Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Ferdek07    75

Mam jedno ale zaj*biste pytanie, to ile ten 5314 spali paliwa na godzinę zegarową podczas lżejszego transportu np. po 10-16 bel siana słomy, podczas pracy z turem, zgrabiarką rozsiewaczem i innych lżejszych pracach, oczywiście w pracy w średnim zakresie obr silnika a nie na postoju zejdzie do 3-3,5l/godz czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dobra niech spali jak c360 tylko różnica w tym jak c360 bo jednym pali 4l a innym 8l na tym forum. A mierzyliśmy tego 5314 i wyszło 7l na mth w tym agregacie dużo? Mało? Powiem że przeciętnie i nie wciskac mi kitu że zetor z przyczepą z belkami nie zmieści mi się w 4l bo na pewno się zmieści. A ciągnik w turze pali 2 razy więcej niż w pługu przynajmniej kolegi c4011 czyli ok. 10l na mth ;) Niech przyjedzie sezon to nagram filmik dla niedowiarków i z zetorem moim i z 5314 sąsiada ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego za te 30 tys zł to nie kupuj 7245 bo ten ciągnik to ma problem z uciągnięciem samego siebie,tylko kup sobie MTZ-82 ciągnik zwrotny,zrywny,nie to co zetor a części tanie i mało pali gdy nie dostaje po garach spalanie na poziomie 6l/mth ,bardzo dobry wynik i co nie zapniesz to pójdzie... a 4512 za 30tys.zł to nie za bardzo


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najlepiej to przejedź się tymi ciągnikami i będziesz wiedział co wybrac ;) Z tym uciągnięciem samego siebie to ciekawe :) bardzo ciekawe ;) a jeśli chodzi o 2812 i c330 to przede wszystkim chodziło mi o cene, a jeśli chodzi o ciągnik pomocniczy to c330 jest wystarczjąca :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
kolego za te 30 tys zł to nie kupuj 7245 bo ten ciągnik to ma problem z uciągnięciem samego siebie,tylko kup sobie MTZ-82 ciągnik zwrotny,zrywny,nie to co zetor a części tanie i mało pali gdy nie dostaje po garach spalanie na poziomie 6l/mth ,bardzo dobry wynik i co nie zapniesz to pójdzie... a 4512 za 30tys.zł to nie za bardzo

Następny rzeczowy post ;) chłopie weź popracuj trochę Zetorem 7245 a nie siejesz jakieś herezje, przez moje gospodarstwo przewinęło sie multum Zetorów 70xx/72xx i jakoś każdy dawał sobie radę nie tylko z samym sobą ale też z maszynaki takimi jak MTZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego ja zetora za zadna kasę nie chcę ,w zetorze to tylko komfort i tyle , jak dobrze dociazysz MTZ to taki zetor nie ma polotu i tyle


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Okej masz prawo nie chcieć Zetora, ale nie masz prawa wydawać takich opinii że Zetor jest do niczego bo naprawdę jak na swoją klasę to te ciągniki potrafią o wiele więcej niż porównywalny Ursus. Piszesz że Zetor nie ma polotu z MTZ ja twierdzę że ma, możemy się tak sprzeczać ale skonstatujmy jedną rzecz - 62.5 km przeciwko 80 km. Zróbmy inne porównanie, Ursus 914 ma 80 km MTZ też ma 80 km, kto wygrywa w tym pojedynku? O to właśnie chodzi że Zetor ma szansę konkurować z ciągnikami sporo mocniejszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie macie się o co sprzeczać bo mtz i zetor ma jedną współną cechę że przeciążony będzie "szedł" i tak w mtz jaki bieg by nie włożyć to będzie orał i nie stawał i prawdopodobnie o tym samym myśli @igorass w zetorze co by nie zaczepić to zechlać zechla chmura dymu i poszedł, z tym że zetor radził by z maszynami od 80km ciągnika, a wiem że mtz poradzi sobie z maszynami od ciągnika 100km (sprawdzone u znajomego i niewiele ustępuje dla agroplusa 100) także widzę że temat to dalej licytacja i "przeciąganie się na linie" ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam nie ma co porównywać 7211 i MTZ-ta ,7211 nie pójdzie na 4 skiby na głęgoko, u mnie ma ciężko na 3 ciągniki są z innych klas uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

igorass każdy ma prawo do swojej opinii na temat zetora!!! porównujecie ciągniki tylko pod względem ile który uciągnie a nie o to chodzi mam gospodarstwo mleczne i orka i agregat to tylko kilka godzin pracy rocznie a gdzie ine prace kosiarka prasa tur owijarka i tu zdecydowanie wygrywa ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Oczywiście że masz rację, żeby nie było nie uważam że zetor to ciągnik bez wad, niemniej w tym porównaniu Ursus nie pasuje mi pod każdym względem - stylistycznym, mechanicznym itd. ale to tylko moje zdanie i tak jak napisałeś są różne gospodarstwa w których podział prac ciągnika jest zróżnicowany i na pewno w sutuacji pracy ciagnika na powiedzmy 60 % możliwości Ursus jest ekonomiczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Hmm w turze no nie wiem zwłaszcza jeśli będzie to 4512 porównywane z zetorem 7211. W większej kosiarce też nie bardzo będzie ekonomiczniejszy. Chyba że masz do niego kosiarke jakąś listwówke tura od c330 i pług 2 to wiadomo że ursus będzie ekonomiczniejszy ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak @Dawid777 ;);):) po przeczytaniu tego posta przypomina mi się tylko taki jeden znajomy ojca co to niecały rok miał nowego mf 255 pobabrał coś w układzie paliwowym i go sprzedał i kupił używanego 5211 i za każdym razem na sprzędzie czy targu gnoił mf-y i wychwalał zetora za małe spalanie i dużą moc, powtarzając zawsze że niewiele więcej od mf pali zetor 3 cyl, a mf 255 te 6-7 jak w dupe dostanie musi spalić a jak ma lekko z 4-5 litrów musi palić, to ojciec to pozostawia bez komentarza skoro gościu wie lepiej ile pali mf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No ja miałem Mf 235 tzn. u2812 i wiem ile on pali ok. 3 do 3.5l w lekkiej robocie a w pługu 2x35 spalił mi 4l na mtg fakt że było mokro i orka była na 25cm. Zetor w 4x35 spalił 5l na mtg to nie wierze że 5211 spalił by tyle co mój ;) Taki przykład


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

coś kręcisz z tym 5l/mtg w zetorze z 4x35 bo to nierealne w 7l/mtg może bym uwierzył ale nie w 5!!!!, zaden ciągnik z takimi pługami tyle nie pali na godzine zegarową chyba że masz mtg co 45 min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie wiem ile mam mtg, ale mierzyłem i właśnie tyle mi wyszło maksymalnie spalił mi 6l w agregacie ale teraz w pługu pali mi 4.5l bo mam 3x45 i prawie go nie czuje. Pali mi tyle co c360, ponieważ prze nim miałem właśnie c360 i paliła do 5l na mtg. Znam osoby którym te zetory palą nwet 10l ale tam już nie ma silnika ;) Jak jest wszystko w ok to powinien palic ok. 5l w każdej cięższej robocie ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@dawid777 odnosze wrażenie że masz jakiś uraz do postlicencyjnych mf-ow z ursusa, niech Ci będzie że Twój 7211 pali 5l/mtg średnio, chociaż średnio to wiem że 7211 pije 6l/godz w przeciętnej robocie, z belarką w transporcie, czy w 3x30 itd moze ten płóg którym pracujesz tak lekko idzie nie wiem, co nei zmienia dla mnie faktu, że i 7211 jak dostanie ostro w dupsko i obr powyżej 2,2 tyś to 2 cyfrowy wynik nic nowego, ale 4512 jest oszczędniejszy ten 1 do 2l litrów i nie udowodnisz że jako jeden ciagnik na gospodarstwo (a nie tylko do orki) tak nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Wybierz lepiej 4514 bo 4512 będziesz się męczył. Napęd strasznie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

posiadan 3512 z 99r ale nie jesten z niego zadowolny kilka podrozy zina (sol) i ciagnik zaczyna kwitnac slaby naterial i niedokladne wykonanie wychodzi na wierzch w koncu w polce skladane noj kolega posiadal nf255 jezdzil jezdzil az w koncu padl zrobil kapitalny renont pojezdzil sezon i sprzedal (obecny wlasciciel nie jest zadowolny) i kupil drugiego uzywa go do wszyskiego co uciagnie (rozrutnik obornika konbajn) i jak narazie jest zadowolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@Ferdek07 jaki rocznik jest twoj MF255 ile ma mth??

 

moj wujek ma MF255 z 1989 na liczniku ma kolo 2tys mth plus 10000mth po licznik leci od nowa .. zrobil mu juz 3 kapitalki i juz nie chodzi tak jak powinien.. sasiad obok ma tez MF255 nie wiem jaki rocznik ale cos kolo 89 tez mth nie mam pojecia i jego chodzi bardzo ladnie czysty dzwieg MFa .. zalezy jak sie trafi i ile pracuje i w jakich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy tez wiele jakich materiałów naprawczych używał wujek. Bo jak polskich czy chińskich to nie dziwne. A jak oryginalne ładował to coś dziwne jest....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj