Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Jaki agregat uprawowo-siewny do Valtry N92?

Polecane posty

farmerak    0

Witam was moi drodzy :) Mam do was szczególną prośbe czy ktoś z was użytkuje taki ciągnik jak Valtra N92 i posiada do niej agregat uprawowo-siewny?Jeśli tak to jaki czy na hydropaku czy siewnik nabudowany ?Z którym by sobie lepiej radziła?Agregaty jakie mnie interesują to agregat UG z hydropakiem i siewnik kongskilde lub agragat uprawowo-siewny bierny oczywiście kongskilde :) z góry dziękuje bardzo za pomoc ! :)

Pozdr!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam MF 4455,to jest taki sam jak Valtra A92 ciągam nim agregat Ares 3XLR i siewnik Poznaniak T (talerzowy) w mojej galerii są foty takiego zestawu. Dodam że bez ładowacza z przodu i ramki od paleciarki to bardzo nim kołysze a że cały czas mam ładowacz zapięty to podczas siewu zapinam dodatkowo na ładowacz ramkę dla stabilniejszej jazdy,a na pole pokonać muszę 19km.

EDIT

Nie doczytalem że to chodzi o serie "N"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a do MF 6160 można by się pokusić o agregat uprawowo-siewny aktywny z nadbudowanym siewnikiem?? bo mamy gleby 3-4 klasa i raz są grup i bryły czasem glina a czasem piasek i biernym by były problemy za jednym przejazdem rozbić grupy a aktywnym idzie zwolnić prędkość a dać więcej na wałku i odwrotnie czy to będzie dobre czy żyłowanie silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja mam MF 4455,to jest taki sam jak Valtra A92 ciągam nim agregat Ares 3XLR i siewnik Poznaniak T (talerzowy) w mojej galerii są foty takiego zestawu. Dodam że bez ładowacza z przodu i ramki od paleciarki to bardzo nim kołysze a że cały czas mam ładowacz zapięty to podczas siewu zapinam dodatkowo na ładowacz ramkę dla stabilniejszej jazdy,a na pole pokonać muszę 19km.

EDIT

Nie doczytalem że to chodzi o serie "N"

 

A jak ima udźwig twój MF i czy wjeżdżasz agregatem uprawowo-siewnym prosto w zaorane i czy jesteś zadowolony z pracy tego agregatu? :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

MF ma udźwig 3300kg,w pole wjeżdżam prosto w zaorane (orka 2-3 tygodnie przed siewem).Ze względu że ziemie są lekkie wybrałem tylny wał rurowy ,a do siewnika redlice talerzowe(z myślą o uprawie bez-orkowej-może kiedyś, chociaż próba jest wykonana i zobaczymy jaki będzie plon)

Co do zadowolenia to wiadomo że każdy chwali swój wybór.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ziemie lekkie klasa 4,5

po kukurydzy na zielonkę wjechałem agregatem upr-siewnym bez jakiejkolwiek wcześniejszej uprawy i na próbę zasiałem 40 arów żyta zobaczymy co z tego wyjdzie


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Z tego co się orientuje to kongskilde to prawie to samo co Nordsten :) Ja mam siewnik tej firmy i jest super, dokładny wysiew, nie zapycha się, nierdzewna skrzynia, naprawde polecam :) Mój znajomy ma kongskilde nadbudowany na agregat bierny (rurki przy zębach) i też sobie bardzo chwali :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

3m i ciąga MF, chyba 3080, radzi sobie bez problemu, tylko pole najpierw uprawiane jest kultywatorem (tam gdzie lepsza ziemia) 5.20 z U1614 i efekt jest super :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Powinna dac rade jeśli chodzi o moc gorzej ze stabilnością, ale też powinna wytrzymac :( Tylko sądze że wiosną nie dasz rady samym agregatem przejechac, tylko będziesz musiał uprawic agregatem jeszcze raz przed siewem ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Niestety tak ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

To powiedz mi to na co jest ten uprawowo-siewny ???Chyba po to aby od razu wjechać w zaorane a nie uprawiać przed i marnować paliwo ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niestety nie każdą glebę da się uprawić za jednym przejazdem, najlepiej niech Ci ktoś kto mieszka na Żuławach powie ile razy po polu gania zanim zasieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

@bOgdan z jakiego jesteś województwa?I jakie masz ziemie, że twój MF 4 obrotową targa???

Pozdr!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

woj. lubelskie pow. chełmski ziemie 60% kl. V 40% kl. IV a. Na słabszych ziemiach ograniczeniem prędkości jest zdrowy rozsądek, na lepszych w ekstremalnych miejscach predkość spada nawet do 4km/h ale takich miejsc jest może z 5% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Jak twój MF daje sobie rade z 4 obrotową Ibisa? Na jaką szerokość jest rozstawiony ten pług?

Pozdr!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jest rozstawiony na max, czyli 168 cm. Jak sobie daje radę napisałem wyżej, z tym że orzę tym pługiem moje pola pierwszy raz i co z tym idzie zdejmuje podeszwę płużną, bo do tej pory orka wykonywana była C-360 max na 25 cm, a teraz orałem na 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja proponuję ci zakup agregatu aktywnego najlepiej cyklotiler z dobrym wałem i oczywiście szerokość 2,5m do 3m potrzeba 120KM i 6 cylindry wtedy nie ma z niczym problemu nawet wiosną siejesz bez dodatkowych upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Kolego nie potrzebuje agregatu aktywnego, ponieważ nie posiadam ciężkich ziem ;) @bogdan posiadasz gg, bo mam jeszcze pare pytań do ciebie???


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam, odgrzebując temat agregatu uprawowo-siewnego do Valtry A 92 to ze względu na małą masę ok 3700 kg proponuje dociążyć ciągnik i zakupić odchudzony agregat np. BRONA ZESPOLONA - VIBRO COMPACT 3,0 m Kongskilde z wałem rurowym i z siewnikiem nabudowanym DEMETER CLASSIC typ CSA 3,0 m. można go szybko odpiąć za pomocą sprzęgu i postawić na podstawach.

Cena zestawu to ok. 55000 zł brutto http://www.kongskilde.com/pl-PL/Soil/dbProducts/Product.htm?producttypeid=41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No przyznam ci kolego, że jest różnica w masie miedzy serią A i N, bo jak podałeś A92 waży 3700 kg, a N92 4650 kg jest różnica spora :D


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj