szark93

Gryka

Polecane posty

malkolm    25

najprościej zrobić prubę kręconą, około 100 kg na ha powinno wyjść, ja ostatnio wysiałem 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

własnie najlepiej zrobic probe kreconą. w starym poznaniaku to chyba jest 19 obrotow na ar. ja sieje 80 kg na 1 ha klasa gleby IV. w tym roku to moze nawet i 75 kg na 1 ha. Gryka ma bardzo dobre kiełkowanie wiec mozna zmniejszyc wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Ile najpóźniej po siewie można pryskać Chwastoxem?

Chodzi o to że trzy dni temu posiałem grykę a od dwóch dni pada deszcz i nie zanosi się że przestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Napisano (edytowany)

No to chyba już pozamiastane. :-) Jak przestanie padać to już sławka zacznie kiełkować. ja pryskam maks na 3 dzień.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

a jak by na moment przestało padać to można pryskać na mokrą glębę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Możesz pryskać po wschodach nawet do dwóch tygodni chwastoxem turbo w dawce 0.6l i nic sie nie stanie ( sprawdzone ). Pytanie tylko po co siać za taką cenę??? U mnie jeszcze z tamtego roku 70 ton w silosie i chyba prędko nie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile najpóźniej po siewie można pryskać Chwastoxem?

Chodzi o to że trzy dni temu posiałem grykę a od dwóch dni pada deszcz i nie zanosi się że przestanie.

 

 

u mnie w okolicy pryskają tuż przed samymi wschodami gryki


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

a jak by na moment przestało padać to można pryskać na mokrą glębę?

Na mokrą glebę jest nawet wskazane, tylko żeby niebył to afalon (przed spodziewaną burzą lub po). Bo możesz zablokować parowanie środka i po gryce. Z doświadczenia wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

własnie najlepiej zrobic probe kreconą. w starym poznaniaku to chyba jest 19 obrotow na ar. ja sieje 80 kg na 1 ha klasa gleby IV. w tym roku to moze nawet i 75 kg na 1 ha. Gryka ma bardzo dobre kiełkowanie wiec mozna zmniejszyc wysiew.

100kg to na 2ha. W tamtym roku siałem 60kg na ha i było za dużo. Jesli miałbym siac w tym roku to na pewno nie więcej jak 50kg. Przy gęstym wysiewie kwitnie tylko górna część rośliny a najlepsze plony uzyskuje się przy pędach bocznych. W naszych warunkach przy dobrym nawożeniu, dokarmianiu borem i sprzyjającej pogodzie spokojnie można uzyskać plon w granicach 4ton z ha.

 

I jeszcze jedno chłopaki: już 2 tygodnie za pózno na siew gryki. Lubelskie optymalny siew 25-30 kwiecień. Na dobry plon nie ma co liczyc jesli zamierzacie dopiero siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

opłaca się po takiej cenie siać grykę??

 

ja sprzedałem po 1200 zł za tone. Zysk jest mały!! Na czysto z hektara wyszło mi jakies 1750 zł nie liczac swojej pracy. Za mało!! Na pszenicy jest wiekszy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100kg to na 2ha. W tamtym roku siałem 60kg na ha i było za dużo. Jesli miałbym siac w tym roku to na pewno nie więcej jak 50kg. Przy gęstym wysiewie kwitnie tylko górna część rośliny a najlepsze plony uzyskuje się przy pędach bocznych. W naszych warunkach przy dobrym nawożeniu, dokarmianiu borem i sprzyjającej pogodzie spokojnie można uzyskać plon w granicach 4ton z ha.

 

I jeszcze jedno chłopaki: już 2 tygodnie za pózno na siew gryki. Lubelskie optymalny siew 25-30 kwiecień. Na dobry plon nie ma co liczyc jesli zamierzacie dopiero siać.

 

 

4tony? u mnie jest zagłębie gryczane ale nigdy nie widziałem ani nie słyszałem żeby w okolicy gryka dała 4t/ha

jak jest 2-2,5t to już bardzo dobry wynik i musi sprzyjać pogoda

@dragon nie wiem z jakiej części lubelskiego jesteś ale optymalny termin siewu jest w maju wtedy gdy nie ma ryzyka wystąpienia przymrozków spokojnie można siać do 20-25 maja

  • Like 1

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

 

 

4tony? u mnie jest zagłębie gryczane ale nigdy nie widziałem ani nie słyszałem żeby w okolicy gryka dała 4t/ha

jak jest 2-2,5t to już bardzo dobry wynik i musi sprzyjać pogoda

@dragon nie wiem z jakiej części lubelskiego jesteś ale optymalny termin siewu jest w maju wtedy gdy nie ma ryzyka wystąpienia przymrozków spokojnie można siać do 20-25 maja

No i dlatego masz max 2.5tony. Jak zaczyna się siew kukurydzy na ziarno to trzeba już myśleć o siewie gryki. To że u Ciebie jest zagłębie gryczane nie oznacza że macie największe plony. U mnie w tamtym roku max 3.5tony, ale wiem że można uzyskać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

100kg to na 2ha. W tamtym roku siałem 60kg na ha i było za dużo. Jesli miałbym siac w tym roku to na pewno nie więcej jak 50kg. Przy gęstym wysiewie kwitnie tylko górna część rośliny a najlepsze plony uzyskuje się przy pędach bocznych. W naszych warunkach przy dobrym nawożeniu, dokarmianiu borem i sprzyjającej pogodzie spokojnie można uzyskać plon w granicach 4ton z ha.

 

Dokarmiasz Grykę dolistnie? Tylko Borem, czy jeszcze czymś? W jakiej fazie wzrostu dokarmiasz? Przy tak rzadkim sięwie (60hg/ha) nie masz problemu z chwastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Dokarmiasz Grykę dolistnie? Tylko Borem, czy jeszcze czymś? W jakiej fazie wzrostu dokarmiasz? Przy tak rzadkim sięwie (60hg/ha) nie masz problemu z chwastami?

Z chwastami nigdy nie miałem problemu. Pierwszy zabieg Chwastokx Turbo w chwili kiełkowania roślin, drugi w fazie 4 liści - Graman lub Pilot ( w sumie jest kilka środków zawierających taką samą substancję).

Błędem jest zbyt gęsty i pózny siew. Po pierwsze roślina ma mało czasu na rozwój a po drugie nie jest w stanie wykształcić pędów bocznych co wiąże się ze stratą plonu, choćby dlatego że kwiaty górne dają o wiele mniejszy plon. Dokarmianie borem w fazie pąkowania i kwitnienia gryki wpływa na prawidłowe gromadzenie się cukrów w rosilnie, ale także na kwitnienie i wykształcenie orzeszków, co zwiększa liczbę kwiatów oraz ich zapylenie. Nawożenie to już inna bajka, z tego co zaobserwowałem to większość stosuje tylko azot w postaci saletrzaku 100kg, a to również duży błąd. Miałem w tym roku przetestować biostymulatory i aktywatory w uprawie gryki, ale ze względu na obecną cenę zasiałem kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozstawie posiać grykę tak żeby mocno się rozrosła i nie było dużych problemów z chwastami, bo nie zamierzam na nie pryskać. Ile przy tym rozstawie wyjdzie kg na ha? Mam ziemię III - IV klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

kurcze mam problem z gryką ,bo po tych deszczach jest dosyć słaba i chciałem ją jakoś wzmocnić jakąś odżywką ,tylko nie wiem czym. Doradźcie mi prosze co mam zastosować żeby coś z niej było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kurcze mam problem z gryką ,bo po tych deszczach jest dosyć słaba i chciałem ją jakoś wzmocnić jakąś odżywką ,tylko nie wiem czym. Doradźcie mi prosze co mam zastosować żeby coś z niej było :)

 

ASAHI SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

ASAHI SL

 

to jaką proponujesz dawke na ha?

a myślałem o jakiejś odżywce z Borem ,bo z tego co wyczytałem tu i na innych portalach to wpływać dość znacząco na dobry rozwój gryki.

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jesli bys chciał ASAHI to w dawce 0.6l na hektar. Miałem go dawac ale kupiłem co innego o nazwie PLONVIT OPTY 20-20-20+ microelementy. Dawałem 4kg na hektar a dokładniej 4 kg na 230 litrow wody. Na opakowaniu pisze ze 1,5 kg na 100 litry wody. Poczytaj w necie jest o tym napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mam podobny zabieg zaplanowane mianowicie Yara Folicare 18:18:18 + mikro 5kg + dolistny plynny Borowy z Intermaga 2l. Wszystko czeka tylko i wylacznie na deszcz. Gryka ladnie startowala ale susza ja powoli kreci i zaczyna przypalac kwiaty...Obawiam sie tylko tego ze nawet nasion na siew nie zebiore bo deszczu ani widu ani slychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

po deszczu ładnie ruszyła ,na razie nic nie daje bo boje sie żeby mi nie leżała ,jak coś to dam Bor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj