szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorzyk2    56

Zagłębie gryczane, telefon z Janowa Lubelskiego. Też jestem ciekaw ile ostatnio tam płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Dzwoniłem do Działoszyna to po 1zł . Nie mam wiele więc.... Poczekam popatrzę zrozumię więcej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

Nie siałem nigdy gryki i dlatego chciałem sie zapytać czy naprawde niszczy opuchlaka bo mam z nim problem ,,I czy gryka urośnie na redzinie bo właśnie tam ten opuchlak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

co do opuchlaków to Ci nie odpowiem, a na rędzinie urośnie jeśli przed wschodami a po siewie nie będzie zlewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a może jeszcze ktoś mi powie kiedy to siać czym pryskać itd i ile siać na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

grykę sieje się początkiem maja ,choć niektórzy sieją nawet w czerwcu po wcześnie schodzących warzywach, na hektar około 100 kg, a co do oprysków to można chwastoxem około 5-7 dni po siewie, przed wschodami + na jednoliścienne w bardzo minimalnej dawce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli nie ma nic zarejestrowanego? a afalon doglebowo zrobi jej krzywdę przed wschodami? chciałbym obsiać gryką skraje przy ziemniakach, więc byłoby dobrze gdyby znosiła ziemniaczane herbicydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

100 kg na ha to za dużo max 80 kg. Chwastox jak pojawi się kolanko na kiełku czyli w wilgotnej glebie 2-3 dni po siewie a jak sucho to do tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja wolę posiać troszkę gęściej i opryskać troszkę później, fakt że część spali ale za to będzie przynajmniej w miarę czysto, ja w tym roku nie sieję ani ara, po tej cenie nie opłaci się, za to do następnego roku będę trzymał z ostatnich zbiorów, przy takiej cenie chyba nie wielu się zdecyduje na tą uprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ostatnio słyszałem o 1150-1200 , ale gość już nakupił i na razie stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistal44    0

cena mizerna a u mine 60 ton gryki. w tym roku już tyle nie posieje, max 10ha. mi ostatnio proponowali 1200 zł/t ale w workach to nie ma opcji w takikm układzie. pozdrawiam z lubelszczyzny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,miałem posiane 3 ha(kilkuletni ugór)dla pszczół,pryskałem jesienią rofosatem 4l/ha póżniej orka, siew po 20 maja, zero nawozu,pole czyste.Z ciekawości wymłóciłem 1 ha, plon

1200 kg(czystego ziarna) ,dobrze że nie młóciłem reszty bo bym się modlił do tego(u nas niema komu sprzedać).Plusy to takie że zostawia w miarę czyste i o dobrej strukturze pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

W tej chwili cena wróciła do poziomu z dawnych lat, ostatnie 2lata były wyjątkiem od reguły. Ceny większej nie bedzie, w sklepie kasza jest za droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

W tym roku będą opóżnienia w siewie zbóż więc będzie więcej gryki-u nas w miejscowości brali ostatnio z miesiac temu po 1100 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub26    0
Napisano (edytowany)

witam wszystkich koledzy chcę wysiać grykę siewnikiem poznaniak nie wiem jak ustawić siewnik poznaniak na wysiew gryki bardzo proszę odpowiedzi

pozdrawiam jakub

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj