Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Kverneland-Accord DV (i podobne)

Polecane posty

MECHANIZATOR    156

witam

kupiliśmy kilka miesięcy temu siewnik Accord DV 6m - współpracuje on z Ursusem 1614 - wszystko pracuje zgodnie z oczekiwaniami tylko co jakiś czas jak bumerang powraca pewien problem mianowicie zatykanie się przewodów nasiennych a szczególnie tych od ścieżek technologicznych

- zapychanie się przewodów ogólnie udało nam się wyeliminować po przełożeniu kilku przewodów (siewnik jest przystosowany do 8m wiec byly wolne otwory przez które poprowadzilismy węże) - pozostał jednak problem zapychania się przewodów które zą od zakładania scieżek technologicznych - mamy system na 18 metrów opryskiwacza i rozsiewacza więc ścieżka jest w drugim a później w co trzecim przejezdzie

-jadąc od brzegu pola sieje cały siewnik i wszystko jest OK w nastepnym przejezdzie siewnik robi ścieżki przejazdowe czyli zamykane są 4 redlice (po dwie z każdej strony) i jest OK ale w następnym przejezdzie gdy znów trzeba jechać całą szerokością zastawki od ścieżek się otwierają ale dwa przewody (po jednym z każdej strony) się zapychają ziarnem i nie sieją - idzie z tym oszaleć

macie jakiś pomysł jak to wyeliminować

poniżej fotki wnętrza z głowicami wysiewającymi i zastawkami ścieżkowymi

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6

Wiadomość z agroFakt.pl

ferdek1    3

Spróbuj przełożyć te co sie zatykają na jedną stronę a dobre na drugą stronę i sprawdzić czy będą zatykały się obie ,może te zastawki są wadliwe

farmer7745    11

Znajomy ma podobny siewnik tyle że 3m ale dwu komorowy jak u ciebie i u niego wystąpił podobny problem.Normalnie przy ścieżkach elektrozawory miał zamknięte ale po ich otwarciu w kolejnym przejeździe strumień powietrza nie był w stanie wydmuchać z nich zboża.

Z tego co wiem to on nic z tym nie robił tylko przy siewie zwraca uwagę na to aby zboże nie było podawane na głowicę przy niskich obrotach dmuchawy.Po prostu najpierw po gazie a potem siewnik w dół i jazda.

Rozumiem że instalacja elektr. jest ok bo chyba sprawdziłeś, a przytyka się pomiędzy głowicą i zaworem?

Oczywiście odpowiednie obroty i zastawka powietrza za dmuchawą nastawiona na normalny podmuch nie micro.

MECHANIZATOR    156

znaczy się byli panowie z serwisu i im podpowiedziałem gdzie może leżeć przyczyna (komentarz @deer pod fotką) zaczeli sie zastanawiac i działać w tym kierunku - przełożyli kilka węży i w polu okazało sie ze jest dobrze

ale podali tez przyczynę - poprostu nasz operator nie wyjmował zawleczki łączącej koło z aparatem wysiewajacym i jak jechał na pole to dmuchawa nie działała a koło zawsze sie tam jakos kreci powolutku i wygarniało ziarno do niedziałającej dmuchawy - co skutkowało tym ze przy pierwszym przejezdzie dmuchawa wyrzucała z siebie cały ten nadmiar nasion i przy okazji zapychała te przewody odprowadzajace ziarno od zastawek ścieżkowych co skutkowało zapchaniem w przejezdzie nr 3 - radzili wyjmowac zawleczke na czas transportu

farmer7745    11

Napęd aparatu wysiewającego w tego typu siewnikach jest brany ze specjalnego koła i logiczne że nie powinno się w transporcie kręcić.W zawieszanych nie stanowi to problemu bo podnosisz całość, ale nie wiem jak jest u ciebie.

MECHANIZATOR    156

to właśnie jest siewnik zawieszany - tylko ze pomimo ze koło podczas transportu jest uniesione to i tak minimalnie się obraca np na dziurach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Mam do was pytanie bo mam u siebie problem że jak jade z dość ostrej góry to siewnik mniej wysiewa niż jak jade pod górę. Powiem tylko że siewnik to poznaniak 2.7m za skrzyni bezstopniowej rok 97
    • Przez Wakis
      Witam, zakupiłem niedawno używany siewnik ad 303 super z 2009r. Maszyna jest dość dobrze wyposażona i wiem że posiada zmienną dawkę wysiewanych nasion podczas pracy. I teraz moje pytanie dotyczy tego jak rozgryźć ten temat i jak to się obsługuje ? wiem że idzie linka do przekładni i montuję się ją do tego suwaka na skali. z tego co wyczytałem w internecie to obsługuje sie to za pomocą komputera Amadrill lub amatron 3, no a ja posiadam ten najzwyklejszy Amalog+. Może ma ktoś u siebie taką opcję i pomoże w tym temacie ? z góry dziękuję. 
    • Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY