rabin

Kominy wentylacyjne w chlewni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rabin    0

Witam.

Wie ktoś może jak łatwo i tanio wykonać kominy wentylacyjne do chlewni?

Chodzi o to aby nie wydawać ładnych paruset zł. na coś co przy nie największej produkcji jest mało istotne ale potrzebne.

I może zna ktoś jeszcze jakiś patent na wloty powietrza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Dobrym i tanim rozwiązaniem jest wstawienie rury 400 lub 500(te od wody) o koszt tego to 70zł metr

do tego zrobić daszek i komin wentylacyjny zrobiony :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A Ja muszę założyć rury kanalizacyjne (160) jako wyciągi. Leżo chyba już 3 lata i jakoś nie mam czasu :) stare wyciągi jeszcze się jakoś trzymają wiec...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Pamiętajcie, że warunkiem właściwego działania takiej wentylacji jest nie tylko odpowiedni przekrój komina ale także jego odpowiednie ocieplenie, inaczej nie będzie ciągu a co za tym idzie...wentylacja działać nie będzie.

@Lukas gdzie widziałeś rury w takiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

A co myślicie o tym aby zrobić kwadratowy komin z blachy?

Co do komina z rury to z czego zrobić okrągłe opierzenia żeby nie zaciekało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Najlepiej z płaskiej blachy do obróbek dekarskich(ocynk)... wycinasz koło przecinasz składasz nitujesz i jest... tzw. chińska czapka, prosto i tanio. Możesz też kupić plastikowe są tanie ale po kilku latach na słońcu mrozie itp.pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Do uszczelnienia służy taśma papy zgrzewalnej którą wystarczy podgrzać suszarką jest ona szeroka coś koło 20 cm i długa 15 metrów koszt 60zł, a rury 400 metr kosztuje 70zł bo sam niedawno kupowałem


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A co myślicie o tym aby zrobić kwadratowy komin z blachy?

Co do komina z rury to z czego zrobić okrągłe opierzenia żeby nie zaciekało?

 

U mnie są wywietrzniki zrobione z desek obitych blacho. To już się ledwie trzyma (w końcu ma 50 lat). Przy kalenicy jest na z blachy zrobiony kominek w który wsadzone są te deski. Jak będę wymieniał to ten kominek zostanie. Wyjmę tylko deski i włożę rurę. Z zewnątrz nie będzie różnicy w wyglądzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Jakiej średnicy założyć komin wentylacyjny w chlewni o wymiarach 8x6x2,5 m.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozekG3    0

Jakiej średnicy założyć komin wentylacyjny w chlewni o wymiarach 8x6x2,5 m.?

 

zależy od tego ile sztuk chcesz tam trzymać i wydajności wentylatora jaki włożysz w ten komin (jeśli mowa oczywiście o wentylacji wymuszonej) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

mam pytanie do fachowców dlaczego kominy wentylacyjne nie sa montowane rowno z sufitem tylko zawsze ponizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Ponieważ ok 30-40cm poniżej stropu jest największy ruch powietrza i wentylacja jest wtedy bardziej wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj