szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25258

Nie mam takich areałów i miał nie będę, ale pokosówka pracuje nocą i w wilgotne dnie.  1 ha kosi około 30min (cena 240zł/h) - na dużym areale  mniej uwroci + większy heder i czas się jeszcze skróci. Czas omłotu 1ha gryki po pokosówce dla poczciwego bizona to 30-40minut ( cena 320zł/h). Na mokro myślę, że ten czas wyniósłby minimum 60-70 minut. Jak dla mnie kalkulacja jest prosta  - wygrywa zbiór dwuetapowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja nie sieje gryki ale jak siałem to koszt pokosówki był 140 zł hektar. Pozniej zbior kombajnem z podbieraczem 30 minut hektar czyli koszt 180 zł bo za godzine wychodziło 360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Stan na wczoraj:

 

2626133000_1466528259_thumb.jpg


Tak wyglądało 31.05.2016

 

1830330600_1466528707_thumb.jpg

 

 

Tu jeszcze coś z innego kawałka:

 

4894034900_1466528944_thumb.jpg

4643321500_1466529417_thumb.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

A może taką ciekawostkę pokaże jeszcze...

 

Rozstaw co 37,5 czyli co 3 redlice siane. 2 ha tak na próbę jest posiane.

4382538300_1466768449_thumb.jpg 2178809100_1466768452_thumb.jpg

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

No ta wygląda cudnie - tylko co zrobiłeś, że nie ma presji chwastów?

W moim rejonie gryki już od 1,5 tygodnia kwitną, a nawet usychają z braku wody. Najstarsi nie pamiętają tak suchego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Mam to nieszczęście (a może i szczęście) że gospodaruje na piachach. Głębokich piachach które wody zimowej nie trzymają wogóle, po ulewie nie wiem jak mocnej na kałuż polu nie będzie, a po kilku godzinach słońca już się kurzy. Więc uprawa gryki w moim rejonie odbywa się nie po rolniczemu czyli orka przedsiewna i siew po kilku dniach. Najlepiej nie więcej jak 4-5 dni. A ten rok jak na razie jest dość deszczowy u mnie więc i gryki ładnie wyglądają. Ten kawałek akurat jest po seradeli na nasiona więc co nieco azotu rzuciło tez. Może mam trochę szczęścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

nie zmieniałem wysiewu poszło około 65 za dużo ale to był ostatni kawałek więc odpuściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

niby tak ale ja sieje też na glinie i jak nie ma mocnej ulewy w maju to całkiem dobrze znosi takie stanowisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukcio88    0

Witam, przepraszam, że męczę głupimi pytaniami, ale jestem nowy w uprawie gryki. Myślicie że gryka wstanie po nawałnicy ?? część jest całkowicie położona a część ładnie stoi. Może ktoś ma doświadczenie z wyłożeniem gryki?? Dodam że gryka ma już ok 1 metra wysokości.

post-192068-0-12313100-1467144239_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Mam pytanie czy mrówki mogą zrobić szkode w gryce? Bo zaobserwowałem u mnie w gryce od spodu na listkach duże nasilenie mrówek i listki podwimięte.Co z tym robić pryskać czymś?Gryka jeszcze nie kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Witam, przepraszam, że męczę głupimi pytaniami, ale jestem nowy w uprawie gryki. Myślicie że gryka wstanie po nawałnicy ?? część jest całkowicie położona a część ładnie stoi. Może ktoś ma doświadczenie z wyłożeniem gryki?? Dodam że gryka ma już ok 1 metra wysokości.

 

U mnie to nieraz leżała. Całkowice podniesc sie nie podniesie jedynie gorne kwiatki beda sie pieły w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukcio88    0
andrzej1988 a czy zauważyłeś spadek plonu w roku w którym bardziej Ci grykę wyłożyło? Pytam z ciekawości czy już się przygotowywać na spadek plonu. Wiem że plon zależy od dalszej pogody, od oblotu pszczół , temperatury itd. ale przez to, że czytałem że środkowe pędy kwiatowe przynoszą największy plon to przy takim wyłożeniu jak u mnie mogę myśleć o gwarantowanym słabym plonowaniu czy do zbioru jeszcze coś się uda uratować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jeden gosciu kiedys powiedział tak... że jak gryka nie wylegnie to nie zwiastuje duzego plonu. Musi ją pochylić wtedy wiadomo ze mozna sporo nakosić. Miałem tak kiedys. Na jednych kawałkach miałem gryke gdzie stała i nakosiłem około 1300 kg z ha a tam gdzie gryka była powykręcana i wyłożona to z 0,93 ha nakosiłem ponad 1700 kg co daje ponad 1800 kg z ha. Znajomy kiedys tez miał wyłozoną grykę i nakosił ponad 2 tony z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Panowie zauważyłem słodyszka na kwiatach, da się coś zrobić ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Kolega który uprawia gryke na sporym areale też mówi że jak nie leży to plon słaby.
Ja siałem późno i dopiero zaczyna kwitnąć. W sobotę przyjeżdżają pszczoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkim. Przyznam się, że nie mam pojęcia o uprawie gryki, ale szukam roślin które by można było posiać po zbożu ściętym na GPS. Moje pytanie jest takie. Czy w drugiej połowie maja po pszenżycie z wyką, gdzie jesienią był dany obornik, mogłaby się się udać gryka na ziarno, i czy miałbym szansę na jakiś przyzwoity plon? Gleby klasy V i IV, w większości IV b, na które praktycznie co roku jest wożony obornik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie tak, tylko, że to byłoby siane po zebranym zbożu na kiszonkę. Które część wody jak i składników  odżywczych już wyciągnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

możesz postać ale w szerokie rzędy i tak nie więcej jak 40 -45 kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Dużo u Was pozasiewane jest gryki? U mnie na wsi sporo osób zasiało jak się dowiedzieli w zeszłym roku o cenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj