Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

zts    41

i co te wnętrze, dźwignie między nogami :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

jak dla mnie to kabina ursusa jest lepsza od tej z 7745. wszystko jest pod ręką, jest wygodna i obszerna chociaż jest odrobinę głośniej niż w zetorze ale ja np. lubie słuchać jak pracuje silnik :rolleyes: . jedyna wada tej kabiny to ograniczona widoczność do tyłu, ale idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Oj zwrotniejszy to on na pewno nie jest . Po za tym spalanie będzie w zetorku również większe w poszczególnych pracach z danymi maszynami niż w 912. Ostatnio trochę śmigałem 912 i bardzo przypadł mi do gustu. Kabina tez jest fajna duża wszystko masz ładnie rozmieszczone.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Oj zwrotniejszy to on na pewno nie jest . Po za tym spalanie będzie w zetorku również większe w poszczególnych pracach z danymi maszynami niż w 912. Ostatnio trochę śmigałem 912 i bardzo przypadł mi do gustu. Kabina tez jest fajna duża wszystko masz ładnie rozmieszczone.

 

tia - zeby nie te slupki kabiny z tylu byloby super - ja przez nie przebilem dwie opony bo pracowalem zawieszanymi bronami i wlasnie nie widac bylo dwoch zewnętrznych pól a ze kola mialem 18,4x38to tyl w górze.

ale z tych dwoch co w temacie to poszukałbym jakiejs u914 lub odpowiednika w stajni zetora. spytacie dlaczego?? częsci to po pierwsze a po drugie ze jest wielu mechaników co potrafi go naprawic.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Oj zwrotniejszy to on na pewno nie jest . Po za tym spalanie będzie w zetorku również większe w poszczególnych pracach z danymi maszynami niż w 912. Ostatnio trochę śmigałem 912 i bardzo przypadł mi do gustu. Kabina tez jest fajna duża wszystko masz ładnie rozmieszczone.

a jezdzieles zetorem 7745 dzis mialem okazje jezdzic 912 i strasznie mulowaty jest i skrzynia biegow strasznie zgrzyta a w zetorze jest super

Edytowano przez Nikita_Bennet
ort+literówki

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

7745 nie ale 7245 tak a to prawie to samo tylko ze większy motor i jak dal mnie 912 był by lepszy, A jeśli chodzi o skrzynie to tylko trzeba wyszykować sprzęgło itp i będzie tez chodziła jak ta lala. Po za tym ja się nie będę kłócił bo każdy ma swoje zadnie jeśli miał bym wybierać miedzy 912 a 7745 to wybrał bym 912 a jeśli miał by być 7745 a 914 to by się zastanowił co wybrać. Ale tak jak mówię każdy ma swoje opinie i odczucia i nie każdy z każdy się zgodzi


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

no wlasnie kazdy ma swoje zdanie ale ja wybralbym zetora.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
no wlasnie kazdy ma swoje zdanie ale ja wybralbym zetora.
zgadzam sie z Chotą też bym wybrał zetora!!!

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja też zgadzam się z chotą w kwestii, że każdy ma swoje zdanie ale ja bym wybrał ursusa. zresztą to nie jest temat o ursusie i zetorze tylko o dwóch ursusach.

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia+literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ursus 1222 jest bardzo dobry w transporcie ( znajomy zrobił szybką skrzynie, 45km/h letko idzie, miałem okazje nim trochę pojeździć) i chyba jeszcze do pluga i agregatu, ale do innych prac to masakra. I kolejna przykra sprawa że sporawo więcęj paliwa łyknie od "czwórki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
znajomy zrobił szybką skrzynie, 45km/h letko idzie, miałem okazje nim trochę pojeździć

przerobił orginalną skrzynię ? co w niej zmienił, że osiąga taką prędkość? jak się jeździ ursusem z taką prędkością ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

tak przerobił orginalną skrzynie, a co w niej zmienił to nie wiem jutro sie go spytam. Jeździ sie super tylko jak przy 45km/h z tata wpadliśmy w dziurę to myślałem że dachem wylece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najprawdopodobniej zmienił koła zębate co przełożyło się na większe przełożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@kris14 no możę i to nie wiem jutro sie go spytam. Tylko jest jedna wada ( przynajmniej dla mnie ) ta szybka skrzynia jest na 3 biegu. W orginale miały na 4 albo dodatkowy 5 bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zainteresowanych przekladaniem kól w skrzyni w celu zmiany prędkosci jazdy polecam archiwum.

ostatnio przeglądalem stare wątki i są co najmiej dwie dobre dyskusje poswięcone temu tematowi.

 

nadmieniam tez ze temat tej dyskusji to: Co wybrać ???, Ursusa 912 czy 1222 ???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Dzieki za wszystkie podpowiedzi ale chyba narazie zrezygnuje z kupna drugiego ciągnika a kupie na zimę kombajn zbożowy albo prase zwijającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ale jeszcze mozna podyskutować bo temat ciekawy i moze to się komuś innemu przyda


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mam ofertę kupna 6014. I z związku tym mam zapytanie.

Jak z awaryjnością i jakością ??

Czy będzie dobry na 35 ha gospodarstwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Mam ofertę kupna 6014. I z związku tym mam zapytanie.

Jak z awaryjnością i jakością ??

Czy będzie dobry na 35 ha gospodarstwo??

Za ile i który rok? Kiedyś śmigał po Chełmie taki z szyflą do śniegu, za***iscie szedł dla samego gwizdu turbiny bym go kupił :D , a co tam ma się psuć to samo co w 5314, a turbo jak to turbo wiadomo co mu szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No właśnie za ile i który rok... :)

 

Ciągnik ten ma 83 KM więc byłby w sam raz na 35 hektarów... :D

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Znajomy ma 6014 i trochę narzeka na niego. Od nowości ma taki problem że ciężko zapala w temp. ujemnych. Rozrusznik kręci szybko a silnik nie łapie. Miał wcześniej 5714 i palił lux. Może to za to że ma turbo i dostaje b. zimne powietrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj