szark93

Gryka

Polecane posty

xxxMarcin3    4

18-19 % po skoszeniu. Dzień stała na przyczepie później przewiewanie i 16 nie przekraczała. kawałki łodyg i ziele naganiało procent

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nawet jak bierzemy nieurzytki to maszynowo ziele likwidujemy. Zobaczyłem kiedys co się dzieje po kilku latach stosowania glifosatu na polach. 

 

 

możesz rozwinąć te dwie kwestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka najlepsza odmiana na 4 i 5 klasę i żeby bez randapowania dało się kosić? (nie dwuetapowo)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w przypadku gryki nie funkcjonuje słowo kwalifikat. agroenergetyk opole. wysyłka cały kraj. lokalne skupy sprzedają również 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie ma kwalifikatów to skad wiadomo że to material siewny konkretny a nie chlam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja mam taką odmianę która gotowa jest do koszenia pod koniec sierpnia 20-25 i tak mam co roku-nazwy nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Małopolska hodowla roślin mają odmiany Kora i Panda w elicie więc to jest tak samo pewne jak kwalifikat. Wysyłają tylko cena zaporowa bo od 4 do 5 tyś za tonę :D Ale raz na te 4-5 lat można poświęcić te parę złotych i kupić dobry materiał siewny. Nie zanieczyszczony brzozą facelią i czym tam jeszcze...

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

elita to poziom wyzej niz kwalifikat, bo kwalifikat C1 to pierwsze rozmnozenie po elicie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Jak opłaca się siać grykę przy 1 t do 1300 t policzyć koszty i sprzedaż w zamoiskim po 1 zł lub 0,90 gr to szału niema ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Małopolska hodowla roślin mają odmiany Kora i Panda w elicie więc to jest tak samo pewne jak kwalifikat. Wysyłają tylko cena zaporowa bo od 4 do 5 tyś za tonę :D Ale raz na te 4-5 lat można poświęcić te parę złotych i kupić dobry materiał siewny. Nie zanieczyszczony brzozą facelią i czym tam jeszcze...

 

ja kupiłem w tamtym roku Korę po 4000zł/t w eleganckich papierowych opakowaniach po 25 kg. niestety gryka w środku była nie wyczyszczona. po reklamacji okazało się że ktoś na lince "zapomniał" wyczyścić. wysiałem ją. gryka pięknie plonowała. miałem też w tym samym czasie ukraińską kupioną u lokalnego handlarza  po 2400zł/t i lepiej plonowała w stosunku do kory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Mi się zdarzyło jak zamówiłem pande, zatechła i normalnie mokra zapleśniała, zadzwoniłem na drugi dzień miałem korę perfekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja sprzedałem tydzień temu po 1300 brutto brudną. zanieczyszczenia na poziomie 5-10 %(rózny sort). od następnego dnia po dwa telefony dziennie.handlarze.  także targujcie się mocno bo szukają towaru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy stanowisko (pole) po gryce może być pod łubin? pomyślałem że może chwastów byłoby mniej bo gryka chyba je trochę męczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

nie ma żadnych przeciwwskazań. W druga stronę było by troche mniej opłacalne chyba bo łubin jak wiadomo  zostawia po sobie bardzo dobre stanowisko i nawet jeśli są lżejsze gleby to bardziej do gryki wg mnie opłacało by sie zasiac np żyto ozime. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj