szark93

Gryka

Polecane posty

wiesko    15

Tak, po pierwsze chwasty wyjdą przed gryka prawdopodobnie a po drugie mogą wystąpić bardzo kiepskie wschody(przyklepie nasiona) lub zmycie powierzchniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

86 ha posiane po 65 kg/ha rozstawa co 25 cm. To teraz czekamy wschody były po 4 dniach po tygodniu zielone rządki więc na razie jest ok


Z literatury jest stara książeczka "gryka" profesora Ruszkowskiego z 81r. To tak dla tych co chcą siać grykę co 12 albo nie daj boże 10 cm i po 100 kg/ha bo przecież owies czy żyto po 200 się sieje .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja siałem w tym roku 65 kg co 12,5 cm.  kilka przejazdów po 55 kg i kilka  po 75 kg. bede mieć porównanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Daj znać ale nie sądzę żeby była różnica w plonie. Jak byś mógł zrobić zdjęcia jak wygląda gęstość już po wschodach napewno widać gdzie 55 a gdzie 75kg posiane. Ja na tyle odważny nie byłem żeby 55 siać u mnie za mocne piachy. Choć to jak zawsze zależy od gęstości.

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja posiałem jeden kawałek na próbę w rozstawie 30cm i 70 kg/ha :) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Miał ktoś sytuację, że po opryskaniu chwastoxem przedwschodowo 5 dni po siewie gryka została uszkodzona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Kolego 5 dni po siewie ? Dzień po siewie nie później powinieneś wykonać ten zabieg spaliłeś grykę tym opryskiem u mnie gryka po 4 dniach gdzie było wiecej wilgoci to w tych miejschach było zielono już. stanowczo według mnie wykonałeś ten zabieg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dowiaduje sie takich ciekawostek ze ludzie zaczynaja pryskac basagranem powschodowo w gryce w dawce do 0,5l na ha aby zahamować rdesty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

no właśnie u mnie jest 5 dni po siewie, a praktycznie jeszcze nic nie wyszło z ziemi. nasiona skiełkowały ale jeszcze nic się nie przebiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Chwastoksem opryskuje się jak ukazują się pierwsze wschodzące nasiona gryki. Uzależnione jest to od warunków atm. W jednym roku będzie to 5-ty dzień w innym 7-my, a jeszcze w innym 4-ty.

Kamikadze pryskającego dzień po siewie chwastoksem nie widziałem, wszak dziś już wiele osób umie liczyć pieniądze i czytać etykiety ś.o.r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Posiałem grykę w tym roku pierwszy raz,tak ją łupią wrony i gołębie że mało zostało,co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Wychodzi na to, że płytko posiane było. Może ziemia była zbyt słabo zruszona przed siewem i redliczki nie zagłębiały się w ziemi. Zależy jeszcze czy masz siewnik na łańcuszkach czy na docisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Koledzy proszę o poradę.
Chciałbym posiać pół hektara gryki na ugorze. Późno trochę ale nie mogłem wcześniej załatwić spraw z dzierżawą.
Tydzień wcześniej ugór był skoszony a ja rozrzuciłem pokosy. Jechać na to talerzówką czy od razu orać? Ziemia gliniasta.. Klasa prawdopodobnie IVa.
Siać będę siewnikiem z dociskiem w dawce 80-100kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

No własnie a to jest po ugorze, niczym nie pryskane... Zastanawia mnie czemu w jednym miejscu jest 10x większa niż obok... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

albo w tych mniejscach gdzie jest taka mała było zbyt dużo wilgoci albo ziemia za bardzo zbita.  przymrozków nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Nie było na pewno przymrozków. Nie wiem, ale wydaje mi się że tak gdzie ziarno wpadło głębiej to jest taka duża bo wilgoci ma więcej a tam gdzie płycej to ja pali...

 

Tutaj mam jeszcze fotkę działki która leży na stoku północnym... Wychodzi na to że wilgoć tutaj odgrywa znaczenie (co do tego nierównego wzrostu)

 

min_39f37472f44f14ce6bb22eba26d99fd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wilgoć zagęszczenie ziemi jak i ilość NPK w ziemi i stad ta różnica. swoją drogą .kolega zasiał gryke na polu gdzie prędzej sektorem było opryskane (w tym roku ) i gryke szlag trafił. moja siana na mozaice w ilości 55kg. co 15cm. zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

W jakim najpóźniejszym terminie sialiście grykę, tak żeby jeszcze uzyskać w miarę dobry plon nasion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

7999983200_1465576868_thumb.jpg

 

Siana 23 maja 65kg/ha ziemia 5-6 klasa

 

2706434400_1465576871_thumb.jpg

 

Siana 25 maja 65kg/ha ziemia 5 klasa głównie.

 

Rozstawa 25 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja w tamtym roku posiałem ok 3 ha 3.06. w połowie lipca pszyszedł grad i zostały same pręciki. zostawiłem to w spokoju z myślą o zaorani na poplon. po jakimś czasie gryka puściła znowu kwiaty i dała plon na poziomie 0,4 t/ha

 

znajomy co sieje dziesiątki hektarów gryki mówił że nawet do 15.06 można siać. teraz akurat dobre dni na siew idą chociaż najlepszy to był dla gryki wczoraj 

 

 

http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-biodynamiczny-czerwiec-2016

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

co da siana w rozstawie 25 w ilosci 65kg? jak zasieje co 12,5 te 65kg to i jak bedzie miala tyle samo miejsce, nie bedzie tak gesto ziarno obok ziarna w rzedzie, ja wiem, ze pedy boczne sa wazniejsze, ale miejsce tu i tu bedize miala. Chetnie sie dowiem jak bedzie sypac w rozstawie 25cm jeszcze czy byla jakos nawozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj