tomash

Nowy rozsiewacz jaki?

Polecane posty

tomash    7

zamierzam w najbliższym czasie zakupić nowy rozsiewacz do nawozów i chciałbym znać wasze opinie i rady które ewentualnie pomogą dokonać wyboru.

otóż ma to być rozsiewacz 2-talerzowy w granicach 400-600 litrów na około 15-20ha i oczywiście jak najtańszy :) jaki proponujecie?


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

polecam ci sipme antka sam mam i jestem zaje.... zdowolony i wychodzi najtaniej biorac pod uwage wyposazenie i cene wiec polecam :) moj w tym roku obsial okolo 100h bez zadnej awari:) polecam i pozdrawiam:)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no najtanszy to bez watpienia bedzie ktorys z polskich wyrobow unia albo sipma. ale czy jakosciowo?? ja bym sie zastanowil nad czyms zagranicznym. cena z pewnoscia wyzsza ale i jakosc lepsza. popytaj o ceny rauch bogballe czy amazone. slyszalem ze kverneland ma tez dosc ciekawa oferte. jednak jesli zalezy Ci przede wszystkim na cenie to mysle ze na te 15 ha to polski z pewnoscia wystarczy. z tym ze mowie, slyszalem ze blacha w nich jest kiepska. Pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

nad sipmą sie zastanawiam bo brzeg rdzewieje. rauch jest bardzo dobry i chwalony ale trzeba szykować na niego około 11 tys. PLN a to trochę dużo żeby tyle kasy utopić w rozsiewaczu ale coś za coś.. :)

 

a co myślicie o rozsiewaczach grass rol lub pro mar albo nowy motyl dwutarczowy??

 

ROZSIEWACZ Ocynkowany Hydr. do 18m +kosz JAKO��! (758002454) - Aukcje internetowe Allegro

 

albo to:

 

NOWO��!ROZSIEWACZ DWUTURBINOWY TORNADO-DUO-TURBO (758296613) - Aukcje internetowe Allegro

 

cena szokująco niska ale nie wiadomo jak z solidnością ;/


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

sipma ma dobra powloke antykorozyna ... poza mieszadlem ( sprawa oczywista) no i troche sitem to grama rdzy niewidac ... pracuje juz u mnie 1,5roku, zdarza sie ze go niemyje przez kilka dniu i jest w nim nawoz. Rozsiewacz najprawdopodobniej mozna zobaczyc w mojej galerii, dla niedowiarkow moge zrobic aktualne i z bliska stanu ramy:)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

odświeżam temat :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Niedawno stałem przed takim samy wyborem jak Twój. Z polskich maszyn uważam, że jedyną alternatywą jest Sipma. Brzeg jest droższy, a nic lepszego w nim nie ma. Przed wyborem przeczytałem wszystkie posty o nowych rozsiewaczach, aż natknąłem się na firmę Bogballle. Podzwoniłem po dealerach, zorientowałem się w cenie. No i właściwie do wyboru pozostała mi Sipma i Bogballe. Inne zachodnie marki odrzuciłem ze względu na cenę, bo raucha za 11 tys kupić się nie da, chyba, że naprawdę jakiś malutki. Poza tym denerwuje mnie ta firma bo nawet za głupie siatki kazali sobie dopłacić, więc pytając o cenę pytaj także o wyposażenie. Ja kupiłem w końcu rozsiewacz Bogballe i sobie chwalę. Bardzo dobra powłoka lakiernicza, system wysiewu granicznego Trend, a cena wyszła mnie niedużo większa od Polskiego, ale kupiłem ze starego rocznika, to spory upust dostałem, teraz nie orientuje się cenowo. Ale rozsiewacz z czystym sumieniem polecam. Ja kupiłem wersję plus 700 l, ale jest też dostępna wersja bacic chyba 500l. No i przekaźnik dają w cenie, a Polacy nie.

Tak w ogóle to poczytaj na forum, bo właściwie wszystkie te rozsiewacze są już opisane i nic nowego nie możemy napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tylko, że simpa ma kiespkich sprzedawców - dostać zapytanie ofertowe na którym nie ma byków graniczy z cudem.

Albo inaczej - sama SIPMA działa szybko, odpowiedz na e-mail bardzo szybka (pytałem kto jest ich przedstawicielem na warmię i mazury). Ale już sprzedawca którego namiary dostałem to tragedia (Agroma-Sznajder - dwa razy poprawiali zapytanie ofertowe i za drugim razem też błędy porobili a na koniec - niech pan weźmie kvernelanda bo tych z sipmy to wcale nie sprzedajemy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ile kosztują takie rozsiewacze 400-500l simpa, brzeg i bogballe?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

xsc to prawda ja swojego mam dopiero 1 sezon ale jak narazie zero jakiej kolwiek rdzy a kolega tez ma sipme juz ze 3 lata isobie chwali a rocznie do obsiania ma ok 100ha i tez ostatnio go widzialem i tak samo jak moj zero rdzy :) dawid777 sipma antek 6,5tys zl brutto boryna okolo 1tys zl drozej, brzeg ma troche drosze ceny ale na podobnym poziomie :D


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja jak sprzedam motyla, to planuje rozsiewacz do c330 myślałem nad takim rozsiewacz kuchn 450 l (795225009) - Aukcje internetowe Allegro Co o nim myślicie? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
xsc to prawda ja swojego mam dopiero 1 sezon ale jak narazie zero jakiej kolwiek rdzy a kolega tez ma sipme juz ze 3 lata isobie chwali a rocznie do obsiania ma ok 100ha i tez ostatnio go widzialem i tak samo jak moj zero rdzy :D dawid777 sipma antek 6,5tys zl brutto boryna okolo 1tys zl drozej, brzeg ma troche drosze ceny ale na podobnym poziomie :P

Interesuje mnie parę rzeczy w tym "antku" więc jakbyś mógł mi pomóc byłoby miło :P

1. Czy do tego "antka" wejdzie cały bigbag (niby ma tylko 400litrów pojemności i to chyba troszkę mało)?

2. Jak ustala się dawkę wysiewu?

3. Sterowanie zamykaniem den masz mechaniczne czy hydrauliczne?

4. Wałek przekaźnika dostałeś gratis czy za dopłatą?

5. Plandeki i oświetlenia nie da się do niego zamówić?

6. Czy da się go zamówić całego z nierdzewki?

 

Tak się zastanawiam bo z plandeki mógłbym zrezygnować ale w dwutarczowym światła muszę mieć, poza tym zastanwia mnie jak jest zrobione sterowanie zamykaniem den - jeden siłownik na oba talerze czy dwa siłowniki a jeśli dwa to ile wyjść potrzeba w ciągniku no i najważniejsze - czy zamykanie i otwieranie jest hydrauliczne czy tylko otwieranie jest hydrauliczne a zamykanie już na sprężynę (jak w niektórych modelach z brzegu).

Tak wiem to wiele pytań ale myślę, że odpowiedzi przydadzą sie nie tylko dla mnie ale i dla innych użytkowników :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nikita, czemu antek a nie boryna?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

W sumie to ciekaw jestem obu wersji i antka i boryny.

Antek jest tańszy ot i wszystko :P

Jeśli wypali dofiansowanie to może i boryna ale interesują mnie oba.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to ja Ci odpowiem na te pytania:P ( mam boryne)

 

1. wejdzie, np. saletry ladowalem 600kg

2. dawkę ustawiasz zasuwami po bokach rozsiewacza, nastawa jest bezstopniowa.

3. hydr. -standard

4. trzeba sobie było dopłacić, ja kupiłem oddzielnie i wiem ze było dużo taniej, ale dokładniej ile to nie wiem bo to dość dawno było ( a to dokładnie ten sam wałek)

5. plandekę da się napewno, na światła są mocowania, wiec pewnie tez się da.

6. tak! Mam taka wersje

 

 

Ja mam jeden siłownik jednostronnego działania- otwieranie wymuszone, zamykanie pod wpływem dwóch sprężyn ( wbrew pozorom wsuwa się bardzo szybko). Do ciągnika trzeba oczywiście jedno wyjście na wężu znajduje się zawór, który po zakręceniu zapobiega cofaniu się oleju i zamykaniu się wysiewu


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Dzięki za info.

600kg wejdzie do antka czy boryny (jaką masz tę borynę bo jest kilka wersji pojemności)?

To domykanie na sprężyny to jakaś lipa wg mnie. Idzie o to, że myślę o rozsiewaczu którego użytkowanie nie będzie walić nawozem do kabiny a ten zawór to będzie musiał iśc przez uchyloną szybę bo przecież nie będę wysiadał żeby go zamknąć i będzie syf w kabinie i rdza będzie wszystko niszczyła. Ciekaw jestem czy jest wersja z siłownikiem dwustronnego działania na dwa gniazda dwustronnego działania (wajcha do przodu i mam otwarte dna, wajcha do tyłu i mam zamknięte).

 

Z tymi światłami mnie pocieszyłeś bo zauważyłem nie raz że po prostu nie widać świateł ciągnika a koszt lamp to jest max 100PLN.

Najgorzej jak ciągnik przecina oś jezdni (skręca w lewo) a chcesz go wyprzedzić, myślisz że zjechał na prawo bo Ci ustępuje a on skręca.

Długo masz ten rozsiewacz? Jak spisuje się ta nierdzewność?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

boryna 500l. Wg. mnie to jest dobre rozwiazanie, ale ten zawor musisz miec i to jest duzy plus tego rozsiewacz a nie minus

 

Rozsiewacz skonczyl drugi sezon, rdza wystepuje jedynie na sicie- a tak powloka jest naprawde dobra.

 

 

poszukam cos na temat zamykania hydr. w innch rozsiewaczach, ale cos mi sie wydaje ze wszystkie tak maja. Jak znajde to

dopisze.

 

 

edit: patrzac na kuhny uzywane to one tez maja jeden waz, a na niektorych amazone widac dwa. Gdy masz jeden waz a rozdzielacz w ciagniku jest kiepski, to ciezko widze takie rozsiewanie:/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a jeżeli rozdzielacz mam dobry to cały ciągnik w kabinie jest ubabrany w nawozie.

Ja spróbuję jeszcze dopytać się znajomego jak to jest w kvernelandach - jeden czy dwa przewody.

O tyle o ile w ciapku to moge się tak bawić bo go umyć nie problem (poza przeżartymi przez rdzę błotnikami) ale w ciągniku z lepsza kabiną i tapicerką to troche lipa ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jesli masz dobry rozdzielacz to nie musisz uzywac tego zaworu, poprostu niewlozysz go do kabiny ;p Jak sie dowiesz to mi napisz!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Interesuje mnie nowy rozsiewacz nawozu z pojemnością na 4 bigbagi (czyli coś ponad 2000l) i o szerokości siewu 20m. Czym warto się interesować? Rozsiewacz na dokładnie siać i być solidnie wykonany. Prosiłbym o propozycje producenta wraz z modelem. Orientacyjna cena też mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

na twoim miejscu zainteresowałbym się Kverneland-em (w twoim przypadku modele HL i TL), ja użytkuję u siebie model CL (jeszcze ze znaczkiem Vicona) i jestem bardzo zadowolony z efektów pracy, naprawdę dokładność wysiewu jest bardzo dobra, wykonanie też ok, nie ma problemów z korozją, przestawieniem dawki wysiewu, system RotaFlow super sprawa...

http://www.kverneland.com/irj/portal/anonymous?NavigationTarget=ROLES://portal_content/KVG/com.kverneland.www/www.group.roles/KVG.com.kverneland.www.www.group.roles.guest/www.pl_kve_enduser_bpfwe&navChange=/Intranet/Internet/pl_kve/Home/Spreading%20Equipment/Kverneland%20Accord.doc


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Witam planuje kupic rozsiewacz ok 1200 litrow,zastanaiwalem sie nad brzegiem ale czytalem ze mocno koroduja, moze ktos wstawi fotke takiego 2 letniego skorodowanego rozsiewacza tak jak piszecie bo mam piasta z brzegu i nie koroduje. I dajcie propozycje jakis zachodnich rozsiewaczy o podobnej pojemnosci, bo sipma od razu odpada bo z tej badziewnej firmy juz nic nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Wiem ze nie mozna pisac posta pod postem ale ponawiam moje pyt gdyz jest to dosc pilna sprawa a nie chce zakladac nowego tematu bo nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj