szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian892    10

U mnie dziki i jelenie juz zrąbały ze 4 hektary
A gryka zielona i myślę że zbiór pod koniec września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

gryka posiana rozsiewaczem od nawozow 100kg/ha na sciernisko po pszenicy, pozniej lekko talerzowane, tydzien temu

 

Pe80C2j.jpg

 

tu grykwa siewnikiem tez 100kg/ha, tez poplon, 3 tyg temu

 

3wzSWTP.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Liczysz na pożytek dla pszczół czy inny powód siania gryki na poplon? Bo mimo wszystko nawet mały przymrozek początkiem września może ją położyć i biomasy będzie niewiele.

Ps. Piękne sorgo - Twoje?, jak wychodzi z punktu ekonomii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

gryke testuje pierwszy raz, czytalem dobrze wyciaga P i najszybciej ze wszystkich poplonow rosnie, chce pole przykryc na zime biomasa

 

sorgo dziekuje, robie tez pierwszy raz, nie wiem jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

dzisiaj pierwszy dzień koszenia poszło jakieś 60ha plon na czysto po wyczyszczeniu i wysuszeniu myślę że 1600-1800kg dokładnie mogę podać jak skończę kosić to pole, wilgotność 16-19% jakie ceny u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

W Lubelskim już się żniwa zaczeły, kolega kosił u sąsiadów to mówi że ten rok jest udany na grykę plon w okolicach 2 t/ha moja będzie stała gdzieś do połowy września dużo kwiatu jeszcze jest. Czy ktoś wie po ile płacą w kaszarni na tą chwilę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

U mnie plon ok. 1200-1300 kg z ha ,miejscami wymokła i i prawie nic nie sypała-jaka cena w Lubelskim ,bo już bym sprzedał ze 3 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

benio ja bym Ci proponował kosić na 13stce bo kosiłem na 8mce w zeszłym roku to sporo wyrzuciło :/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

koledzy dałoby rade zamiast pokosówka to kosiarka osa skosic na pokosy? https://www.youtube.com/watch?v=6Wr-3e3m_iE https://www.youtube.com/watch?v=B_FoBp3m5qQ 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak stojąca to da radę, ale według mnie nie ma sensu.  Pokosówką skosisz wysoko, a więc będzie lepsze schnięcie. Po osie nie zawsze rozstaw kół ciągnika będzie pasował, a więc będziesz ujeżdżał pokosy i młócił.  Od miedzy też  może być problem bo nie zawsze sąsiad pozwoli przejechać. Kombajnista może mieć problem przy młóceniu (głównie pierwsze pokosy) bo może wyjść, że w heder będzie wchodzić 2,5 lub 3,5 pokosu po kosiarce, co skutkować będzie owijaniem i stratami ziarna. 

A tak po za tym koszt pokosówki to 240zł/h, co przekłada się w zależności od stanu plantacji i kształtu pola na 1,5 - 2 hektary skoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

benio ja bym Ci proponował kosić na 13stce bo kosiłem na 8mce w zeszłym roku to sporo wyrzuciło :/

ja młóce na 8 ce i jest najlepsze do gryki . .. a to że wyrzuciło ci kolego to przez to że miałeś górne sito za bardzo przymknięte albo wiatr za duży

kiedyś wyczytałem że najlepsze oczko do gryki to 7mm

 cena gryki od 1,40 zł do 1,60 zł i spada dziś sprzedałem ponad  4 t jeszcze po 1.60 zł

wydajność na moim terenie nie przekracza 2 t a średnio 1700 z ha 

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jak stojąca to da radę, ale według mnie nie ma sensu.  Pokosówką skosisz wysoko, a więc będzie lepsze schnięcie. Po osie nie zawsze rozstaw kół ciągnika będzie pasował, a więc będziesz ujeżdżał pokosy i młócił.  Od miedzy też  może być problem bo nie zawsze sąsiad pozwoli przejechać. Kombajnista może mieć problem przy młóceniu (głównie pierwsze pokosy) bo może wyjść, że w heder będzie wchodzić 2,5 lub 3,5 pokosu po kosiarce, co skutkować będzie owijaniem i stratami ziarna. 

A tak po za tym koszt pokosówki to 240zł/h, co przekłada się w zależności od stanu plantacji i kształtu pola na 1,5 - 2 hektary skoszone.

tylko w okolicy pokosówki nie ma puki co pryskam ale po glifosacie nie chca bo wiadomo rakotwórcze, a po reglone nie chca bo za twarda i nie chce sie w kaszarniach obierac...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli siejesz dużo gryki lub jest jej dużo w okolicy to warto zakupić taki sprzęt. Nocą zamiast spać będziesz zarabiał kasę u sąsiadów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja sieje nie duzo bo max 2 ha w okolicy tez nie ma tego duzo, ale jak mnie dziki wkurza jeszcze bardziej to zrezygnuje z kukurydzy i chyba mi zostanie tylko opcja siewy gryki, ale na 10ha to i tak sie nie opłaci pokosówki kupic


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

10 ha u siebie i jakby się z 30-40 ha (jak mówisz że mało sieją) na usługach trafiło to się  już opłaci bo po 2-3 latach ci się zwróci. U mnie w okolicy są 4 pokosówki w tym 2 moje i powiem ci że jedna prawie tylko na własny użytek (28ha usług) a druga w usługach tylko chodziła i w tym roku około 130ha wykosiła. Tyle że u mnie gryki dużo sieją w okolicy.

 

160 zł /ha - tyle biorę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

10 ha u siebie i jakby się z 30-40 ha (jak mówisz że mało sieją) na usługach trafiło to się  już opłaci bo po 2-3 latach ci się zwróci. U mnie w okolicy są 4 pokosówki w tym 2 moje i powiem ci że jedna prawie tylko na własny użytek (28ha usług) a druga w usługach tylko chodziła i w tym roku około 130ha wykosiła. Tyle że u mnie gryki dużo sieją w okolicy.

 

160 zł /ha - tyle biorę. 

30 na usługi nie ma szans, bo tyle w gminie nie znalazłbym gryki a i tak wiadomo że nie kazdy chciałby mnie do usługi.

Ile ci pali pokosówka na ha?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Powiem ci szczerze że nie mam pojęcia ile to pali. Nigdy tego nie liczyłem a kosi u mnie zaufany "kierowca" więc co wieczór w sezonie pod pompę i "pod korek" i od 1 do 9 rano około 3/4 baku wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

bo o to chodzi jakie sa koszta swoja pokosówka a jakie desykantem. 

Jeszcze jedno mozecie mi podrzucić zdjecia "dzikiej" gryki i normalnej dla porównania, bo nie znam sie na tym i nie chce żeby mnie ktoś oszukał


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj