Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Turbina    10

Zależy co chcesz robić,moim zdaniem 1222 to troszkę niewypał,moc nawet niezła ale niewykorzystana 1224 to już był by lepszy. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Zależy co chcesz robić,moim zdaniem 1222 to troszkę niewypał,moc nawet niezła ale niewykorzystana 1224 to już był by lepszy. :lol:

lepszy ale i droższy ale watro dołożyć kasy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak do pługa i agregatu to 1224 lub 914. 1222 to do transportu i opryskiwacza i takich prac.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Sam C-360 ci wystarczy. Wcześniej pisałeś, że sprzedałeś ziemie i miałeś 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Polecam 914. Ciągniki bardzo dobre, jak na swoje KM to potrafią wiele. Są ciężkie więc mają dobry uciąg. U nas chodziła z pługiem 4x35. Ale jak się ten pług ustawiło to brał koło 1,6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mi też się wydaje, że taki model jak 1222 to duży ciągnik jak na 10ha. Podobnie też 912. Wiem, ze napisałeś, że będziecie sukcesywnie powiększać swoje gospodarstwo. Ale na jakie duże? Ciągniki typu 912 czy 1222 spokojnie wystarczyłyby na 30ha. Ja osobiście na 40ha mam Ursusa 4514 jako główny i C 4011 jako drugi. Jeśli teraz szukasz głównej maszyny to proponuje zastanowić się nad takim z napędem przedniej osi. Jak już to rozgladałbym się za 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jak ciągnik do ciężkich prac polowych to tylko z przednim napędem, ale do tego gospodarstwa, októrym piszesz to najlepszy będzie chyba 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawa350rs    9

kup sobie 1014 jest 4 garowy a nie szóstka jak w przypadku 1222 a to znaczy ze mniej z baku pociągnie a na tr ha na 100% starczy i jeszcze nie będzie miał co robić.


Kirowiec - moc i niezawodność pod ręką.
Kto ma kirowca nie poczebuje fachowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Kup tą 914 bo ta 1222 to za wielka na tyle ha :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jak już się uparłeś na ursusa to 914 lub 385A ze wskazaniem na 914. Ale na te hektary to ja bym wziął jakiegoś zetorka aby miał 70-75 koni i koniecznie przedni napęd. Nawet jak powiększysz gosp.do 20 czy 30 ha to taki zetorek i do tego c-360 spokojnie dadzą radę i jeszcze się za dużo nie narobią. Jak trafisz jakiegoś świezego zetroka to super maszyna no i komforcik jakis juz ma. zaczepisz do niego nie za duży 4 skibowy pług i robota idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

na tyle ha to ci jeden ciagnik wystarczy ale jak juz chcesz to 914 bo 1222 zdeczka za duzy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

ja mam 1222,a sasiad ma 912 i w widze,ze 1222 duzo lepszy jest,nie meczy sie tak w orce,uprawie i transporcie...tylko,ze oboje mamy po ponad 60 hektarow. a w Twoim wypadku wzialbym 912,a jeszcze lepiej dolozyl i 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

ja polecam 914. na polu ciągnik z przednim napedem będzie się dużo lepiej spisywał. 914 będzie miała nawet lepszy uciąg w trudnych warunkach polowych niż 1222.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Dokładnie, 1222 to za duży gabarytowo ciągnik ze zbyt małym uciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a nie lepiej kupic zetora 7744 ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Raz- nie 44 tylko 45.

Dwa- nie wiem gdzie kupisz 7745 w cenie 912 bo pewnie nie w Polsce

Trzy- 912 więcej wazy i więcej zrobi od 7745

 

 

Mam dalej mówić Chota czy to ci starczy


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Raz- nie 44 tylko 45.

Dwa- nie wiem gdzie kupisz 7745 w cenie 912 bo pewnie nie w Polsce

Trzy- 912 więcej wazy i więcej zrobi od 7745

 

 

Mam dalej mówić Chota czy to ci starczy

popatrz na wnetrze 7745 i 914 no ale moze do ciezkich prac bylby lepszy 914 ja osobiscie wybrałbym zetora mniejszy zwrotniejszy i te wnetrze


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj