masiew

Nie da się włączyć WOM w MTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

kulka była która odkręciła się od przełącznika regulacji pozycyjne siłowa podnośnika i wpadła pod dźwignię womu a że widoczność jest tam żadna to dopiero jak odkręciłem blachę w podłodze do wlewu oleju na tylny most dojrzałem powód blokowania dźwigni a ja już się szykowałem do operacji na otwartym żołądku czyli rozjechania całej skrzyni ...

Wiesz dużą role w takim wyłączaniu womu ma jeszcze amortyzator wom. Z prawej strony taki patent żeby wajcha się nie cofała.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Witam.

 

 

Czy ktoś wie jak wyregulować wałek by nie zatrzymywał się przy obciążeniu?


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam taki problem a mianowicie wyleciala mi koncowka od wom gdy odpinalem walek i nie wiem jak to zlozyc to jest stary typ bez tej lezki sa tylko takie 4 jakby kliny niestety 1 zginal i jest miejsce na segera czy on tam powinien byc bo on tesz zginal a raczej musi byc bo by to sie nic nie trzymalo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Według starego katalogu ma być kołek i ma byc seger wewnętrzny. Musisz zmierzyć jego wymiar i kupić to samo tyczy kołka. W puźniejszych typach końcówka jest zabezpieczana podkładką z otworami i śrubami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

tak tez myslalem pewnie wywalilo seger a bylo dosc mocno zapieczone to teraz dopiero wypadlo wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

Witam.Czy wajchą koło fotela mogę wyłączyć wom?? czy tylko tą wajchą na klucz 22 pod siedzeniem.Bo jak mam włączone to pod klucz 22 i ustawie wajchę przy siedzeniu tak że niby powinno być wyłączone to jak ciągnik pracuje to i wom się kręci.Wom mogę tylko i wyłacznie wyłączyć tym co jest pod siedzeniem.Regulacja obrotów działa po prawnie.Regulacja była robiona wg książki czyli na maksa dokrecić te wkręty i 3 obroty poluzowąć a że tej klapki nie mogłem domknąć to dałem o.5 obrotu więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Tą wajchą przy fotelu się włącza i wyłącza WOM a to że się kręci wałek gdy wajcha jest w pozycji wyłączonej to masz źle ustawione taśmy trzeba wyregulować i będzie git :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Witam mam problem. Mam mtza z ta stara dzwignia do wlaczania womu czyli ta co trzeba do gory pociagnac. No i ostatnio podczas koszenia trawy zauwazylem ze dzwignia doszla do samej podlogi, wiec czas na regulacje. No ale teraz nawał pracy i pojechalismy prasowac siano. Prasa zalapala troche wiecej siana niz powinna i walek stanal. Wygarnelismy to siano i po wlaczeniu walka klops, nie dal znaku zycia. Na zgaszonym ciagniku i wlaczonym walku mozna go przekrecic reka. Po wymianie tasmy i regulacji nadal to samo. Co mogło sie stac ?


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Witam.Mam problem z wom w mtz a mianowicie wyłącza sie sama ta wajcha pod siedzeniem ,czy nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia żeby ona nie wyskakiwała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wyreguluj wom jak należy i nie będzie się wyłączał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benzerek123    0

Witam. Ja podobnie jak niektórzy mam problem z WOM a mianowicie przy opryskiwaczy albo rozsiewaczy do nawozu chodzi tak jak trzeba a przy większym obciążeniu wałek staje. Co robić żeby szybko naprawić bo znajomy mówił że trzeba rozjeżdżać ciągnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Daj sobie spokój ze znajomym. Wom trzeba wyregulować bo załączają go taśmy które się zużywają. Jeśli nie pomorze to wymiana na nowe. Ale tu też nie trzeba rozpoławiać. Wystarczy spyścić olej ze skrzyni i tylnego mostu.

Śliczne foto jak to zrobić.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47444-pronar-82sa-ii-problemy-z-wom/

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej32    0

-- połączono --

 

Witam posiadam mtz 82 rocznik 89 i mam problem z walkiem przekaźnika mocy mianowicie gdy go załączę to się blokuje a nie kręci. Jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić ? Nie jestem mechanikiem i czy dam rady to sam naprawić czy muszę odstawić ciągnik do fachowca. Jeśli mi ktoś pomoże to z góry dziękuje.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tzn silnik pracuje, załączasz WOM a on się nie kręci, tak?

A da się nim obrócić na zgaszonym silniku i po załączeniu go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

mtz 1025.2 rocznik 2012 walek sie kreci i chodzi normalnie, ale lata na boki tzn jak sie rusza w gore i w bok to luz ma to wina lozysk? zeby do zrobic trzeba rozpolawiac traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież taśma nie ustala pozycji wałka na boki tylko łożyska.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Pewnie jemu pękła to teraz wszystkim będzie pękać.

Ciągnika nie trzeba rozpoławiać, z tego co wiem to jest dostęp od tyłu ale że to jest trochę inny ciągnik niż MTZ82 to może ktoś potwierdzi. Ja wziąłbym katalog w łapę i patrzył jak to wygląda bo raczej łożyska do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

musze obczaic co to jest bo niepowiem denerwujaace to jest z tasmami jeszcze niemialem doczynienia ale to normalne bo ciagnik mam ok 3tyg wiec jeszcze wszystko przede mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dokładnie. tam jeśli się nie mylę cały napęd jest taki sam jak w mniejszym belarusie tyle że taśmy szersze. Sprawdź czy goni na bebechach czy może tylko sama końcówka. Jest przykręcona tymi śrubkami na około.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Czymś się różni bo opis regulacji taśm jest trochę inny ale to pewnie bardziej chodzi o mechanizm załączający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez diaz34
      Witam, problem polega na tym ze ciagnik jak sie rozgrzeje traci moc i wydaje mi sie ze niechodzi na wszystkich cylindrach, wczesniej nigdy tak sie nie dzialo, dodam ze z odmy dymi troche jak sie rozgrzeje i czuc dziwny zapach lecz olej nie widze zeby ubywal. Ostatnio zostal zamontowany tur a i zostala odlaczona sprezarka powietrza lecz to chyba nie ma zadnego zwiazku ?
    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez lukasz2207
      John deere 1065 brak mocy nierowna praca silnika dobrze wkreca sie na obroty ale przy tym nawet dymka nie puści. Sprawdzona pompa wtryskowa, nowa pompka zasilajaca,zbiorniczek odpowiedzialny za przelew sprawny, elektryczna pompka dziala, przewody drozne sprawdzone ,filter paliwa nowy, powietrza czyste, zbiornik wyczyszczony a ciagle dostaje mało paliwa 
    • Przez Sadownikx2
      Witam
      Ile potrzeba mocy by ciągnąć po piachu 2 beczki po 2 tysiące litrów,2 beczki na jednej przyczepie+ pompa bęzynowa do nich?
      By je ciągnąć z prędkością 15km/h ile trzeba mocy?
      Aktualnie jest ciągana jedna czyli 2 tysiące litrów przez ciągnik o mocy 55 koni około 15km/h -3 bieg zakres Zając (H)
      Max prędkość na 3 (H) to 22km/h
      Się znaczy około 15 km/h dokładnie nie wiem ile jedzie na obrotach 2200-2400 na 3 (H)
    • Przez maciej_zubek
      witam co moglo sie stac z  walkiem  wom  malo mocy ma 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj