Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pokorny
      Witam, jakie macie akumulatory w 3050 ( 68km ), lub innych traktorach o podobnej mocy. Pojemność nie całe 4000cm
    • Przez pablo21
      Drodzy koledzy wczoraj moj MF zaczał sie dziwnie zachowywac rano pojechałem uprawiac scierniska i jak konczyłem koło 13 to juz agregat troche wolniej niz zawsze podnosił a wieczorem musiałem zaorac 1,5 ha pola i po tym juz ledwo mogł podniesc pług niezaleznie czy na wolnych czy wysokich obrotach plug ledwo ledwo szedł w gore do tego wspomaganie ciezko działa a po właczeniu połbiegu nie dosc ze on sie nie włacza to zapala sie kontrolka od cisnienia w skrzyni wysokie obroty nic na to nie pomagaja. I włąsnie nie wiem co sie stało czy to wina filtra hydrauliki oleju czy moze czegos innego bo dodam ze dzis rano wszystko chodzi ok bo ciagnik jest zimny. Jesli ktos by cos wiedział w tej sprawie bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich, Chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o używanej zgrabiarce claas liner 1550:
      -jakie macie opinie na jej temat,
      -jak z awaryjnością,
      -jak cenowo,
      -czy warto kupić takową czy inna?
    • Przez dawmm
      Witam wszystkich,
      Zanim zostanę zbluzgany o założenie nowego tematu napomnę że nie do końca chodzi o same ciągniki.
      Jestem w trakcie kompletowania wniosku na modernizację (umowy dzierżawy, umowa zbytu itp).
      Pierwotnie planowałem zakup maszyn takich jak :
      -opryskiwacz amazone uf 1201
      -siewnik pneumatyczny na bronę aktywną kuhn hrb 302
      -pług obrotowy 4+ na zabezpieczeniu śrubowym (interesuje mnie lemken)
      -rozrzutnik 
      -przyczepa.
      W trakcie weryfikacji z doradcą okazało się że przez to iż przepisałem swoją działalność (hodowla drobiu która praktycznie dyskwalifikuje wnioskodawce) na rozrzutnik nie mam szans - w sumie to nawet logiczne. A przysługująca mi przyczepa jest tonażowo niezadowalająca więc nie będę kupował na siłę. Pozostały trzy maszyny ale wtedy urodził się pomysł żeby zrezygnować z pługa i siewnika (kupić później używane) i zamiast tego do opryskiwacza dołączyć ciągnik 6-cio cylindrowy. Moim głównym ciągnikiem jest JD 6420 SE którego w razie zakupu pozbył bym się. JD jest bardzo dobrym ciągnikiem i dobrze się sprawuje ale brakuje mu wielkości i masy. Orka w niesprzyjających warunkach jest udręką ale daje jakoś rade natomiast praca z ciężkim maszynami zawieszonymi to masakra. Z siewnikiem i broną przednie koła raz na jakiś czas dotykają podłoża mimo 800 kg na przodzie. Dodam jeszcze że JD mógł bym się pozbyć w dość dobrych pieniądzach ponieważ z uwagi na to iż jest wykorzystywany tylko do zadań ciężkich ( do lekkich mam df 410) ma około 3tys motogodzin. 
      I teraz pytanie czy kupie jeden z dwóch zaproponowanych ciągników wraz z opryskiwaczem i zamknę się w 400k? Dodam że wyposażenie jakie mnie interesuje to miękka oś, TUZ przedni,   
    • Przez farmer0408
      Witam stoimy przed zakupem prasy zmiennokomorowej i interesują mnie wszelkie opinie na temat pras krone coprima i fortima nowych gdyż nie ma takiego sprzętu w okolicy bardzo dziękuję pozdrawiam.