szark93

Gryka

Polecane posty

andrzej1988    293

Moja w miare dobrze sobie radzi jedynie w dołkach jest słaba. Dałem jej dolistnie plonvitu opty 4 kg na 1 ha a wczaoraj 3 kg na 1 ha Kristanolu czerwonego. Miejscami jest juz do pasa. Jeden kawałem 1.25 ha musiałem jeszcze raz posiac 20 czerwca. dzis jej dałem 4 kg plonvitu 4 kg moczniku i 0.3 l tytanitu. Trzeba ją ciagnac za uszy zeby szybko urosła. Co bedzie to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u nas nie znajdzie gryki wyższej niż po kolana, w końcu zeszła woda i roślinki ruszyły trochę do góry, kwitnienie w pełni więc jakoś ciekawie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z gryką i jej ceną. U nas na opolszczyznie prawie nikt nie posiał, ludzie się w kurzyli (delikatnie mówiąc) na cenę. Ci odważni zmniejszyli areał do min. a kondycja upraw jest nieciekawa, rzadka, cienka i niska. Są miejsca wymoknięte i chwasty dają znać o sobie. W kotlinie kłodzkiej też jest jej niewiele, oberwała mocno przez ulewne deszcze. Jak tam ceny? Niektórzy proponują śmieszne 1zł. ja swojej nie sprzedaję i czekam na lepsze czasy. Litwa już podniosła cenę gryki, to może i u nas zaczną lepiej płacić. Po żniwach okaże się że będzie znowu jej mało to dorzucą do ceny trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mam pyatnie. Miałem zbierac gryke dwuetapowo i zawsze tak zbierałem ale w tym roku nie wiem jak u innych gryke jest taka jaka jest nie najgorsze i nie najlepsza. Na 2 ha z 5 hektarow mam zawaliscie duzo rdestu w gryce. jest go wiecej niz gryki. Planuje zbior jednoetapowy i oprysk randapem. Moje pytanie kieruje do tych co zbieraja jednoetapwo. I tak w miare dokładnie mi napiszcie jak w praktyce ile na hektar dajecie randapu?? kiedy dajecie randap?? czy ten randap zlikwiduje mi rdest w gryce do zera i kiedy zbierac gryke po randapie zeby było dobrze. Jak napisałem na 2 hektarach z 5 mam swiat rdestu!!! ale plauje wszystko osuszyc na pniu. Napewno wyjdzie taniej niz pokosowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja jak przejadę z opryskiem to 2 tygodnie czekam i kosze. Do zera pewnie nie zlikwiduje uschnie skurczy się i tyle. Ja w zeszłym roku nie dawałem rundup'a tylko coś zastępczego ,,tańszego" i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja nigdy nie robię dwuetapowo,nawet nie wiem jak to wygląda.

Oprysk zamiennikiem Rand*pu na 10-dni przed zbiorem w ilości 3l/ha.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Rozumiem. Dzieki za informacje. Musze gryke obsuszyc na pniu. Jest za duzo chwastow. opryskanie mi najtaniej wyjdzie niz połozenie w pokos. A jak jest z siłą kiełkowania gryki po oprysku gryki randapem??? wschody są normalne??

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli jest już dojrzała to normalne, jeśli nie to nie będzie wschodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jeżeli jest nie dojrzała do przeleci przez kombajn i jej nie zbierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kosiliscie juz gryke?? U mnie dopiero tydzien minął od opryskania zamiennikiem randapu, jeszcze z tydzien i koszenie. rdesu jest od cholery!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja jeszcze czekam. Gryka już dość mocno czarna... Podejrzewam, że jeszcze 2tyg i będziemy zbierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

A po co pryskać? ;[ Zjadł byś taką pryskaną? :lol: No, chyba, że myślisz przyorać, ale to już proponuję glifosfat. :)

 

Uprawiam grykę od lat, zbieram jednoetapowo i nigdy niczym nie pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pvil    0

Mam pytanie kiedy u was dochodzi gryka niepryskana jak kosicie. Oraz nowe pytanie ile ukosiliscie najwięcej gryki z hektara. Ja w tamtym roku 1300 kg. z ha przy bardzo dużych stratach po zwierzynie, przy prubie nieobiektywnej 2700kg./ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja 2 lata temu zebrałem 2,5t z ha i to z pokosów ,tegoroczną to wczoraj popryskałem i czekem jeszcze z 2 tygodnie i młóce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Janów Lubelski płaci 1200zł :/ Kolega sprzedał po 1250,- odbiór w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

No i po gryce. Dzisiaj sprzedałem :) Areał: 3,5ha. Plon: 5,2t. Średnio: 1,5t/ha z czego jestem bardzo zadowolony bo wiadomo jaka pogoda w tym roku była. Cena średnia (1100zł-odbiór w gospodarstwie) bo była mocno wilgotna ( ponad 18% :/).

 

Czekam na Wasze opinie jak tam u Was sprawa się miewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Do mnie miał przyjechać po 1200,naworkowałem prawie 6 ton i nie przyjechał bo mówi że ni ma pieniędzy i jedynie na przelew a mnie to nie interesuje bo kilku znajomych juz poprzednio się nadziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj