Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

adrian16o    0

micha86 czy w tym ursusie 3724 piko działa podnośnik i hydraulika zewnętrzna jednocześnie czy tak jak np. w 3512, że trzeba wybierać jedną funkcje gałką pod siedzeniem? Pilnie proszą o odpowiedź

Edytowano przez adrian16o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioootrek    0

witam jestem nowy na forum wybaczcie mi drobne niedociągnięcia mam kilka pytań do ursus 6014

- mam okazję taki kupić komfortowa kabina zsynchronizowana skrzynia 35/h

- mam 18ha i mf 255 ale planuje powiększać mój tato ma małą firmie przydał by się też w firmie

pomóżcie mi a może kupić o model mniejszy czy może wcale nie brać ursus tylko np.mf 3060

 

 

 

pomocy

pomocy :D

 

ursus miał by pracować z turem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Hej mam zamiar zakupic nowego ursus, mam dylemat, rozważam kupno modelu 6824 lub 6834.

Ciągnik bedzie pracował z turem na areale 40ha.Będzie przerzucał około 1500belek rocznie możecie się wypowiedzić który model będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

Kolego a powiedz jakimi środkami dysponujesz to każdy będzie w stanie coś więcej Ci powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Ja polecam na twój areał tego 6834.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

to raczej te od zetorra maja podobny kształt do c-360. w ursusqach nowych i w ogóle w żadnym innym ursusie poza C-360,C-360 3P, C-362 takich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

ja na twoim miejscu brał bym 6834;) Większy będzie lepszy nie bedzię tak odczuwał tego areału ;p


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam.Chce zakupić ciągnik +tur około 170tys jak sadzicie starczy mikasy? Który model bedzie bardziej wytrzymalszy ,wiecie w turze i orce<posiadam cięzkie gleby>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek4    0

Ja tam bym ci polecał ursusa 4512 ponieważ ma 68 km a zetor 62 ursus mniej pali i bardzo dobrze daje sobie rade w pługach 4 skibowych.Jest wyposażony w komfortową kabinę i wspomaganie kierownicy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek4    0

ludzie pogieło was zetor to jedna wielka ruina.A ursus 4512 to już jest coś ponieważ ma więcej koni 68km a zetor ma zaledwie 62km.Ursus na laczkach 16,9 r30 kładzie zetora w pługach i ursus ma bardzo niskie spalanie ja wiem bo takiego mam.Ja ci radze kup ursusa na szerszym laczku z maską m-f:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Ja też jestem za Ursusem wiecej mocy i miej spali, wiem coś o tym ile może wypić Zetor <_< za Zetorem napewno jest kabina bo lepsza niż w Ursusie ale ja bym kupił Ursusa 4514 choć jeśli tobie nie potrzebny jest napęd to 4512 bo tym traktorkiem warto wymienić starą 360tkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Oba są ładne :D

Ale nie polecę Ci bo Nie Jestem Pewien Który...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

A to jak mocny chcesz zakupić ciągnik...?? :D

weź 1014 to taki ciężki już a 6014 to maleństwo no i jest zwrotniejszy

 

Również bardzo dobry pomysł...ursus 914 ma dokładnie 78KM...jest to bardzo dobry ciągnik - jak chcesz się czegoś o nim dowiedzieć to zagadaj np. do Pavel, na pewno Ci co nie co o tym ciągniku powie... ;)

albo ursus c-385 A 76km miałęm i nie moge złego słowa powiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jest ktoś na forum kto posiada ten ciągnik ? proszę o opinie , nigdzie w internecie nie można znalezc opinii o tym modelu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u2011    0

Witam.

 

Co prawda nie posiadam tego ciągnika, ale skoro nikt nie chce wyrazić opinii, to może coś napiszę.

Jeżeli chcesz kupić ten ciągnik, najpierw dobrze go obejrzyj i wykonaj jazdę próbną.

Zwróć szczególną uwagę na działanie dźwigni zmiany biegów i reduktorów. Sterowanie skrzynią biegów to chyba najgorsza wada tego ciągnika. Wybieranie biegów to loteria - nie zawsze wiadomo który bieg wskoczył i czy w ogóle wskoczył, tak samo reduktory.

Drugi problem to sterowanie sprzęgłem - żeby je wcisnąć trzeba zadzierać wysoko lewą nogę, co nie jest wygodne i bardzo uciążliwe.

Popatrz jeszcze na płynność sterowania sekcjami rozdzielacza.

Sprawdź jak daleko spod siedziska wystaje dźwignia sterowania blokadą mechanizmu różnicowego, czy nie jest za krótka i da się łatwo naciskać piętą.

Obejrzyj dokładnie, czy po zamknięciu drzwi i okien nie ma prześwitów - czy zamykają się szczelnie, czy w czasie jazdy nie robią się szpary między kabiną a drzwiami.

Zwróć uwagę na hałas w kabinie przy wysokich obrotach silnika.

Panel elektroniczny powoduje powolne rozładowywanie akumulatora.

W tym ciągniku nie da się wyłączyć ogrzewania :lol: , można jedynie pozamykać kratki nawiewów.

 

Moim zdaniem to najgorszy z serii ciągników produkowanych ostatnio w ursusie (tandetna kabina, ogólnie tragiczne sterowanie biegami, sprzęgłem).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziękuję za rady ;)

 

Pracowałeś takim ciągnikiem ?

 

Zastanawia mnie jeszcze przełączanie biegów , czy ta dzwignia na tablicy rozdzielczej po prawej stronie kierownicy to coś jak przyspieszacz ? Bo jak wnioskuję dwie dzwignie zmiany biegów po prawej stronie wybierają max 6 biegów ( 3biegi x 2zakresy ) ?

 

A jaki inny ciągnik w tej mocy i cenie mógłbyś polecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam, w najblizszym czasie planuje zmienic starego 3512,na 3724 i prosze posiadaczy o opinie,porownanie, wady zalety i czy jest warty kupna, widze ze to jest nastepca 3512 tylko jest z napedem,ktory mysle teraz w ciagniku jest niezbedny:), ma lepszy podnosnik 2400,ekonomiczny mocniejszy silnik, i mam na niego chrapke:D napiszcie co sadzicie o tym

Kolego nie kupuj tego bo będziesz żałował i pluł sobie w brodę jak tak bardzo zakochany jesteś w tych sprzętach to poszukaj używanego 4514 a pewny jestem że będziesz bardziej zadowolony z niego niż nowego tego czegoś i wydasz połowę hajsu na ciągnik,

Masz tego ursusa co teraz to zastanów cię co zyskasz kupując tego nowego poza tym że wywalił 100 tysi to co za to dostaniesz? przedni napęd i z 7km więcej? to trochę drogo, ten 3724 nie zrobi nic więcej co obecny ursus, bo przednią oś będzie przed sobą pchał i zmuli go tak że nie poczujesz tych 6 km więcej będziesz się mordował na 4 terenowym i wstecznym terenowym w polu, 3512 ma tąswoją skoczność zrywność i szybkie biegi i za to kochamy te ciągniki kto nauczył się tym pracować to ceni ten ciągnik właśnie za to kto potem kupił wiekszego z napędem ursusa pluje sobie w brodę

jak chcesz fajny ciągnik i koniecznie chcesz być lżejszy o 100fke to przynajmniej farmtrac 675dt albo lepiej ten większy bo ma szybką skrzynie dodatkowe parę km nie gryzie a na pewno się przyda w ciągniku 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@ferdek - czyli uważasz ,że jednym słowem przedni napęd w tak małym ciągniku to zbędny wydatek , ba głupota ?

 

Nie zrozum mnie źle , pytam poważnie .

 

Kolega któremu odpisywałes pewnie już albo kupił jakis ciągnik albo zrezygnował z zakupu całkiem - pisał ten temat rok temu ;)

... ale Ja stoję / będę stał w najbliższym czasie (do wiosny) przed wyborem zakupu takiego małego ciągnika (nowego) , zainteresował mnie ft 555 (bez przedniego napędu) , ursus z tematu (oczywiscie nie zamierzam płacic za niego 100tys , góra 85... ) i kioti dk551c ...

Nie ukrywam ursus mi się podoba pod względem parametrów technicznych i wyglądu ...

 

P.S. ursus 3724 jest mocniejszy tylko o 2 km od 3512 , ma też skrzynię 12x4 a nie 8x2 jak wnioskuję po twojej wypowiedzi ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przedni napęd w każdym ciągniku się przydaje, wystarczy obczaić rynek używanych ciągników do 60km ciężko znaleźć coś z 4x4 a jak jest 4x4 to cena 2 razy wyższa, nie jest to głupi wydatek ale po prostu duży wydatek, zastanawiasz się nad farmtrackiem 555 z 4x4 (już nie wspominam tutaj o awaryjności małych farmtracków bo z tego co ja wiem farmtracki są dobre ale od modelu 675dt) to w cenie 555 z 4x4 miałbyś 665 z 4x2 i teraz zastanów się który lepiej będzie sobie radził z agregatem czy w transporcie z przyczepą 665 ma większe koła mosty masę fajniej w kabinie itd a cena ta sama.

musisz sam się zastanowić co będziesz robił tym ciągnikiem jeśli poważnie myślisz o ładowaczu to 4x4 musi być nawet w małym, niestety ciągniki są drogie a z 4x4 bardzo drogie, ale czym trzeba pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kochany Ferdku - że tak zażartuje :lol:

 

Gdybym upolował ft 665 4X2 to nawet bym sobie głowy nie zawracał tymi które podałem ;) Problem w tym ,że już z rok go nie produkują , nie dzwoniłem do Mrągowa <jeszcze> ale w internecie jak i u lokalnych dealerów już dawno słuch o nich zaginął :(

 

Ft 555dt (z napędem) nie chcę , bo kosztowałby około 80 tys zł brutto , a już mocniejsze kioti o 7km , z rewersem 12x12 (farmtrac 8x2 i dzwignie między nogami) mocniejszym podnośnikiem i klimatyzacją wydzie około 8 tys zrożej ...

 

Jeśli farmtrac to najtańsza opcja czyli 555 ...

 

P.S. Zapraszam do dalszej dyskusji w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/44757-nowy-ciagnik-uniwersalny-na-gospodarstwo-10-20ha/page__pid__801133#entry801133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się na kupnem ursusa 6024. Chcę abyście się wypowiedzieli na ten temat co o nim sądzicie i czy jest gody polecania, interesuje mnie jego spalanie i jak sobie radzi w trudnych warunkach. Z góry wszystkich dziękuje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj