szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

ja wczoraj wykosiłem. Tragedia!!! Wialnia pójdzie w ruch!! jest świat rdestu. Za duzy nadmiar wilgoci miałęm w gryce i urosło zielsko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Gryki pokoszone plon 2,6t/ha, oprysk 2l Reglone, z tego co mi wiadomo jest zakaz pryskania na dosuszanie randapami!!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Plon porównywalny jak co roku, deszcz byl ale po wschodach i miałem chwastnicy, potem gryka zagłuszyla mi to, przedplon rzepik ozimy+żyto na kiszonke, orka przed samym siewem, saletrzak pod korzeń 170-180kg/ha uprawa i siew, inna sprawa to ilosc nasion 70kg/ha. byłoby lepiej ale grad mi dał we znaki. I najwazniejsza sprawa juz od czerwca mam rok w rok postawioną pasieke obok pola!!! zazwyczaj 20-30 rodzin. To najwazniejsze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mi najwiecej udało sie wyciagnac 1,9 t z ha. a srednio miałem zawsze1,4 - 1,6 t z ha. a dwa ostatnie lata to porazka. zobacze w tym roku ile mi na czysto wyjdzie po odczyszczeniu. a przy takiej dawce azotu gryka ci nie lezy?? ja dawałem polidap 130 kg na ha. ładnie sie zapowiadała ale rdest zrobił swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

nigdy mi sie nie zdarzyło żeby wszystko dostało, ona nie pada tylko sie chyli, rzado sie zdarza żeby na glebie leżała, jak ktoś daje NPK pod korzeń to powodzenia, sól dziala ze do konca zielona i dosuszanie mało daje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie. Mam juz stałego odbiorce. Nigdy u mnie nie sprawdzali wilgotnosci. Jedynie wzieli do reki powąchali i popatrzyli i kupowali. Nie miałem przypadku zeby któryś nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wilgotnosc 14% cena 1100zl/tona, Podlaskie Sokółka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie tez okazała sie troche podwilgotna ale kupił ode mnie bez żadnych obniżek. Powiedział ze nic sie nie dzieje jedynie bedzie musiał odrazu ją przerobić na kasze bo gługo nie postoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy! Może na razie wstrzymamy sprzedaż gryki bo dobrze wiemy że jej w Polsce za wiele nie ma. A import z Ukrainy i Rosji nam teraz nie groźny. Wysypmy cienko na stych a kupujący sami ją sobie zniosą i dobrze zapłacą, może nawet 2 zł/kg albo trochę lepiej. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj