szark93

Gryka

Polecane posty

adek1614    7

Mam pytanie do kolegi  od pszczół. Jak to jest w naszym państwie kto komu płaci, pszczelarz właścicielowi plantacji czy właściciel palantacji pszczelarzowi,  na zdrowy rozsadek pwinien płacić wlasciciel plantacji, bo dzieki zapylaniu znaczaca zwieksza się plon, ale   nie zdziwiłbym się jakby w naszym państwie było odwrotnie. Czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tia, na zachodzie to właściciel plantacji prosi na kolanach aby postawić pszczoły, a u nas oczywiście to pszczelarz musi się nachodzić i jeszcze za to płacić  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,jakie nachodzić i płacić przywożą stawiają na jakimś wydzierżawionym kawałku pola " i pasą " mimo że w okolicy niema rzepaku,faceli,lasów(spadz) żadnej uprawy wielkoobszarowej,ale są pszczelarze miejscowi którzy (jeden mniej drugi bardziej )próbują jakoś zwiększyć bazę pożytkową dla swoich pszczół,niestety przez dofinansowanie pszczelarstwa(odkładów) są skazani na porażka.Sytuacja na Żywiecczyznie. Rolnik 25ha,pszczelarz 10-20 uli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam za postawienie pszczół na zapylenie uprawy jeszcze nie płaciłem ale za miła współprace zawsze miodzik daje po miodobraniu . Na zachodzie to rolnik płaci za zapylenie upraw . pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie co myślicie o dodatkowe płatności do gryki 750zł\ha czy w chodzicie w ten program może ktoś zna szczegóły tego programu .Widzę ze w moim rejonie ludzie zaczynają już siać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak siałem grykę to dawałem 200kg/saletrzaku pod korzeń i to było całe nawożenie azotowe.

Od 3-lat nie sieję bo się nie opłaci.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje pierwszy raz na najsłabszym kawałku bo od lat owies i żyto na zmianę. Pora coś wprowadzić do płodozmianu. 2km od pola jest kilkanaście ulów więc pszczoły powinny do mojej gryki dolecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam 5 hektarów owsa który słabo powschodził. do tego namnożyło się bardzo dużo jakiś chwastów dwuliściennych. chcę to opryskać i zaorać. czy siew gryki ok 10 czerwca to nie bedzie za pózno? u mnie sieje się grykę po 15 maja ze względu na przymrozki.  a może tylko talerzówką uprawić? mam taką ciężką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja kiedys siałem 10 czerwca bo nie miałem jak wjechac w pole bo cały czas deszcze i deszcze. Gryka była i kosiłem ją po 10 wrzesnia plon miałem 750 kg z ha tylko że w lipcu tez były mocne deszcze i zlewy. ale cena wtedy była 4000 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin11234    0

Gdyby ktoś był zainteresowany chętnie podżuce komuś na pole gryki 100 rodzin pszczelich. To już trochę pszczoły jest więc zapylanie napewno fajnie wzrośnie. tylko że tych hektarów to by musiało z 50 być.... Pare słoików miodu na zime oczywiście sie znajdzie. Województwa śląskie, opolskie, małopolskie ewentualnie dolnośląskie. Będę bardzo wdzięczny także za wskazanie rejonów upraw w tych województwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Pryśnij glifosatem i za 10-15  dni rozsiej grykę około 100 kg i to wszystko talerzówką(najlepiej przed deszczem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Gdyby ktoś był zainteresowany chętnie podżuce komuś na pole gryki 100 rodzin pszczelich. To już trochę pszczoły jest więc zapylanie napewno fajnie wzrośnie. tylko że tych hektarów to by musiało z 50 być.... Pare słoików miodu na zime oczywiście sie znajdzie. Województwa śląskie, opolskie, małopolskie ewentualnie dolnośląskie. Będę bardzo wdzięczny także za wskazanie rejonów upraw w tych województwach.

ja będe mieć ok 30 ale w najbliższej okolicy( 5 km )będzie dodatkowo z 50-80. muszę tylko ustalić z miejscowymi pszczelarzami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin11234    0

Spoko by co 509 526 711. Jeśli kogoś to interesuje najlepsze zapylenie na gryce to przynajmniej 3 rodziny na ha. efektywny lot psczoły w tym okresie do 3 km, z uwzględnieniem, że im bliżej tym i miodu dużo więcej i zapylanie lepsze bo poprostu ta sama pszczoła wykona znacznie więcej lotów, więc ideałem jest pasieka w środku lub przy granicy dużego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adadio    1

gryka zasiana tydzień temu już wzeszła dziś w nocy była niska temperatura (szron na polu) moje pytanie jaką temperaturę wytrzymuje gryka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dlatago sieje się tak aby po ogrodnikach wzeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Witam ! Chcę jutro, albo we wtorek posiać grykę siewnikiem 2,8m Nodet Gaugis, mam zamiar wysiać 80kg / h , siewnik 19 lejkowy.... Może ktos już siał takim siewnikiem gryke i podpowie mi jak go ustawić, mam tabele wysiewu, ale nie wiem czy mogę przyjmować np wysiew dla jęczmienia, ciężar objętościowy jest podobny, ale struktura ziarna całkiem inna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

zrob probe kreconą na tabeli powinny byc obroty koła na jeden ha. Ustaw sobie podziałke np na 100 kg pszenicy i pokrec kołem nie wiem ile tam u ciebie jest i powinno wyjsc chyba z około 90 kg gryki.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ok dzięki też tak zrobię, bo chcę zasiać nieużytek, taki eksperyment jak nic  z tego nie wyjdzie to pójdzie na przyoranie jesienią ta gryka... choć podobno na takich polach wychodzi najlepiej, tylko minusem jest to, że nie było oprysku glifosatem przed orką i wydaje mi się że i tak chwasty zagłuszą grykę w fazie kwitnienia ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

bronował ktos grykę 3 dni po siewie bo rzadko posiałem i chcę polecić jeszcze lejkiem i zabronować żeby ją zakryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj