r10tomek

Pronar Herkules N 262 vs Sipma TORNADO N-252 vs Brzeg TYTAN 13

Polecane posty

kalol    0

To jest trudne pytanie m.in. ze względu że każdy z wymienionych rozrzutników ma inny adapter rozrzucający. Pronar ma rozdrabniająco-rozrzucający (poziomy wał rozdrabniający i dwa talerze rozrzucające) o szerokości roboczej dochodzącej do 24 m, Tytan 13 ma dwa wałki pochylone o kilka stopni i szer. rob. ok 12-15 m, a Sipma ma 4 wałki pionowo postawione i niby szer. rob. 10 m(coś mi się nie chce wierzyc). Musisz się zdecydowac jaki adapter Tobie najbardziej by odpowiadał. Co do cen to tytan 13 katologowo 69 tys netto, Pronar coś około 100 tys(ale nie wiem czy to brutto czy netto bo nie pamiętam już tak dokładnie musisz sprawdzic sam, a Sipma nie wiem ile kosztuje). Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Odświeżam :) Ja bym wybrał tytana 13 dla czego? Ponieważ po pierwsze będę miał zgarniak hydrauliczny do obornika z prasą (podobno ciężko się rozrzuca taki sprasowany obornik , walce pionowe mają dużą bezwładność i prędkość kątową myślę że będzie wytrzymały) dwa - możliwość opcjonalnego wyposażenia w dwu biegową skrzynie od posuwu taśmy ( fajna sprawa do kiszonek) trzecia sprawa- pochylona górna część burt ( przy załadunku rozrzutnik nie będzie się tak brudził) I jeszcze jedno co mnie zraziło do nie których rozrzutników (a jestem na tym punkcie wyczulony) otóż wysokość burt jest taka sam jak adapteru :) a w tytanie burty są nie stety tak samo wysokie jak adapter ale nie we wszystkich tytanach (chyba) ( przecież obornik to nie szambo czy zboże , można swobodnie ładować niezły czubek* i nic sie nie rozwali , jedynie problem byłby z załadunkiem przy tych rozrzutnikach które posiadają wysokie burty)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Proszę o Wasze wypowiedzi na ten temat który z tych rozrzutników byłyby najlepszy.

 

 

A może ten?

 

 

Proszę o Wasze wypowiedzi na ten temat który z tych rozrzutników byłyby najlepszy.

 

 

A może ten?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

To ja zajme swój głos. :huh:

Na wsi jest rozrzutnik Pronar'a n 262 i rozrzuca talerami obornik BOSKO! nie boje sie togo slowa uzyc, bo taką robote jaka on zrobi to po prostu Czad, We wsi akurat tez jest rozrzutnik TYTAN'a ale on nawet nie dorasta Pronar'owi nawet do pięt!.

Obstaje mocno za Pronarem N 262.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

A jak jest z rozrzutnikiem Pronar N162/1 Heros?? Na zdjęciach podobnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Ja jestem użytkownikiem Herosa N162/1 i zaczepionego mam do niego JD 6430 Premium. Jesli chodzi o rozrzutnik to super. Adapter to chyba w każdym polskim rozrzutniku jest tej samej firmy (dwa pionowe wałki). Można powiedzieć, że obornik rozściela jak dywan tak do 12 m zależnie od rodzaju. Mimo, że ładownośc teoretycznie jest 8400 kg to po własnych spostrzeżeniach i zachowaniu JD mogę swobodnie powiedzieć, że obornika jest ok 10-11 ton oczywiście załadowany z górką.

 

Tutaj użytkownik @Andrzej24871 pisał na temat wysokości burt, w Herosie burty są niższe od adaptera, więc swoim Lampo 70 ładuję go pod korek z piękną górką :)

 

Co mi się w nim nie podoba: duży nacisk na zaczep ciągnika. Co prawda mam hitch, ale przy pelnym rozrzutniku nacisk na zaczep jest taki ze ciągnik z obciąznikiem 900 kg na ostrych zakrętach aż wynosi... Oczywiści światła są słabo osłonięte, na dolnej belce, więc nie ma bata, że się nie zabrudzą. Małe koła 600x55x22.5 na mokrym polu dają o sobie znać.

 

Rozrzutnikiem w tym roku roztrząsłem hmm ze 100 rozrzutników co najmniej. Tak ok 60 ha z dawka pi razy oko ok 20 t. Nawet pole oddalone o 7,5 km o powierzchni 17 ha nawieźliśmy i jak do tej pory koła nie poodpadały (ciągnik jest z Anglii i ma skrzynie 50 km/h) :) jedyną awarią była od razu jak wyjechał z fabryki - źle pospawany łańcuch i krzywo szedł, ale na szczęście słomę rozścielaliśmy i nie było wielkich przeciążeń i szybko to zobaczyliśmy. Od wymiany śmiga jak ta lala. Nawet mój sąsiad kupił taki sam rozrzutnik i ciąga go Ursusem 1614 :P

 

A tutaj filmik z tzw. Akcja obornik:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj