szark93

Gryka

Polecane posty

izydor6280    1153

Panowie czym i kiedy pryskacie na chwasty ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

wcale bo i po co?
zresztą 31 ha posiane jutro kolejne 16 we wtorek końcówka 7 i git czekamy na 8 ha poszło na 25 cm rozstawa zobaczymy jak z wydajnością i zachwaszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zalerzy od pola i warunków, przez te lata nie pryskaliśmy i nie było tragedii, pomijając ubiegły rok  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja pryskałem na 3 liście, 

przy 5 nie będzie już widać chwastów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Mam mszyce na gryce,i to nawet sporo. Warto pryskać czy sama obleci? Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Witam.
Jak tam u was pole wygląda?Kwitnie już u was gryka ? Spodziewacie się dużych plonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1ha. Mam taki słabszy kawałek na którym zawsze rośnie żyto i owies więc postanowiłem wprowadzić urozmaicenie do płodozmianu. Gryka to uprawa nieopłacalna więc nigdy bym jej nie posiał na większym areale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

cena może być, chociaz nigdy nie wiadomo, najwyżej sciągną z zagranicy po niższej cenie to w Polsce bedzie tania. Dużo ludzi poobsiewało straczkowymi.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12357    0

Chetnie postawie pasieke(chociaż z 60 rodzin na gryce w woj dolnośląskim, opolskim, sląskim lub małopolskim, najchętniej kotlina kłodzka. Jedyna rzecz to aby dopiero zaczynała kwitnienie i żeby  tego chociaż 20 hektarow bylo. Jakaś premia motywacyjna w formie lepszej flaszki i paru słoiczków miodu oczywiście sie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Jestem początkujący i chciałbym się dowiedzieć gdzie i do kogo najlepiej sprzedać nasiona w woj. Podlaskim.

Edytowano przez kupik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

a moje 25arry gryki dzis po deszczu wylozylo i rowno jak na stole :( bedzie cos z tego jeszcze czy nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kolega pewnie przesadził z azotem? Na stronie Ministerstwa rolnictwa są zamieszczone metodyki integrowanej ochrony. Jest też metodyka ochrony gryki, a w  niej sporo informacji o gryce, nawożeniu, odchwaszczaniu itp. Ja siałem kilka razy grykę. Na lżejszych glebach radzi sobie dobrze z chwastami, ale trochę ją przerastają gdy kwitnie. Na cięższych trzeba uważać na temperaturę gleby i głębokość siewu - mnie się nie udała, pole zdominowały chwasty, plon gryki 300 kg/ha. Na lżejszym kawałku, po wyrzuceniu ok. 6 t/ha obornika dało się zebrać 1,3 t/ha.

Kolega pytał o możliwość karmienia bydła słomą gryczaną - da się to zrobić. Karmiłem taką słomą krowę i opasa. Z początku nie bardzo ją chciały jeść, ale później przyzwyczaiły się i zjadały ją chętnie. najlepsza jest jednak słoma roślin znajdujących się na początku fazy kwitnienia - źródło już niedostępne, ale jest drugie o żywieniu ziarnem gryki. Trzeba też pamiętać o naftodiantronie powodującym fagopiryzm.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

nawet grama jakiegokolwiek nawozu tam nie dalem tak sie sklada . Na tym polu byl ugor przez 5 lat i nie mialem pomyslu co tam posiac bo jak wrocilem z niemiec to na szybko trzeba bylo siac bo juz pora byla i pierwsza mysl jaka do glowy mi przyszla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Może kolega wymieni najważniejsze czynniki posiadanego siedliska? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

To siejecie gryke do HOBBY

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

ja ogolnie jestem rolnikiem (hobbysta:)) mam 11ha pola w miedzyczasie na nim wszystko robie bo ogolnie calymi dniami pracuje na siewy aby wzialem 1 dzien wolnego no i teraz na zniwa znow 1-2 wezme 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj