szark93

Gryka

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam. Czy orientuje się ktoś w młynach w okolicach Sochaczewa/ Płocka/ Płońska/ Łowicza/ Skierniewic które zechciałby zrobić z gryki mąkę i kaszę? 

Edytowano przez wojno33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marci_nnn92    0

Możecie napisać jak wy uprawiacie pole pod grykę? Sieję ją od 2 lat, w pierwszym roku plon był super ok.2t/ha na zatalerzowanej ziemi a później 2 razy kultywatorem i siew znajomi mówili, że nigdy nie widzieli takiej gryki , a w 2 roku zaorana ziemia i plon słabiutki z 1,5t/2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

panowie mam pare pytań bardzo bym prosił o jakies info wziełem teraz 5 ha pola w dzierżawe i mam pare pytań jest to ugór nie siany z 8 lat i moje pytanie brzmi czy lepiej jest zasiać łubin czy gryke na pierwszy rok co może się lepiej udać i czy tak jak pod gryke dać jakieś nawozy w tamtym roku siałem po życie i nie dałem nic a plon wyniósł 1.7t z ha pomóżcie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja zawsze sieję grykę a ten ugór to masz rundapowany czy jeszcze rosną badyle po pas ? dobrze to upraw i bez nawożenia ja robiłem tylko najgorsza sprawa wygrać z chwastami w pierwszym roku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

Ja zawsze sieję grykę a ten ugór to masz rundapowany czy jeszcze rosną badyle po pas ? dobrze to upraw i bez nawożenia ja robiłem tylko najgorsza sprawa wygrać z chwastami w pierwszym roku... 

 

jeszcze badyle w pas co masz na myśli upraw ja myślałem żeby to teraz  zaorać a gdzieś koło 15 maja zatalerzować i odrazu zasiać gryke ale uważasz że gryka na 1 rok bedzie lepsza niż łubin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

tańszy koszt uprawy i nasion,gryki posiejesz ok.80kg.x100 zl a łubinu 200kg x 120 zl a plon podobny jak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja zawsze sieję grykę jak ci się uda to na pewno dobrze wyjdziesz...  najpierw mulczer, potem talerzówka ze dwa razy orka siew ja bym tak to widział.

Właśnie sprzedałem grykę po 1200 za tone jak ładnie uprawisz i pogoda dopisze bez nawożenia do 2 t dobijesz. A po gryce już pszenice możesz siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ciekawe gdzie sprzedałeś po 1200. chyba że brutto to może. 

o 2 tonach można zapomnieć, jak jest 1,5 tony to jest dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Mój sąsiad ma jeszcze grykę z ok.40 ha ,może ma ok.25-30 ton a była ładna i proponowali mu ostatnio z Janowa Lubelskiego po 900 i nie wieżę ż e ktoś płaci lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

ciekawe gdzie sprzedałeś po 1200. chyba że brutto to może. 

o 2 tonach można zapomnieć, jak jest 1,5 tony to jest dobrze 

 

ja sprzedałem po 1300 t a teraz wiem że ten człowiek kupuje po 1200t  okolice wawy mazowieckie ja miałem 1,7 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wszystkie ceny jakie zawsze tu podaje są brutto. Odebrał człowiek z Powiatu Janów Lubelski. 

Plon w dużej mierze zależy od pszczół... od pogody w moim regionie na plon nie narzekam a siejemy ją od XX lat także malkolnie nie ucz ojca dzieci robić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też siałem ją bardzo długo, tak jak mój ojciec i dziadek :) 

miesiąc temu sprzedawałem po 1100 + vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mam pytanie, jakie warunki musze spelnic zeby dostac doplate do gryki 600zl/ha? chodzi mi o wszystkie warunki. nigdy nie skladalem na rolnosrodowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Gryka nie jest straczkowa, gdzie widzisz w niej straczki?. jest zaliczana normalnie do zboż albo do miododajnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam Poszukuje plantacji gryki w woj Świetokrzyskim lub w obrebie . Udostepnie pszczoly na zapylenie upraw miodzik gratis  kontakt 667208101 arturgawecki@interia.pl zachecam do wspopracy i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Mozna wsiac gryke po gryce ?mam 0,5 ha slabej ziemi 5 i 6 klasa. nie mam pomyslu co tam moze urosnąć, moze owies ale to juz za późno na siew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj