Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz2014

Czujniki od komputera pokładowego Claas jaguar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz2014    1

Witam

 

Stalem sie posiadaczem sieczkarni w tym roku jest to sieczkarnia claas jaguar 695 sl z 1993r. Posiada oryginalny komputer pokladowy ale niestety nie działają niektóre funkcjie, pokazuje mi tylko predkosc obrotową sielnika, predkość gniotowników i czas koszenia, a niestety nie pokazuje mi skoszonych hektarow gdzie znajduja sie czujniki ktore sa odpowiedzialne za pokazywanie hektarow, wiem ze trzeba ten komputer zaprogramowac i to juz wykonalem ale dalej nie pokazuje skoszonych hektarow.

prosze o pomoc bardzo mi na tym zalezy.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

do pomiaru hektarow poczebujesz dwa czujniki : do pomiaru predkosci, znajduje sie na napedzie prawej zwolnicy drugi to załączajacy liczenie po opuszczeniu hedera znajduje sie pod kabina z prwej strony jest on ciagniety przez sprezyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Hmm ten na zwolnicy z prawej strony to wiem gdzei jest ale ten drugi co jest na tej sprezynie to nie bardzo wiem w ktorym miejscu pod kabina? A co do tego czujnika na zwolnicy to chyba dziala bo jak jade to pokazuje mi predkosc jazdy na tym zegarze przy kierownicy. Tylko jak wyglada ten czujnik na tej sprezynie i jak sie do niego dobrac?? Czy z pod spodu kabiny bede go widzial czy musze rozkrecac cos z gory??

 

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Nic nie musisz rozkręcać. To jest taki sam czujnik jak przy kole. Gdy opuszczasz heder mija go magnes umocowany do gardzieli i daje impuls czy heder jest opuszczony. Szukaj kabla i czujnika pod kabiną z lewej strony i magnesy umocowanego do podajnika poziomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

W ktorym miejscu mam go szukac??

 

Jest tam taki czujnik ale nie jest to magnes jest on przymocowany do napinacza paska hedera, gdy załącza sie heder napinacz odchodzi a ten czujnik sie wysuwa nie wiem do czego on słuzy, podlączone sa do niego dwa kable na wsówki ale mozna zmienic polozenie kabli bo jest wejsc na wsowki cztery. Może jest to ten czujnik bo nic takiego jak magnes nie widzialem a wyjmowalem cały bęben bo musialem gniotowniki wymienić na nowe. To nie bylo tam innych kabli do gardzieli i zadnego magnesu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

lukasz2014 wiec czujnik od hederu jest pod kabina przykrecony do spodu kabiny mniej wiecej w połowie długości i nad kołem pasowym na szerokosc (siedzac w kabiny pod prawa noga). predkosc na zegarze przy kierownicy brana jest z czunjnika pomiedzy silnikiem hydrostatu a skrzynia biegow (taki dosyc wysoki ). prdekosc musi ci wyswietlac na komputerze pokładowym. A co do czujnika na napinaczu to jest to zupelnie inna bajka. nie mozna go wykorzystac do liczenia hektarow bo na uwrocie nie powinno sie wylaczac hederu wiec pomiar bedzie nie dokladny. czujnik ten służy do blokowania możliwosci włączanie hederu gdy napinacz całkowicie sie nie zluzował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Hej

To jeżeli nie pokazuje mi prędkości na komputerze pokładowym to co może być tego przyczyną?? A ten czujnik co jest do załączania liczenia hektarów to jest przykręcony pod kabina taka blaszka i do niej dwa przewody ale nie widze nic innego co mogło by ten czujnik załaczać, najwyrażniej pewnie może mi brakować paru elementów:( Ale jak sprawdzić żeby pokazywało predkość na komputerze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

czujnik od predkosci na zwolnicy musi byc bardzo dokladnie ustawiony (nie za daleko od magnesu). sprawdzic to mozna tak ze jak jest magnes pod czujnikiem to wyprowadzenia jego powinny byc zwarte, wiec ustaw tak by magnes bylpod czujnikiem i sprawdz sobie miernikiem. a ten pod kabina jest sprezyna ciagniety i wystaje z niego taki maly pret do ktorego podlacza sie sprezyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj