szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

wysiałem w tym sezonie mieszanki poplonowe razem z gryką i na jednym stanowisku placami gryka uschła (po wyrośnięciu na 40cm) wskażcie mi proszę czy jest to wynik suszy (V klasa) czy pozostałości herbicydów (uprawiam pszenicę i rzepak)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał że jpo to 453 zł,ja dostałem przelew, i tytuł przelewu jest  jpo ale 260 chyba

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję, kiedy najpóżniej można zasiac grykę? u mnie w okolicy mieszka dziadek który od wielu lat sieje zaraz po zbiorze jeczmienia zimowego,może cudów niema ale coś musi mieć że tak robi,w końcu dwa plony z jednego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zawsze można przyorać, jeśli nie wypali  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Po jęczmieniu można siać grykę. Zbiór odbędzie się w październiku, a problemami mogą być brak owadów zapylających we wrześniu i wczesne przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

A co  pszczoły i inne zapylające idą spać (problemem może być  temperatura i wilgotnoć w której gryka nektaruje a także sarny które po żniwach zaczynają się interesować nawet gryką )i nie ma co liczyć na jakiś wysoki plon i -2 i po gryce .

Edytowano przez luteks77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Owady spać nie idą, ale jest ich mniej niż latem, w niższych temperaturach są niemrawe i jak sam zaznaczyłeś problematyczna może być pogoda, od której zależy czy zechce im się latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

kolego ,pszczoły we wrześniu są jeszcze bardziej ruchliwe niż w inne miesiące ponieważ przygotowują się do zimy i potrafią wyciągnąć pożytek"nawet spod ziemi"problem jest w temperaturze w której gryka nektaruje przez co może być mało atrakcyjna dla zapylaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Możesz siać po jęczmieniu, to się jeszcze udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

dlaczego gryka po pszenicy nie da rady????

 

Ja na przyszłość jak będę siał to max 70kg na hektar i co  drugi lejek w siewniku....

Miałem szkołę w tym roku tam gdzie rzadziej był większy plon.

 

a rosła na 5 klasie łąkowej byłe tereny zalewowe

i chyba ze wzgledu na ta wilgoć wybujała sie zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

Moim zdaniem 70kg przy rozstawie 25cm to za dużo szczególnie polskich odmian które są drobne, plon przy większej rozstawie jest wyższy tylko problemem może być zachwaszczenie

bo późno zakryje międzyrzędzia chociaż wszystko zależy od stanowiska i przebiegu pogody. Kolega w tym roku testował trochę i największy plon uzyskał przy rozstawie 12,5 i 84kg/ha  klasa ziemi V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolega chyba ma na myśli sianie w tym samym roku, zaraz po zbiorach zboża

siew na wiosnę to nie problem  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Gryka sprzedana po 2100 brutto /tona. Średnio sypała w tym roku ale i tak wyszło dosyć dobrze biorąc pod uwagę koszty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

to jest cena że tak powiem teraźniejsza??

Oczywiście , we wtorek odebrana ostatnia partia i wczoraj wszystko rozliczone. Gryka młynkowana,stały kupiec, ilość około 20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dobra cena. aby tylko wydajnosc z hektara była przyzwoita to wtedy jest ok przy takiej cenie.

Ja narazie nie mam gryki. Przez dwa ostatnie lata zawiodłem sie na niej. Raz 400 kg a drugi 750 kg z ha. Wczesniej to było i 1,7 t z ha, 1,5 t z ha nawet i 2 t z ha a pozniej wszystko sie zawaliło.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj