Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Kverneland-Accord DV (i podobne)

Polecane posty

MECHANIZATOR    156

witam

kupiliśmy kilka miesięcy temu siewnik Accord DV 6m - współpracuje on z Ursusem 1614 - wszystko pracuje zgodnie z oczekiwaniami tylko co jakiś czas jak bumerang powraca pewien problem mianowicie zatykanie się przewodów nasiennych a szczególnie tych od ścieżek technologicznych

- zapychanie się przewodów ogólnie udało nam się wyeliminować po przełożeniu kilku przewodów (siewnik jest przystosowany do 8m wiec byly wolne otwory przez które poprowadzilismy węże) - pozostał jednak problem zapychania się przewodów które zą od zakładania scieżek technologicznych - mamy system na 18 metrów opryskiwacza i rozsiewacza więc ścieżka jest w drugim a później w co trzecim przejezdzie

-jadąc od brzegu pola sieje cały siewnik i wszystko jest OK w nastepnym przejezdzie siewnik robi ścieżki przejazdowe czyli zamykane są 4 redlice (po dwie z każdej strony) i jest OK ale w następnym przejezdzie gdy znów trzeba jechać całą szerokością zastawki od ścieżek się otwierają ale dwa przewody (po jednym z każdej strony) się zapychają ziarnem i nie sieją - idzie z tym oszaleć

macie jakiś pomysł jak to wyeliminować

poniżej fotki wnętrza z głowicami wysiewającymi i zastawkami ścieżkowymi

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kverneland-Accord DV-6

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Kolejorz    3

A może coś z komputerem pokręcone ?

John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

MECHANIZATOR    156

raczej nie - bo ścieżki są tam gdzie być powinny i dwie zastawki działają prawidłowo

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl

ferdek1    5

Spróbuj przełożyć te co sie zatykają na jedną stronę a dobre na drugą stronę i sprawdzić czy będą zatykały się obie ,może te zastawki są wadliwe

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

farmer7745    19

Znajomy ma podobny siewnik tyle że 3m ale dwu komorowy jak u ciebie i u niego wystąpił podobny problem.Normalnie przy ścieżkach elektrozawory miał zamknięte ale po ich otwarciu w kolejnym przejeździe strumień powietrza nie był w stanie wydmuchać z nich zboża.

Z tego co wiem to on nic z tym nie robił tylko przy siewie zwraca uwagę na to aby zboże nie było podawane na głowicę przy niskich obrotach dmuchawy.Po prostu najpierw po gazie a potem siewnik w dół i jazda.

Rozumiem że instalacja elektr. jest ok bo chyba sprawdziłeś, a przytyka się pomiędzy głowicą i zaworem?

Oczywiście odpowiednie obroty i zastawka powietrza za dmuchawą nastawiona na normalny podmuch nie micro.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

MECHANIZATOR    156

znaczy się byli panowie z serwisu i im podpowiedziałem gdzie może leżeć przyczyna (komentarz @deer pod fotką) zaczeli sie zastanawiac i działać w tym kierunku - przełożyli kilka węży i w polu okazało sie ze jest dobrze

ale podali tez przyczynę - poprostu nasz operator nie wyjmował zawleczki łączącej koło z aparatem wysiewajacym i jak jechał na pole to dmuchawa nie działała a koło zawsze sie tam jakos kreci powolutku i wygarniało ziarno do niedziałającej dmuchawy - co skutkowało tym ze przy pierwszym przejezdzie dmuchawa wyrzucała z siebie cały ten nadmiar nasion i przy okazji zapychała te przewody odprowadzajace ziarno od zastawek ścieżkowych co skutkowało zapchaniem w przejezdzie nr 3 - radzili wyjmowac zawleczke na czas transportu

farmer7745    19

Napęd aparatu wysiewającego w tego typu siewnikach jest brany ze specjalnego koła i logiczne że nie powinno się w transporcie kręcić.W zawieszanych nie stanowi to problemu bo podnosisz całość, ale nie wiem jak jest u ciebie.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

MECHANIZATOR    156

to właśnie jest siewnik zawieszany - tylko ze pomimo ze koło podczas transportu jest uniesione to i tak minimalnie się obraca np na dziurach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez barczjano1988
      Witam 
      Czy posiada ktoś taki rozsiewacz poplonu
      Potrzebuje schemat kabli połączenia silownika z krancowka 

• Przez kris148a
      Witam, jak w temacie, jak by ktoś miał na sprzedaż to prosze pisać, w ogłoszeniach jedne i te same wystawione 3 miesiąc i aby odświeżane.
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  
    • Przez bizar
      Witam, wie ktos jaka jest przyczyna zwalniania obrotów i zatrzymywania się tarczy rozsiewającej przy siewniku poplonów akpil?
    • Przez kubeix
      Witam,
      Posiadam siewnik amazone d7 special II, który ma automat do robienia ścieżek sterowany hydraulicznie.
      W automacie są liczby 0 1 2 3 , czyli pozwala zrobić ścieżki na 12m, a moje pytanie brzmi czy ktoś może próbował przerobić żeby robił ścieżki na 15m ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.