szark93

Gryka

Polecane posty

m-93    6

sita są tylko okrągłe i podłóżne.

no musisz kombinować daj dolne wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

sita są tylko okrągłe i podłóżne.

no musisz kombinować daj dolne wieksze

dolne dalem 3mm na 20mm a gorne Fi 6mm przy fi 5mm za duzo odchodzi dlatego myslalem o 5mm trojkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

kurde mam gdzieś ksiazke od petkusa to jak znajde napisze jakie na gryke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jak sie ceny teraz układają?

 

Panowie, to jak zalecacie, ugory 10letnie, 3 klasa, ziemia ciężka. wiosną bedzie randapowana. Jak ugór to nawozenie wydaje mi sie niepotrzebne, a co z resztą?

Powiem wam jeszcze, że posiadam taką odpiane, nie wiem jak sie nazywa, ale ona różni sie tym od innych roślin gryki ze ziarenka które są na roślinie, nie są tak jak (dzwoneczki) tylko dosłownie te odnogi są oblepione. Spotkał sie ktoś z taką odmianą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Jeśli chodzi o tą odmianę to masz zapewne tatarkę, zwaną u mnie gryką dziką. U nas jest to towar niepożądany, dyskwalifikujący materiał siewny. Cena u kasiarza też spada, bo kaszy z tego się nie zrobi. Ale plony to rzeczywiście rewelacja. Myślę, że w czystym siewie nie ustępowała by pszenicy w plonowaniu. Najlepiej wstaw zdjęcie nasion.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gryka_tatarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Teraz kasiarze zajmują się gryką? Dawniej zajmowali się kasami, a właściwie włamaniami do nich. Jak to się świat pozmieniał ostatnio. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

a spotkaliście sie z odmianą "Szmuglanka" ,bo coś mi sie wydaje, ze ta odmiana sie tak nazywa

a co do wysiewu, to 75-85kg jest dobre?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W wąskie rzędy może być trochę więcej, nawet 90-100 kg/ha. W szerokie 50-60 kg/ha. W polskim rejestrze roślin uprawnych nie ma takiej odmiany. Może ta nazwa pochodzi od tego, że nasiona zostały przeszmuglowane do Polski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

heheh no zapewne, bo ona ponoć jest Litewska. Zabrałem ją na zamianae ze skupu, Żelazno kotlina kłodzka. 

Nie rozumiem, dlaczego w wąskie rzedy wiekszy wysiew? chodzi Ci o rzedy standardowe typu około 12cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Tak, 12 cm to wąski wysiew. Cała agrotechnika jest opisana w metodyce integrowanej ochrony gryki. Dokument dostępny jest na stronie Ministerstwa Rolnictwa.

W 2014 roku siałem 60 kg/ha w wąskich rzędach, ale szału nie było. Czy norma siewu 100 kg/ha, czy 60 kg/ha, to plon i tak w okolicy 1t/ha.

W 2015 roku miałem na polu kilka samosiewów i rośliny bardzo ciekawie wyglądały. Mocno się rozgałęziły i miały krótkie, sztywne łodygi nie sprawiające wrażenia podatnych na wyleganie.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no właśnie, wiem, też czesto gdzieś na polu gryce uda sie przebić i jeżeli ma miejsce, to idzie na boki nie w góre. Czyli co wiecej jest zwolenników siania w wąski czy szeroki wysiew? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w wąskim ładnie zagłusza chwasty, przy szerokim może być gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam
Chcę posiać pierwszy raz grykę myślę o Antari,czy ktoś próbował ,jak to najlepiej wysiać.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barca    0

masz nasiona pewne czy tylko z ogłoszenia bo to jest ważne jeśli na pewno antaria to spokojnie możesz siać ja siałem ją trzy lata i byłem zadowolony plon 2,2 1 roku potem około 2t nasion .Antaria to ukraińska gryka jedna z lepiej plonujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

barca, na jakiej glebie uzyskałeś dwie tony z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barca    0

gleba słaba 5 i 6 kl ja sieję grykę od 20 lat więc mogę więcej powiedzieć o uprawie  zależy od roku bo to ma duże znaczenie sieję w 12,15 normalnie bo mam problem z chwastami .sieję co 3lata na tym samym polu więc trzeba pryskać od chwastów ale średnio wychodzę 1,5 do 2,5 to rekordowe  zbiory była to kora polska odmiana 2 rok po centrali .w jednym przypadku grykę siałem w ziemi po zaoraniu łąki przez 14 lat może to dziwne ale średni plon z działki 0,90a było od 1,2 do1,9 przez 10 lat potem było różnie bo  i pogoda płatała figle ale byłem zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

I od pszczół lub ich zamienników niestety.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Dlaczego niestety. Pszczelarzy nie brakuję. A chętnych na postawienie uli na gryce też nie brakuje. Korzyść obopólna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Miałem jednego pszczelarza, rok był suchy, pszczoły głodne, a pszczelarz niezadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to trzeba pisać list do św mikołaja o deszcz, przecież to nie jest wina rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Panowie ,a gdzie zdobyć kwalifikowany materiał siewny, chętnie antaria potrzebuję coś około 900 kg bo chciałbym zasiać 12,5 ha oryginałem. Sieję co roku 30-40 ha gryki, ale materiał swój od wielu lat "no name" i czas posiać coś dobrego. Plony mam od 500 do 1200 kg ale zdarzało się i 200kg i 1800kg. Proszę o jakieś namiary.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj