szark93

Gryka

Polecane posty

Sebusk    48

Czy jest tu ktoś z zagłębia gryczanego pod Lublinem? Może ktoś określić jak tam wygląda sprawa z ilością nasianej gryki w tym regionie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

nie tylko ilości ha  nasianej gryki się liczy ale i wydajność  z ha, jak na razie to cienko widzę tą wydajność z ha i to bardzo, zaledwie parę ziarenek na łodydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo484    0

Pod Lublinem jest jak na moje oko dużo gryki i wygląda na to, że będą dobre plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w mojej miejscowosci gryki tez ładnie wygladają, czyste bez chwastów ale co wiem cena juz spadła poniżej 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Stan na wczoraj:

 

2626133000_1466528259_thumb.jpg

Tak wyglądało 31.05.2016

 

1830330600_1466528707_thumb.jpg

 

 

Tu jeszcze coś z innego kawałka:

 

4894034900_1466528944_thumb.jpg

4643321500_1466529417_thumb.jpg

Jaki rozstaw tu zastosowales? Jakim siewnikiem i jakie ustawienie wysiewu? Chce zasiac gryke jako przedplon pod truskawki. Nie bede jej kosil tylko zetne i ztalerzuje. Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

 Nie bede jej kosil tylko zetne 

czym się różni koszenie od  ścinania ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Chodzilo mi o to ze nie bede jej kosil kombajnem tylko zetne rozdrabniaczem. Nie sieje jej na ziarno. Nie jasno sie wyrazilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ta gryka moze Ci sie zemscic w drugim roku w postaci samosiewow w truskawkach tak jak niekiedy widac jest to w ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukcio88    0

Gryka chyba wszędzie wygląda ładnie, (deszczy dużo) ale ziarenek na łodydze mało:( Więc szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Jak się sprawa ma z silnym wiatrem ,moja gryka ma ponad metr wysokości i jak by nie chwasty to po tych deszczach i wiatrach pewno by leżała .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

pewnie będzie leżeć w najbliższym czasie. zbyt gęsty siew  lub/i  za duże nawożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Nawet jezeli ja wczesnie skasuje?

Moze byc tak ze nasiona ktore nie wzejda, zrobia to dopiero na wiosne i beda normalnie wegetowac. Nie wiem jakich herbicydow uzywasz w truskawkach ale moze by tak ze je zniszcza.

 

Gryka 3 dni temu po 1600 brutto bodajze. Cena wyjsciowa 1800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Poprzednio na tym polu byly truskawki i bylo troche chwastow. Czym kiedy i w jakiej dawce opryskac gryke po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

tomn95 co25 cm kverneland accord 3 m 65 kg na ha coś patrząc na ten rok conajmniej o 20 kg na ha za dużo.


Na gryke rok jest tylko na zapylanie niebardzo. Pokładło sporo u mnie też
Panie Janie jaka by nie była wydajność będzie lepiej ja w zeszłym roku w lubelskim a ja dużo nasianej to cena będzie jak pisałem wcześniej kolo 1200 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Jaki rozstaw tu zastosowales? Jakim siewnikiem i jakie ustawienie wysiewu? Chce zasiac gryke jako przedplon pod truskawki. Nie bede jej kosil tylko zetne i ztalerzuje.

 

jak na poplon to siej ok 100kg , lub lejkiem wszystko jedno jak byle gęsto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj