szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

jakie ceny u was siewnej? u mnie 3000 za korę i 2800 za aleksandrę(litewska lub łotewska)

 

W północnym lubelskim 440 brutto za kwintal.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wschodnie lubelskie, 2.5 za korę. Po sorteksie i po stole. Sprzedali na same zasiewy około 30 ton po tej cenie.


Ja w piątek pryskałem a wczoraj patrzyłem to już każde ziarenko wypuściło listki na wierzch, oby bez ulewnych deszczów i będzie dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

wschodnie lubelskie, 2.5 za korę. Po sorteksie i po stole. Sprzedali na same zasiewy około 30 ton po tej cenie.

Ja w piątek pryskałem a wczoraj patrzyłem to już każde ziarenko wypuściło listki na wierzch, oby bez ulewnych deszczów i będzie dob pryskasz?

 

 

jakim środkiem pryskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakim środkiem pryskasz?

 

Chwastox extra. Najlepiej działa przedwschodowo. 3 litry oprysku na 450l wody, dawka w sam raz gdy zaczyna wypuszczać kiełki.

Ja jeszcze czekam z siewem koło 18 posieje. Ze względu na te przymrozki

 

Jest pewne ryzyko przymrozków, ale nie zapominaj że jak za późno posiejesz to później pszczoły nie idą tak na kwiat. Znam ludzi którzy pryskają randapem gdy ziarno nie chce dojrzeć, ale wtedy gdy pójdzie gryka na stół albo na rafy to większa część chudej i dzikiej gryki odchodzi.. dlatego warto już siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

dlaczego tak duża ilość wody?puszcza kiełki ale jest jeszcze pod ziemią tak?

 

 

 w mojej okolicy różnie robią, jedni pryskają glifosatem, inni mokrą koszą, inni jeszcze pokosówką i po paru tygodniach zbierają. ja w tamtym roku reglone pryskałem ale chyba dałem za małą dawkę bo 2 l/h i nie chciała uschnąć do końca i wilgotność wyniosła od 12 do 20 %

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie pryska żeby doszła, a pokosówka u nas nikt sie nie bawi.. No zależy jaki masz opryskiwacz ja mam jeden 450 i leje 3 litry oprysku to mi starcza na dwa i pol ha a w drugim mam 300 l to leje dwie litry oprysku. Dziś u nas był przymrozek, ale nie duży bo o 2 w nocy miałem szron na samochodzie to mogło być koło 0, 1 stopni to ciekawe jak się zachowa bo już powychodzila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A smakuje wam później ta kasza po douszaniu opryskiem?  Może jak ktoś nigdy nie spróbował innej to mu podejdzie bo dla mnie śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja kupuję ekologiczną dla siebie ale w barze nieraz się je to nie jest napisane w menu że była pryskana glifosatem. rzepak też 90% rolników pryska glifosatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

U mnie gryka już startuje :) Siana w zeszły poniedziałek :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

U mnie wystapiły w ostatnich nocach przymrozki komu wyszła gryka na wierzch zmarzła musi drugi raz na siewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Gdzie kupić nasiona gryki  i po ile jestem z zachodniopomorskiego.Może ktoś mi podpowie byłbym wdzięczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

W okolicach Świdwin jak chcesz namiary to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Zastanawiam się czy warto stosować Chwastox Extra przedwschodowo. Słyszałem opinie o stosowaniu Afalonu, ale nie mam kompletnie doświadczenia w stosowaniu tego preparatu, a szczególnie do gryki. Proszę o wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Kolega zastosował afalon przedwschodowo zaraz po siewie 2 lata temu, w ubiegłym roku ograniczył się do chwastoxu 3-5 dni po siewie i ocenił, że koszt mniejszy, a efekt na polu taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Chwastox jest nalistny. Daje coś on doglebowo, chyba że na krótko. Afalon może spalić grykę przy mocnym deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800
Napisano (edytowany)

Skoro po mocnym deszczu Afalon może spalić grykę, to ile czasu po wykonaniu oprysku musiałoby wytrzymać bez deszczu, żeby dla gryki było bezpiecznie ?

Edytowano przez Digifant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj