masiew

Nie da się włączyć WOM w MTZ

Polecane posty

seweryn20    825

Jest na zewnątrz regulacja jedną z osi na której jest zamocowana taśma. Tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

z tymi tasmami to napewno bede mial problem w niedalekiej przyszlosci bo pracuje tym ciagnikiem na codzien i praktycznie caly czas na walku wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie mam problem z wom

Otóż posiadam mtz50/550 i wom 'u nie mogę włączyć jak ciągnik chodzi/wyłączyć też nie mogę,nie można go zatrzymać tym niby "sprzęgłem" ponadto jak jest ciągnik zgaszony za CHINY LUDOWE nie idzie przekręcić końcówką.Dodam jeszcze,że podczas koszenia wydawało mi się jakby wałek nie miał pełnych obrotów............Cóż to może być proszę o możliwie pilną podpowiedź...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Taśmy do regulacji, jedna zbyt mocno podciągnięta, a hamująca WOM zbyt słabo.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo1104    0

Witam,u mnie też czasem przy belowaniu walek staje,pomuzcie jak go ustawic krok po kroku wiem trzeba tymi motylkami pod dekielkiem ale ktory to który ile jak mocno to ustawiac i jak ustawic te cacko przy tyltym kole co przeskakuje jak sie wlacza lub wylacza,pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

czy drążek wlaczania wom-u tez u was tak ciężko się włącza ja muszę zaprzeć się nogami aby go uruchomić czy to normalne chodzi o mtz 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo masz za mocno dokręconą sprężynę koło tylnego mostu albo łapie dźwignie na sworzniu. Ale ogólnie to lekko nie chodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Potwierdzam, u siebie mam sprezyne od starego typu, to dopiero trzeba sie zaprzec :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja u siebie (pronar 1025 - około 780 mth) problemów z samym włączaniem nie mam tylko trochę nie pasuje mi zbyt gwałtowne załączenie wałka. Przy pustej prasie po prostu jest "strzał" i prasa "chodzi". Jeśli w komorze jest bela to nie rusza już tak ochoczo - raczej występuje poślizg taśmy ale zawsze ruszy i podczas pracy nie zatrzymuje się. Tak ma być czy po prostu jestem nie przyzwyczajony i przewrażliwiony. Zdaję sobie sprawę ze specyfiki załączania WOM-u ale wcześniej pracowałem na "normalnym" sprzęgle (zetor 5211) i mogłem operować nim delikatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Też mam taki problem z gwałtownym załączaniem wałka. Tylko że w moim przypadku, to zrywało zabezpieczenie ( śruba 8 ) na wałku przy pracy z rozrzutnikiem. Problem ustał gdy zmieniłem obroty na 540, wtedy już nie rwało tych śrub ale i tak dość gwałtownie ruszał i stawał wom. Myślę o zastosowaniu jakiegoś dławika przy siłowniku, który by spowalniał wysuw tłoczka i w efekcie ,, delikatniejszy '' start i stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

wcześniej miałem mtz 80 94 r. i aż takiej siły nie trzeba było używać tak orjetacyjnie max 10 kg a w moim obecnym blisko 20 kg a wom działał bez zarzutów nie slizgal się czy zatrzymywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem otóż po wyłączeniu wałka WOM dźwignia wałek nadal powoli się kręci.

Dodam, że mój Mtz jest z 88r. Co to może być ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie ja mam taki problem że zaczeły się mi w tym roku jakieś dziwne odgłosy z okolicy wałka WOM i przy wyłączonym wałku dżwignią obok siedzenia końcówka rusza się na boki i słychać stuki. Gdy wyłącze zależne/niezależne na luz to przestaje. Koniec końcówki WOM robi tak jakby delikatne ruchy okrężne a dokładniej eliptyczne. pozatym wałek działa dobrze załączaniei wyłączanie jest ok, nie ślizga się tylko ten problem o którym mówię. Co to mogło się popsuć w nim i czy da się to samemu zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Znając życie widełki w kulki przygrywają. Ryski robią je z byle czego. To kawałek blachy z prętem albo na pałę wycięte z arkusza. 

Końcówka wom jest wymienna. Starego typu mocowana na trzech kołkach blokowana segerem a nowego na wieloklinie i blokowana blachą przykręconą śrubkami. Wyciąg i zobacz czy nie ma luzu lub nie jest krzywa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolego a to sprawdzić luzy na końcówce po odkręceniu tych śrub wokół końcówki?? (belarus 820 2001r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak dokładnie. I sama końcówkę na tokarce czy krzywa nie jest jeśli luzów nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie tak się rusza ta końcówka ( ma bicie na boki) a gdy wyłączony jest wom dźwignią koło siedzenia a włączone są niezależne pod siedzeniem to końcówka nie kręcąc się rusza się na boki i są przy tym stuki <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VGRsHCSay7E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1025    0

 Kolego pewnie ci sieę widełki złamały. A WOM nie działa na obrotach zależnych i niezależnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3
Napisano (edytowany)

Witam panowie mam pytanie bo będę się szykował do naprawy tego Wom-u. Dopiero teraz gdyż musiałem zrąbać gałęzie z sadu a tylko Belarus ma wałek 1000obr a taki był potrzebny do rębaka. Podczas pracy z rębakiem prócz stuków z okolic wałka z tyłu ciągnika było słychać głośne stuki  tak aż metaliczne z przodu kabiny aż było czuć na obudowie koła zamachowego po przyłożeniu ręki. Stuków nie było po wyłączeniu wałka Wom. Dlatego mam pytanie czy wałek Wom ma jakieś bezpośrednie połączenie ze sprzęgłem. Czy może łożysko oporowe pada?? Ale sprzęgło ładnie chodzi i nie ślizga się. Bez załączonego wałka chodzi wszystko w porządku więc może zrobię wiosenne uprawy ale na sianokosy bez wałka ani rusz. Jestem zielony w tym temacie co tu rozebrać żeby znaleźć przyczynę :wacko: Macie jakieś pomysły?? A może ktoś zna dobrego mechanika od belarusów z woj łódzkiego ?

Edytowano przez andrews1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam problem z WOM inny niż wszyscy. Mianowicie gdy załączam go do pracy z maszynami wymagającymi dużej siły wałka, to on mi się rozłącza. Muszę na siłę trzymać dźwignię załączania do końca albo uwiązać ją sznurkiem na sztywno, wtedy wałek chodzi. W zeszłym roku z sieczkarnią claas jaguar 25 chodził to cały czas na sznurku. Może popsułem coś używaniem orkana bez wałka ze sprzęgłem? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez diaz34
      Witam, problem polega na tym ze ciagnik jak sie rozgrzeje traci moc i wydaje mi sie ze niechodzi na wszystkich cylindrach, wczesniej nigdy tak sie nie dzialo, dodam ze z odmy dymi troche jak sie rozgrzeje i czuc dziwny zapach lecz olej nie widze zeby ubywal. Ostatnio zostal zamontowany tur a i zostala odlaczona sprezarka powietrza lecz to chyba nie ma zadnego zwiazku ?
    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez lukasz2207
      John deere 1065 brak mocy nierowna praca silnika dobrze wkreca sie na obroty ale przy tym nawet dymka nie puści. Sprawdzona pompa wtryskowa, nowa pompka zasilajaca,zbiorniczek odpowiedzialny za przelew sprawny, elektryczna pompka dziala, przewody drozne sprawdzone ,filter paliwa nowy, powietrza czyste, zbiornik wyczyszczony a ciagle dostaje mało paliwa 
    • Przez Sadownikx2
      Witam
      Ile potrzeba mocy by ciągnąć po piachu 2 beczki po 2 tysiące litrów,2 beczki na jednej przyczepie+ pompa bęzynowa do nich?
      By je ciągnąć z prędkością 15km/h ile trzeba mocy?
      Aktualnie jest ciągana jedna czyli 2 tysiące litrów przez ciągnik o mocy 55 koni około 15km/h -3 bieg zakres Zając (H)
      Max prędkość na 3 (H) to 22km/h
      Się znaczy około 15 km/h dokładnie nie wiem ile jedzie na obrotach 2200-2400 na 3 (H)
    • Przez maciej_zubek
      witam co moglo sie stac z  walkiem  wom  malo mocy ma 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj