szark93

Gryka

Polecane posty

andrzej1988    293

zasialiscie gryke??? Ja czekam cały czas bo deszcze i deszcze. Wole pozniej posiac niz ma mi deszcz nawalny zbic ją. A pozatym czekam na dostawe POLIDAPU. Jak u Was sytuacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

na razie leje póki co się wstrzymam

zobaczymy jaka sytuacja będzie w przyszłym tygodniu


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Ja myślę siać pod koniec tygodnia, bo do środy to raczej w pole się wjechać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

posiałem wczoraj ,ale pole miałem zaorane na zimę i mocno mi zarosło zielem i mam pytanie -czym teraz to opryskać a może gryka zadusi te ziele.Siałem broną wirową + poznaniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Na trzeci dzień co niektórzy pryskają Chwastoxem, lub Devrinolem. Kilka stron wcześniej było na ten temat. Ja już od dwóch lat pryskam tylko na jednoliścienne jak gryka ma około 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jak bedzie pogoda to nie trzeba pryskać ,ja nigdy nie pryskałem staram sie trafic w pogode :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wczoraj posiałem 3.10 ha gryki w ilosci około 88 - 90 kg na 1 ha. Teraz aby tylko nie było deszczu nawalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

ja dzisiaj zaczynam sieje niecałe 20 ha po 60kg w tym roku spróbuje siać w rzędach co 30 cm

zobaczymy co z tego wyjdzie


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ładnie deszczyk poszedł widze że już zaczynają kiełkować tzn, jak odkopie w ziemi ,wysiek 80kg/ha rozstaw normalny czyli 11-12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To jak zbierzesz to napisz tu, czy opłaciło się siać co drugą redlicę. Gdzieś kiedyś czytałem o siewi gryki w rządki co 60 cm i uprawę jak ziemniaki, czyli pielenie gęsiotupkami i obradlanie. Ciekawe jak to sypało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

michal009 czym , w jakiej dawce i kiedy pryskać grykę od chwastów jednoliściennych? Gryka jest w fazie liścieni siana 19,05 a powschodziło mi mnóstwo trawicy aż się dziwię skąd tyle tego?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jednego roku pryskałem Fusilade forte a innego Agilem. Ja pryskam jak gryka ma 10-15 cm.

 

hehehe podgartywanie gryki? :D no ciekawe ciekawe

 

Dokładnie. Kiedyś czytałem o tym na AF. Jeden z użytkowników pisał że u niego tak się robiło. Pieliło, a jak chwasty pomiędzy gryką osiągały 5 cm to się ją obradlało. Ostatnio zagadnąłem o tym znajomego nauczyciela ze szkoły rolniczej i też przyznał, ze słyszał o takiej metodzie.Tylko teraz ciekawią mnie wyniki takich eksperymentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

pewnie ze wiekszy rozstaw ma znaczenie ,bo gryka najwiekszy plon daje z pędów bocznych a nie z górnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ale u mnie w biłgorajskim luneło!!! Nie wiem co bedzie z gryką. W sobote posiana juz kiełki wypuszczała. pole lekko zapłyniete ale na szczescie woda nie stoi tylko na poczatku i na koncu przy miedzach. Ciezko zaczyna robic sie z tymi grykami!!! Siew zawsze wypada w najwieksze burze!! Trzeba bedzie sie przezucic na cos innego jarego co sie duzo wczesniej sieje gdy nie ma jeszcze burz. Mysle na pszenzytem jarym Bo z gryką widze ze nie bedzie dobrej przyszłosci. Wole troche wiecej dołozyc w pszenzyto jare niz w gryke i siac ją po kilka razy na jednym polu bo jak nie zaleje to ubije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

Fusilade??? ja tam zawsze pryskam Supero. Wypali trawice na całosci. Jeszcze ten srodek mnie nie zawiodł a duzo tanszy niz fusilade bo mi wyszedł w granicach 40 za litr

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj