Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

19Damian89    0

powiem tak pierwsza kapitalka byla robiona na wioske ale mechanik jakis osiol i wlal stray olej i na jesieni kopcil jak lokomotywna na nastepna wioske robilismy go sami i pochodzil dwa lata i znow juz bylo z nim kipsko .. teraz w tym roku byl znow u mechanika i zobaczymy narazie lekko puszcza dymek caly czas .. a co do czesci to wujek beirze juz takie lepsze zeby nie naprawiac za miesiac tego samego .. teraz ma nowy rozrusznik to kreci jak szalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kto zrobi fergusona raz, naprawia cały czas :( Widać po tym jakość oryginalnych materiałów. Tak jak pisał @Kamil, licencja i firmowanie logo MF do czegoś zobowiązywała, a późniejesze postlicencyjne to jak wszystko u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

oj tu się zwami nie zgodzę panowie konkret konkrety proszę a nie "mf lepszy bo to mf a ursus to syf i już" jak dla mnie 3512 jest tak samo wykonany jak mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Konkrety: mam MF który ma już 20 lat i ok, 4,5 tys mtg, jest cały suchutki, wszystko działa, silnik jest oryginalny(robi wszystko od transportu po orkę), na kursie na prawko był 2812 z połowy lat 90 z przebiegiem nieco po nad 2 tys., silnik miał przecieki, na obudowie skrzyni biegów stała kałuża oleju, sprzęgło nie wysprzęgłało, z pompy wtryskowej wyciekało paliwo a traktor jeździł tylko po placu z przyczepką, sprzęgło można wytłumaczyć bo w końcu dużo zmian biegów, dodam że ciągnik był garażowany. Nie widziałem MF po 2 tys mtg by tak się sypał jak ten post licencyjny Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
oj tu się zwami nie zgodzę panowie konkret konkrety proszę a nie "mf lepszy bo to mf a ursus to syf i już" jak dla mnie 3512 jest tak samo wykonany jak mf255

Tak samo tylko na polskich częściach. A to już różnica. Chociaż porównując to że pisałeś gdzieś ze masz 40ha i tym 3512 i C-360 to obrabiasz to chylę czoła bo chyba ten traktor gaszony wiele nie jest... A i ty trafiłeś na super wytrzymały model 3512.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

milanreal1 po prostu jak się dba tak się ma i proszę cię nie docinaj mi bo nie jestem 14 latkiem piszącym bajki a wracając do tematu 3512/255 to jest to samo i nie ma żadnej różnicy i takie jest moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy ja ci docinam? Jak poczułeś się urażony tym postem to sorry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

huh wiadomo ze mf jest z lepszego materiału itd ale pomyslcie ze mf maja ladne kilka latek wiecej niz wiekszosc 3512 a wiadomo, nowsze to zawsze kilka tych mtg mniej :) ja mam 3512 z 98' i gdyby nie komfort w kabinie a wlasciwie jego brak ten wozek praktycznie bylby idealny. Przez caly czas robil ok 30 ha na spolke z C-360 i nie zawodzil. Dopiero w tym sezonie dostal wiekszego kolege do pomocy :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
;) powiem szczerze popularny ferdek jest zaje... te nowe są po modyfikacji może wygodniejsze bardziej ergonomiczne ale to kicha :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

u nas U 3512 jest juz 10 lat i problemow z nim nie ma(odpukac w niemalowane:D) mój wujek ma tez kupił równo z nami i tez chodzi jak lala tylkio ze on jeszcze zawory ustawiał zeby silnik równiej chodził ale słyszałem o przypadkach gdzie 3 letnie ursusy sie zacierały ale mi sie wydaje ze to wina pękniętych przewodów dolotowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Posiadamy w naszym gospodarstwie zarówno MF255 rok 89(3700mth) i U-3512 rok 1992(3300mth) Tata zakupił je nowe i do tej pory pracują bez żadnych poważnych problemów, w sumie to nie ma żadnej różnicy między tymi sprzętami.Używany olej do silnika to Superol CC od nowości i zmieniany co 150mth silniki pracują bardzo dobrze bez pobierania oleju i jakichkolwiek oznak zmęczenia. Oba ciągniki wykonują te same prace na zmianę i oba sobie jednakowo dobrze radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mój MF 255 ma 14000mth skrzynia raz robiona przy 9000mth silnik 3 razy aż pęk blok przy spręrzarce i musiałem wymienić na tym mam 2500mth i go nie sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andmar18    0

Ja również posiadam od nowości 3512 i nie powiem na niego nic złego wręcz przeciwnie jest to dobry ciągnik jak do tąd nic mi się z nim nie działo w sumie mało przepracowany godzin bo coś ponad 2000 wiadomu jeśli ktoś nie szanuje to nawet fendta rozwali Ja jak już powiedziałem nic żłego na niego powiedziać nie moge jest dobry ciągnik ja go używam do prasy wysokiego zgniotu podbierak 120cm i sobie radzi podnośnik podnosi na zawołanie nie jak u C330 :)


ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdynand    0

Witam, w najblizszym czasie planuje zmienic starego 3512,na 3724 i prosze posiadaczy o opinie,porownanie, wady zalety i czy jest warty kupna, widze ze to jest nastepca 3512 tylko jest z napedem,ktory mysle teraz w ciagniku jest niezbedny:), ma lepszy podnosnik 2400,ekonomiczny mocniejszy silnik, i mam na niego chrapke:D napiszcie co sadzicie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Wdług mnie ten ciągnik to dobry zamiennik za 3512 ponieważ ma orginalny silnik perkinsa bez turba co poprawia żywotność ciągnika, udźwig 2400 kg jest to naprawde bardzo dużo, wydajność pompy 45 l/min ,

jest ciążkim ciągnikiem z komfortową kabiną ,a no i 4 wyjscia to też plus, cena nie jest niska ,ale za takie wyposażenie i orginalny silnik trzeba nie stety płacić . A ta skrzynia 12/4 lub 8/8 na 50 KM akurat powinna wystarczyć ,takie jest moje zdanie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

87 300zł ale netto ;) A nie myślałeś o farmtracu 665DT? Skrzynia 12+12, 8km więcej i jest tańszy o 15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

no tak ale farmtrac nie posiada Perkinsa który tani nie jest ale za to bardzo dobry , farmtrac ma mniejszy wydatek pompy 34 l/min .Ja wolał bym Ursusa ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Powiedzcie mi kto obecnie robi te nowe kabiny do 3724?

Bo pisałem maila z zapytaniem ofertowym na taką kabinę do Metal-Fach'u i oni twierdzą że takiej kabiny nie robią. To kto ją robi, jak na tabliczce kabiny widnieje napis Metal-Fach ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kabiny chyba są do KOJI, gdzieś ostatnio chyba na youtube widziałem zdjęcie tabliczki znamionowej i było napisane że produkuje kabiny do ciągników typu: 8024,6824,5524,3724,3722.

Ps. A ten napis "Metal-Fach" nie był czasem na tabliczce znamionowej od ładowacza czołowego?

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micha86    0

witam

 

Psiadam ursusa 3724 piko, i tam jest na 100% kabina firmy metal-fach

Edytowano przez micha86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie wiem jak wy, ale według mnie Ursusa 3724 nie opłaca się kupować, bo jest za drogi, za cene 3724 mamy Farmtrac'a z lepszą skrzynią i wiekszym silnikiem, a dużo więcej nie spali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj