Zaloguj się, aby obserwować  
memphis54

gra telewizyjna w samochodzie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
memphis54    1

Witam

 

Nie znalazłem tematu który byłby zbliżony do mojego zapytania, otóż chciałbym z akumulatora 12V z samochodu zmienić napięcie na 9V o natężeniu 500mA. Zamówiłem już taki transformatorek w sklepie elektrycznym. Pytanie jakie chciałem skierować do was użytkownicy to czy wspomniana wyżej gra telewizyjna która miała zasilacz (do gniazdka 220V i przekształcający to napięcie właśnie na 9V 500mA) będzie działała po podłączeniu do tego transformatorka??

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Napisz jaka to gra, bo jeżeli z rodziny pegazus to już ona ma w sobie stabilizator na 5V i 12V możesz śmiało zapiąć pod nią tylko na stabilizatorze będzie wydzielać się więcej ciepła i trzeba będzie zastosować większy radiator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

transformatorem zmienisz tylko prąd zmienny, a w akumulatorze jest prąd stały pozostaje zakup stabilizatora napięcia na 9V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Witam

Ja radzę zbudować coś na LM317T(max1.5A) przy 500mA nie powinien być aż taki ciepły, radiator jednak mieć powinien. Typowy schemat aplikacyjny mozna znaleźć w nocie katalogowej: http://www.iele.polsl.pl/elenota/National_Semiconductor/lm317.pdf Jak go złożysz to zarówno możesz go wykorzystać w domu(DC) jak i w samochodzie, jest tam potencjometr R2 którym wyregulujesz do zadawalającego Cię poziomu napięcia. Całość cię wyniesie powyżej 6zł (potencjometr ok 4zł, LM ok 2zł, reszta to pikuś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Po co kombinować z regulowanym stabilizatorem 317, skoro można zastosować 7809. Koszt to około 1zł, za radiator może służyć blacha aluminiowa o grubości około 1,5 mm i powierzechni 100 cm2. Do tego nie ma potrzeby stosowania płytki drukowowanej bo jedynym elementem jest stabilizator 7809. Rozwiązanie najprostrze i najtańsze. Pozdrawiam wszystkich lubiących utrudniać sobie życie.laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko takie zastosowanie jak poleca poprzednik 7809 i napięcie 9V a na LM 317 trzeba to wyregulować, wskazany miernik a na 7809 tylko w ostateczności lutownica i nic więcej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis54    1

Ta gra to;

Video computer system

Model no; NN-888

CPU; 8BIT

RATING; DC 9V 500mA

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza że gra jest typowa grą na "dyskietki" jakie można było kupić kiedyś na rynku :)

 

Co do LM317T wydaje mi się nad moje siły, wiec powinienem kupić stabilizator napięcia 7809 oraz wcześniej wspomniany transformator by to zaczęło mieć ręce i nogi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

po co chcesz kupować transformator skoro on nie "działa" na prądzie stałym, który jest w instalacji samochodu, bo pisałeś, że chodzi Ci o zrobienie "zasilacza samochodowego"

 

wystarczy stabilizator z radiatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapomnij o transformatorze. Tutaj masz "schemat" podłączenia stabilizatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

gra jest typowa grą na "dyskietki"

 

W środku zaraz przy złączu od zasilania jest stabilizator 7805 więc nie widzę sensu obniżać napięcie do 9V a później w grze do 5, rozkręć grę i na stabilizatorze 5V zamontuj większy radiator i będzie prosto z 12V śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzisz, że autor nie ma doświadczenia w tej dziedzinie, więc nie proponuj ingerencji w układy wewnętrzne urządzenia, bo może narobić więcej szkody niż pożytku. Co do zasilania z 12V (a właściwie z 14,4V) to podejrzewam, że nie będzie to działać prawidłowo bo moc tracona w stabilizatorze wyniesie około 4,5W, więc mogą zadziałać układy zabezpieczenia termicznego stabilizatora i ograniczyć prąd wyjściowy. Niekoniecznie tak się stanie, ale może. I nie ma znaczenia tutaj wielkość radiatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj