadszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to zależy ile będzie w niej chwastów, może być tak że będzie sam rdest jak masz zachwaszczone pole. 

u mnie ojcu jakieś 20 lat temu  raz gryka źle powschodziła i do tej pory jest tam masakra z chwastami, w warzywach ciężko sobie poradzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak wyglądały rośliny?  Były niskie z grubymi łodygami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na zachwaszczobe pola gryke lepiej posiac gęściej. ktos tu pisał ze siana 60kg/ha i siana 100kg/ha dała taki sam plon. Ja w zeszłym roku na mega zachwaszczonym polu posiałem 100kg/ha i była czysta, chwasty zagłuszyła. Ogólnie nie jestem zwolennikiem gęstych siewów, ale tu sie sprawdził


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj