szark93

Gryka

Polecane posty

olo484    0

Ja wystawiłem cenę zaporową i nikt nie dzwonie :) Uprawiać jej nie potrafię chyba i u mnie max 1200/ha wyszło. Piaski V klasa

 

Edytowano przez olo484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

WITAM

 

Jestem pszczelarzem mogę udostępnić moje robaczki do zapylania upraw gryki w 2017 - pożytek dla każdego - posiadam mobilnych 50  uli POLECAM

 

POZDRAWIAM

z jakich stron polski jestes, bo wiadomo że na drugi koniec kraju nie pojedziesz z ulami


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz638    0

Witam, jestem nowy na forum. Pierwszy raz zasialem gryke i mam dylemat czy zebrać to dwuetapowo czy skosic kombajnem bez pryskania. Czy może mi ktoś doradzić. W załączniku przesyłam zdjęcia post-202185-0-79935800-1474820953_thumb.jpgpost-202185-0-79935800-1474820953_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Na przyszły rok planuje posiać cos koło 40 ha gryki Lubelskie, powiat bialski,gmina Kodeń jeśli ktos bedzię miał chęć postawić ule zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucio1977    0

z jakich stron polski jestes, bo wiadomo że na drugi koniec kraju nie pojedziesz z ulami

 

Kujawsko-pomorskie ale co do odległości to zobaczymy mocno przygotowuję się do wędrówki z pszczołami jak będzie zobaczymy w 2017 bardziej obawiam się ludzi jak tych kilometrów jeżeli ktoś da mi bezpieczną miejscówkę to jest na pierwszym planie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Casey95xd    0

Cena gorsza niż rok temu


Podrzuć kontakty do tych co płacą naj lepiej

 

zadzwoń pod numer 514-390-874 może się dogadamy

Edytowano przez Casey95xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Witam, czy macie sposoby na przeciwdziałanie wyleganiu gryki? W tym roku miałem gęsty łan, gryka bardzo wybujała (nie była nawożona) i przy pierwszej ulewie została zrównana z ziemią. Siałem ok 70kg/ha. Myślę by w przyszłym roku rzadziej posiać, w tym roku ziarno od ziarna było w odstępach ok 2cm, odl. między rządkami 23cm, macie jakąś propozycje? Dodatkowo myślałem o jakimś regulatorze wzrostu, ale w internecie głucho w tym temacie. Gryka w tym roku wystrzeliła na 1,5m, ziemia lekka, III-V klasa. Jeszcze jedno, jaką ilość glifosatu dajecie przy desykacji? Pozdrawiam i proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Niby stosują moddus w gryce. Kilka postów wstecz ktoś pisał o tym. Osobiście chciałem w tym roku testować regulator ale zabrakło i trochę czasu i odwagi. Ja sieje 55 kg/ha w rozstawie rzędów 25 cm. Jeżeli duża wichura nie przejdzie to nie ma dużego problemu z wyleganiem. Staram się nie roundoup'owac gryka bo coraz więcej kupców wybrzydza na punkcie pryskanej.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czy np po jęczmieniu ozimym można zasiać grykę? Ktoś z Was tak robił?

 

spróbuj sam jestem ciekaw czy da zadowalajacy plon

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ostatnio jeden z pośrednków mówił że po groszku zbieranym na zielono na początku lipca sieje litewską 60 dniową. podobno daje ok tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mnie kusi własnie po takim groszku zasiac, ale na polu pozostaje tyle azotu że boje sie tego.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj