szark93

Gryka

Polecane posty

xxxMarcin3    4

 Ztymi dopłatami to jak naj bardziej kpina wyszła. mieli dać 390 euro a dali 90 dodatkowej, Ja w sumie dokładnie nie wiem ile wyszło wiecęj bo jeszcze ani grosza dopłat nie dostałem. Po tych dopłatach zrobił sie własnie ten problem że ceny poszły bardzo w dół i jest problem ze sprzedaża. Jak by komuś było potrzeba mam 2 tony łubinu słodkiego - przygotowany do siewu Lubelskie Powiat BIalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Czy siał ktoś z Was grykę w szerokiej rozstawie (np 30cm) i kosił bez desykacji? Chodzi mi o porównanie z normalną szerokością (13cm) ? Dokładniej to chcę wiedzieć czy np bębna nie owijało tak itd... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Ja siałem na 25cm i różnicy w łanie nie było tak się rozrosła na boki. Jak na nagarniacz nawija to za mokrą kosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Nom tak mokra to na pewno była... Nic zobaczymy może w tym roku będzie lepiej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ja w zeszłym roku zastosowałem. Dawka wyszła około 0,9l/ha. Niestety 4 godziny po zabiegu solidnie polało. W efekcie na bardziej piaszczystej glebie grykę upaliło w 90%, a tam gdzie są pasma lepszej gleby spaliło jakieś 50%. Przesiałem wszystko drugi raz, ale zastosowałem tylko płytką uprawkę i niestety mocno paliło i kolejną grykę. Nie uschła ale plon był gorzej niż zły - choć faktem jest że trafiła na suszę.

Ale najbardziej zawinił tu zlewny deszcz, bo wiem że z powodzeniem ludzie afalon stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Pszczoły niby lataja kilka kilometrów po nektar ale z tego co mi znajomi mówili którzy sieją grykę , jeśli pasieki stoją przy polu gryka lepiej plonuję. Mi mówili że powinno być w granicach 2 do 3 pasiek na hektar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Niby ma być coraz cieplej i bez przymrozków... Prawdopodobnie zaryzykuję i posieję koło 6 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja chyba też zaryzukuję i 8 posieję tylko muszę jeszcze uprawić, a wcześniej to prysnąść pszenicę na chwasty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Inne owady też zapylają grykę przecież, jednak jeśli jest dostęp do uli to stawiać na pewno nie zaszkodzi a i miód będzie. Kurdę ale bym chciał żeby mikroklimat u mnie pozwolił mi na  siew 6 i 8 maja ;) ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Ja wcześniej niż 10 maja nie będę siał  za zimno jest kilka dni nie zbawi według mnie. Lepiej poczekać kilka dni. Wiosna pieknie sie zapowiadała posieliśmy  QQ i dwa tygodnie przymrozki w dzień kilka stopni na plusie. Jeczmień żółknie nie wiem co z niego bedzie. MOJA RADA KILKA DNI PÓŹNIEJ BEDZIE LEPIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
Napisano (edytowany)

Przed:

8682378000_1462123144_thumb.jpg 7159511100_1462123150_thumb.jpg

 

Ehh pięknie wygląda.

 

Po:

9355932500_1462122794_thumb.jpg 9625137300_1462122805_thumb.jpg 1715959500_1462122807_thumb.jpg 5916092600_1462122812_thumb.jpg 1285055400_1462122814_thumb.jpg

 

Też pięknie.

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7
Napisano (edytowany)

Piękne zdjęcia :) Desykowałeś? 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj