Zaloguj się, aby obserwować  
polishhorse

Farmtrack nowy czy lepiej inny używany na 12ha

Polecane posty

polishhorse    0

witam wszystkich, mam gospodarstwo na malych pagorkach, 5 ha lak na siano i dla koniu i reszta pod orke7ha.czy lepiej wg was kupic nowego farmtracka za okolo 80.000 czy cos uzywango bardziej sprawdzonego na naszym gruncie? Chodzi mi rowniez o spalanie ON i ewentualne naprawy, czesci itd... Widzielm zetora 6945 za okolo 22.000 z '80 i nie wiem czy lepiej zaoszczedzic teraz na zakup traktora i pracowac czy zainwestowac w nowy i mniej wydac na ON w czasie eksploatacji. To w koncu jest okolo 40% kosztow calego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak z uzywanych to raczej polecalbym cos mlodszego zetor 7245 jesli ma byc to ciagnik z przednim napedem albo cos podobnego;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

dzieki za szybka odpowiedz.

tak , naped na 4 musi byc bo te moje goreczki to sa calkiem calkiem i do tego ze zwozeniem siana jest super gora do zrobienia.

co bys polecil?

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Trudna decyzja, czy jak weźmiesz kredyt na nowy ciągnik, to czy będziesz go wstanie spłacić ? Wiadomo lepiej kupić nowy ciągnik i zaoszczędzić na naprawach, bo wiadomo kupisz używany to zawsze będzie coś do zrobienia w nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Lepiej na taki areał wziąć (jeśli chodzi o zetora) coś typu 7045/7245, bo 8045 i 8145 są trudne do sprzedania później, a te wcześniej wymienione są bardziej chodliwe i znacznie lepsze pod względem komfortu pracy, a w poszczególnych pracach w przeliczeniu na zrobioną pracę spalą mniej niż c360, a na h pracy wyjdzie podobnie. No i znacznie mocniejsza hydraulika, cały ciągnik wykonany jest ze znaczne lepszych materiałów niż np c360. 7045 da radę nawet w 2,7m agregacie uprawowo-siewnym z hydropakiem i poznaniakiem. Z większymi ciężarami może być mały problem. Aha i przy zakupie trzeba się kierować rozmiarem kół także. Nie warto brć z tylnymi kolami r34, bo będzie się ukręcał górny wałek w skrzyni biegów, który idzie ze skrzyni do tylnego mostu. Wiem, bo ojciec kilka lat temu miał jeszcze taki egzemplarz.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jaki miałby być ten farmtrac, zgaduje że liczysz na 665dt z jakiś extra upustem może i byłby za 80 tyś lub 555dt, czy warto zawsze to nowa maszyna i pomimo różnych obiegowych opini o farmtracku jest to nowy ciągnik i powinien posłużyć długie lata, z 2giej jednak strony będą to stosunkowo małe i słabe traktorki i nic więcej co c 360 nimi nie pociągniesz, aczkolwiek poprawisz sobie znacząco komfort pracy i może troche szybciej zrobisz (4x4),

co do używanego liczy się spalanie więc 7245 o ile w orce wyjdzie oszczędnie nie będzie już taksuper w lekkich pracach bo do wysztkiego ma być ten ciągnik jako jedyny tak? a nie myślałeś o używanym ursusie 4514 lub 5314, a nawet nowym 4514 agro jak sie dobrze zakręcisz i potargujesz poniżej 80 tyś kupisz a masz 68km :) ursus rozsądnie pali i ma tanie częsci, ale jeśli na taki mały areał i chcesz naprawde oszczędzić na ciągniku może lepiej szukaj coś używanego :) bo niestety nowy ciągnik to luksus za który słono się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

zetor to bylaby super sprawa, ale mowi sie ze pala duzo wiecej niz inne ciagniki...

Mam okolo 35.000 zaplanowane na ten sprzet i wlasnie zeby sie nie pomylic caly czas jestem z zapytaniem czy lepiej uzywany i naprawiac czy lepiej nowy i miec prxez 2 lata gwarancje i spokoj. To bedzie narazie jedyny traktor na cale gospodarstwo ktore byc moze na wiosne sie powiekszy o 4 ha. Malo tego , musze tez kupic cala reszte: plug, brony itd itd

 

To jaki miałby być ten farmtrac, zgaduje że liczysz na 665dt z jakiś extra upustem może i byłby za 80 tyś lub 555dt, czy warto zawsze to nowa maszyna i pomimo różnych obiegowych opini o farmtracku jest to nowy ciągnik i powinien posłużyć długie lata, z 2giej jednak strony będą to stosunkowo małe i słabe traktorki i nic więcej co c 360 nimi nie pociągniesz, aczkolwiek poprawisz sobie znacząco komfort pracy i może troche szybciej zrobisz (4x4),

co do używanego liczy się spalanie więc 7245 o ile w orce wyjdzie oszczędnie nie będzie już taksuper w lekkich pracach bo do wysztkiego ma być ten ciągnik jako jedyny tak? a nie myślałeś o używanym ursusie 4514 lub 5314, a nawet nowym 4514 agro jak sie dobrze zakręcisz i potargujesz poniżej 80 tyś kupisz a masz 68km :) ursus rozsądnie pali i ma tanie częsci, ale jeśli na taki mały areał i chcesz naprawde oszczędzić na ciągniku może lepiej szukaj coś używanego :) bo niestety nowy ciągnik to luksus za który słono się płaci

 

tak, to prawda, wlasnie o 665dt myslalem, i faktycznie to by wyszlo okolo 80.000. duza kasa ale tez jak na nowego dosc dobra. Narazie tez nie wiadomo dokladnie jak one sie sprawdzaja po paru latach pracy. malo znalazlem na ten temat. Tak samo trudno znalezc wiadmosci na temat porownan kosztow eksploatacji zeby porownac i wybrac lepiej. Na razie to bedzie jkedyny ciagnik na gospodarce. Ja dopiero zaczynam wiec uwazam na kazdy szczegol. z uzywanego co by pan polecil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak jak pisałem nowy ciągnik to luksus który też kosztuje, jeśli liczysz w farmtracku na 2 lata gwarancji to musisz robić przeglądy nie wiem czy zechcesz placić ze 400zł za samą usługę plus materiały exploatacyjne, do tego duży kredyt ubespieczenie AC itd, chodzić to napewno pochodzi w końcu to nowe, ale sam sobie policz, z używanych do wyboru do koloru a liczy się stan techniczny a nie konkretna marka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na takim areale to każdy(no może nie każdy ale większość)używany ciągnik wytrzyma tyle co farmtrac bo te 12ha nie jest nie wiadomo jakim areałem, ale z 2 strony jak masz na nowy ciągnik to czemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ostatnio oglądałem pieknego zetorka 5245 z założonym turbo :) i turem na M jakiejś zachodniej firmy na "dżojstik" super się prezentował, z tyłu oponki 18 z przodu 13, tylko ze malowany od podstaw :) koleś chciał 45tys z turem za 91rok ale bryczka fajna i na 12ha akurat. Za pług 3x40-50 ok. 2tys do 3tys, brony? Nie masz bron? :) Kultywator 2.7 do 3.2m z wałkami to wydatek 2500zł :) oczywiście zachodnie maszyny używane (broń boże polskie podróby)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a moze nowy MTZ 82 cena podobna do farmtracka ale koni wiecej, komfort podobny ale na 12 ha to nowy sie nie opłaca moim zdaniem lepiej kupic jakas uzywke np mf690 komfortowy mocny i prosty w obsludze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie przesadzaj z tym komfortem :) samo wsiadanie i wysiadanie na belarusa podczas drobnych prac gdy trzeba z 50 razy wsiąsć i wysiąsc z ciągnika może wykończyć człowieka, nie mówie że belarus to zły ciągnik ale poprostu za gramotny jak na 12 ha i jako ciągnik do wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

Ostatnio oglądałem pieknego zetorka 5245 z założonym turbo :) i turem na M jakiejś zachodniej firmy na "dżojstik" super się prezentował, z tyłu oponki 18 z przodu 13, tylko ze malowany od podstaw :) koleś chciał 45tys z turem za 91rok ale bryczka fajna i na 12ha akurat. Za pług 3x40-50 ok. 2tys do 3tys, brony? Nie masz bron? :) Kultywator 2.7 do 3.2m z wałkami to wydatek 2500zł :) oczywiście zachodnie maszyny używane (broń boże polskie podróby)

Kwestia nastepna to wlasnie osprzet do tego traktora: plug, brony, kultywator itd itd... strach sie bac, na tych 12 ha bede robic glownie siano dla koni i rozne zboza paszowe. Na pewno bedzie potrzebna prasa wiec tego sie zbiera i zbiera. Chyba masz racje ze na taki areal to najlepiej jakis uzywany z niezbyt duzym przebiegim. O jakiej mocy wg ciebie? Na co zwracac uwage przy zakupie uzywanego?

 

nie przesadzaj z tym komfortem :) samo wsiadanie i wysiadanie na belarusa podczas drobnych prac gdy trzeba z 50 razy wsiąsć i wysiąsc z ciągnika może wykończyć człowieka, nie mówie że belarus to zły ciągnik ale poprostu za gramotny jak na 12 ha i jako ciągnik do wszystkiego :)

 

A jesli chodzi op uzywane na ten areal 12 ha co by pan proponowal? Jest jakis momoent lepszy na zakup uzywanych? jakas specjalna firma? Ktory najmniej spala? trawolsc? latwosc czesci?

strach sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

uwagę to trzeba zwracać praktycznie na wszystko, moim zdaniem wygląd na końcu, stanem licznika tez do końca nie należy się sugerować bo z tym różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To nie masz zadnych maszyn do tego ciągnika? Nowy ciągnik słuszna idea, bo jak pisałeś masz 35 tysi a za to niewiele kupisz sprzętu, mozna to przeznaczyć na wkład własny i wziąść kredyt preferencyjny puki takie dają wziąść ciągnik plus maszyny tzn pługi, agregat, kosiarka, i delikatnie to sobie spłacać, czy musi to być ciągnik 4x4? farmtrac 4x2 będzie dużo tańszy :) lub zetor 6421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak na twój aerał to polecam 5245 ja na 20ha mam 7211 i troche osprzętu. Kupisz do 40tys w bardzo dobrym stanie. Nawet za 30 wyrwiesz jak się uprzesz. Sprawdź napęd, blokady silnik skrzynie itp. A I JESZCZE JEDNO ZETORY DUŻO NIE PALĄ TO SĄ BAJKI!!!


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

To nie masz zadnych maszyn do tego ciągnika? Nowy ciągnik słuszna idea, bo jak pisałeś masz 35 tysi a za to niewiele kupisz sprzętu, mozna to przeznaczyć na wkład własny i wziąść kredyt preferencyjny puki takie dają wziąść ciągnik plus maszyny tzn pługi, agregat, kosiarka, i delikatnie to sobie spłacać, czy musi to być ciągnik 4x4? farmtrac 4x2 będzie dużo tańszy :) lub zetor 6421

tak musi byc 4x4 poniewaz mam dosc duze gorki do zrobienia ze zwozem siana i tez do orania sa dobre gorki. Jaka moc wg ciebie bedzie najlepsza, chodzi mi tez o koszt ekslpoatacji. On ciegle drozeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

To jaki miałby być ten farmtrac, zgaduje że liczysz na 665dt z jakiś extra upustem może i byłby za 80 tyś lub 555dt, czy warto zawsze to nowa maszyna i pomimo różnych obiegowych opini o farmtracku jest to nowy ciągnik i powinien posłużyć długie lata, z 2giej jednak strony będą to stosunkowo małe i słabe traktorki i nic więcej co c 360 nimi nie pociągniesz, aczkolwiek poprawisz sobie znacząco komfort pracy i może troche szybciej zrobisz (4x4),

co do używanego liczy się spalanie więc 7245 o ile w orce wyjdzie oszczędnie nie będzie już taksuper w lekkich pracach bo do wysztkiego ma być ten ciągnik jako jedyny tak? a nie myślałeś o używanym ursusie 4514 lub 5314, a nawet nowym 4514 agro jak sie dobrze zakręcisz i potargujesz poniżej 80 tyś kupisz a masz 68km :) ursus rozsądnie pali i ma tanie częsci, ale jeśli na taki mały areał i chcesz naprawde oszczędzić na ciągniku może lepiej szukaj coś używanego :) bo niestety nowy ciągnik to luksus za który słono się płaci

 

Patrzylem jeszcze na farmtraka i sa rozne modele, choc to prawda ze 665dt to wlasnie to oczym myslalem, ale na ich stronie jest jeszcze sporo innych modeli. Jak ten moj niewielki areal do obrobki tylko okolo 7 ha na pagorkach i praktycznie glowne prace to koszenie i zwoz siana i orka to z tych uzywanych i z farmtraka o ile chodzi o zuzywanie paliwa to ktory moglby byc najekonomiczniejszy na dlugi dystans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zetor 7211 Spalanie

Na pusto 3.5l na mth

Z przyczepą 4.5t 4l na mth

Z pługiem 3x45 4.8 na mth

Z gruberem Rabe 9 łap dwa wałki 5l do 5.2l na mth

W kultywatorze 2.7 + 4 brony 6l na mth but w podłodze na blokadzie (było mokro)

1 godzina zegarowa równa się 1 mth :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polishhorse    0

Zetor 7211 Spalanie

Na pusto 3.5l na mth

Z przyczepą 4.5t 4l na mth

Z pługiem 3x45 4.8 na mth

Z gruberem Rabe 9 łap dwa wałki 5l do 5.2l na mth

W kultywatorze 2.7 + 4 brony 6l na mth but w podłodze na blokadzie (było mokro)

1 godzina zegarowa równa się 1 mth :)

 

hej dawid,

zetor super sprawa ale on chyba jest na naped x 2 a ja potrzebuje na 4x4.

Znalazlem zetora 6945 z 80 roku za okolo 20.000.

co ty na to?

w jaki sposob przeliczyles te mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Patrzyłem na zegarek kiedy minie motogodzina przy np. orce jeżdże tak 1800 do 2tys obrotów. Takiego to nie bardzo zetora, poszukaj coś z seri 7045 lub 7245 do 30tys się coś znajdzie, a kabina dużo bardziej komfortowa niż w tych starych modelach :)

Zetor 7745 7045 7245 6245 ursus fendt mf same ih (758516065) - Aukcje internetowe Allegro

ZETOR 7045 (759973077) - Aukcje internetowe Allegro

ZETOR 7045 (761855451) - Aukcje internetowe Allegro

Ciagnik ZETOR 7045 nie Ursus MTZ (762646941) - Aukcje internetowe Allegro

a to jest efekt mojej pracy z kultywatorem jak było mokro :)

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zetor 7211 Spalanie

Na pusto 3.5l na mth

Z przyczepą 4.5t 4l na mth

Z pługiem 3x45 4.8 na mth

Z gruberem Rabe 9 łap dwa wałki 5l do 5.2l na mth

W kultywatorze 2.7 + 4 brony 6l na mth but w podłodze na blokadzie (było mokro)

1 godzina zegarowa równa się 1 mth smile.gif

 

Od kiedy w Zetorze 7211 1mth równa się jednej godzinie zegarowej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dawid777 a nie próbowałeś patrzeć tylko na zegarek podczas tych prac? musisz mieć tego zetora w super stanie technicznym, znajomy również podawał takie spalanie w 7211 ale jak był jeszcze mało wypracowany ale on mierzył raczej na godz zegarową bo żył z usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jezeli chodzi o to jaki ma byc to jasne ze nowy. jest mozliwosc na zwrot to po co głowe zawracac. nowy wyjdzie za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj