Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz4512    4
no powiem ci porównując zetora 5211 i ursusa 4512 pryzma 2m wysoka i takie same rorzutniki i zetor bez problemu podchodzi a ursus ma problemy i czasami ciagac trzeba :P a ja ci polecam cos z innej bajki mf-a 3060 tydzien temu kupiłem takiego :P lux maszyna

 

 

coś dziwne bo 4512 powinien sobie lepiej poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tak czytam ten wątek i się zastanawiam czy za te pieniądze co są w temacie nie lepiej kupić U902/912 - za 30 tysięcy to można kupić w niezłym już stanie a parę koni więcej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nauczyłem się że jak coś się kupuje z drugiej ręki to liczy się jednak stan techniczny/zużycie a nie rok produkcji.

czasem rozglądam się za jakimś ciągnikiem dla siebie i pomyślałem o 4512 tyle ze one są drogie dosyć ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUSC4011    0

Mój sąsiad ma do sprzedania ursus 4512 ma go od nowości wszystko w orginale 1990 rok i nie nażeka na kierownice ceni jakieś 30000 tyś zł ale warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

MF 255 był sygnowany marką Massey Ferguson i nie wyszedł by na rynek z wadami bo popsuł by opinie marce;) a URSUS jaki jest każdy widzi....

mam Mf 255 który ma 20 latek i chodzi jak złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Mam MF 255, 88 rocznik, rok temu zrobiłem kapitalke, należała mu się za 20 lat bezawaryjnej pracy. Ciągnik "miodzio" , pracuje na kilkunasto ha areale. Nie mam z nim najmniejszych problemów. Wkórza mnie w nim beznadziejnie zrobiona kabina, słaby komfort. Gdyby miał wspomaganie kierony i kabine w pełni zabudowaną to byłby ciągnik idealny (dla mnie).

Ludzie, nie piszcie ,że ursus to syf, Może i jego wykonanie i materiały są gorsze ale to nie znaczy ,że jest do d...,

 

Mam pytanko do Was, "looknijcie" na fote, i doradźcie jak mam tył kabiny zabudować, bo nawóz mi się sypie do środka i przy wietrznej pogodzie, w środku "wieje że szok ".

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/MF-255-image77969.html


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja mam taką samą kabine, z tyłu na dole mam zrobioną ramke i wstawioną szybe. a rozsiewacz mam przerobiony tak że nawóz nie leci na ciągnik :)

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Nie moge porównać mf-a z ursusem, gdyż miałem do czynienia tylko z tym pierwszym, ale za to mogę powiedzieć iż mf255 to genialny ciągnik do lekkich prac. U nas pracował przez 18 lat, kapitalke silnika robiliśmy po ponad 8 tys mtg, ale to troche na własne zyczenie, gdyż przeciążyliśmy go w transporcie gdy wysiadl wiekszy ciągnik. Jakość materialu tez byla nieporównywalna (dzisiaj mam ursusa 5314 i widac róznice)..Gdybym mial wybierac rozejrzalbym sie za dobrze utrzymanym mf-em niz za 3512;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja dwa lata temu stanołem przed takim samym wyborem 4512 czy 7211 i wybrałem zetora :) dziś tej decyzji bym nie zmienił nikt mi nie wciśnie kitu że ursus na perkinsie chodzi na oparach a zetor chla jak smok to jest nie prawda!!! Mierzyłem swojego 7211 a sąsiad jeździł 5314 o to co wyszło pługi 4x35 on też 4x35 te same gleby (dwa kawałki obok siebie) jemu wyszedł 8l na mtg a mi 5.5l na mtg na 4klasie ziemi ja jeździłem 2 szosową a on jedynką szosową. A komfort w Ursusie mnie dobija :) siedzi tam się nisko jak za kare... on dał 50tys a ja 30tys jego i na pewno nie jest lepszy :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulvix    0

Heh :blink:)))ludzie co wy porownujecie 4512 do szescdziesiątki ,zupelnie inna bajka toc to przezytek w porownaniu z konstrukcja MF mimo ze duzo rozwiązan pochodzi z lat 70-siątych ;)szescdziesiatka nawet gorzej radzi sobie wpolu od mf 255 ,3514 poprostu mulek slaby moment obrotowy ok. 170 Nm a 4512 ok .240 Nm .noi 4512 w najgorszym wypadku 60 km a zpierwszych lat prod 66km no i nowsze 68,7kmno i paliwozerny w kabinie jak w ruskim czołgu glosno ,maska sie częsie tylny most zyzni ,siedzenie na samym moście ,same zelazo ,chamulce słabe jak przy 330 czyli zero hamowania ,zaczep na zawiasie dwie osoby poczeba żeby podczepic przyczepe .4512 -14 ,255,3512,3514 i podobne hamulce w oleju nie zniszcalne ,ojciec ma mf 24lata od nowego na 10 hektarach i nie robil nic przy hamulcach 60-tka co 2 lata i takhamuja jak by chcialy a niemogly :)dobrze wyregulowane ,ostre jak brzytew ,na nowych oponach na asfalcie staja przy kazdej szybkosci.co do komfortu niemozna wiele od ursusa wymagac ,ale tak w kabinie komfort inna kultura tapicerka wyglusznie 86dB nawiewy otwierane szyby ,szyber plaska podloga radio ,roleta , a wspomaganie wersja exportowa Deluxe od 92r.tez maja i nietylko polskie w opcji wyp.tez maja mialy ,waskie koła zawsze mozna zmienic ..Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówisz, że takie cudo z tego 4512?

86 dB to blisko progu bólu (radio na pewno przydatne):blink:, 8 biegów czyli szalu nie ma, wąskie opony w standardzie, układ kierowniczy bez wspomagania, kiepska hydraulika itd.

Ma też jakieś zalety, ale nie oszukujmy się, to jest ciągnik z lat 70 i daleko mu do innych ciągników(w tym Zetora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

30tyś za ursusa 4512 w bdb stanie i ten rocznik to nie jest wcale tak dużo , po tyle stoją 3512 i 255 a napewno sześćdziesiątka nie zapewni nam takiego komfortu w kabinie i napewno niema większego uciągu jak 4512 , a wspomaganie można zawsze dokupić. Sam niedawno byłem obejrzeć 4512 z 1991r również na wąskich oponach, był w nie ciekawym stanie, nie miał wszystkich szyb opony już zdarte, starą maskę jak w 912 i sprowadzony z Belgi a cena 30 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Weś zetorka 7211 wiem co mówie będziesz zadowolony a za 30tys powinien się znaleźc dobry egzemplarz :blink: nie bedziesz żałował i zetorek na pewno więcej pociągnie niż 4512 :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulvix    0
Mówisz, że takie cudo z tego 4512?

86 dB to blisko progu bólu (radio na pewno przydatne):blink:, 8 biegów czyli szalu nie ma, wąskie opony w standardzie, układ kierowniczy bez wspomagania, kiepska hydraulika itd.

Ma też jakieś zalety, ale nie oszukujmy się, to jest ciągnik z lat 70 i daleko mu do innych ciągników(w tym Zetora).

Zgadzam sie z tym co napisales ,no a w opisie 86db ,podobniesz ma byc max. kola nieproblem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

mam ursusa 4512 i nie narzekam ale zetor 7211 jest lepszym rozwiazaniem. Ale jak ktos porównuje ursusa 4512 do c360 to mi sie slabo robi :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8
Ja dwa lata temu stanołem przed takim samym wyborem 4512 czy 7211 i wybrałem zetora :mellow: dziś tej decyzji bym nie zmienił nikt mi nie wciśnie kitu że ursus na perkinsie chodzi na oparach a zetor chla jak smok to jest nie prawda!!! Mierzyłem swojego 7211 a sąsiad jeździł 5314 o to co wyszło pługi 4x35 on też 4x35 te same gleby (dwa kawałki obok siebie) jemu wyszedł 8l na mtg a mi 5.5l na mtg na 4klasie ziemi ja jeździłem 2 szosową a on jedynką szosową. A komfort w Ursusie mnie dobija :D siedzi tam się nisko jak za kare... on dał 50tys a ja 30tys jego i na pewno nie jest lepszy :lol:

 

A w lekkiej robocie to ten Twój zetor przypadkiem nie produkuje ropy? W życiu nie uwierzę w takie bajki... Silnik Perkinsa mamy w kombajnie (ferguson 87) i mam jakieś pojęcie ile one palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Bierz Zetora 7211 lub 7711 to o wiele lepsze maszyny od 4512. Lepszy uciąg i większy konfort w kabinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam jestem dumnym posiadaczem Ursusa 4512 i powiem tyle na Zetora bym sie nie zamienił mam wersje na szerokich kołach i na uciąg nie nażekam (wchodzi na wszystlie górki w okolicy ciągnąc niemkę 6 i 4,5 t na 8 biegu) jedynie co to bym założył obciążniki na tył- Zetor ma, a jeżeli ktoś pisze iż zetor jest taki oszczędny to nie wierze- na uczelin badaliśmy uciąg i spalanie Zetora 5211 to uzyskaliśmy spalanie 9,43 kg/h a litr napędu to prawie 0,9 kg (było to prawie maksymalne obciązeniu jakie jest wstanie uciągnąć na ubitym szutrze ), w 4512 nie słyszałem żeby biegi sie zablokowały a w 7211 powodzenia w odblokowywaniu przez tą klapkę, a na chałas także nie narzekam- kusi mie nawet założenie radia. Ciągnik ma 12 lat i jedynie co zostało wymienione to pompa wodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Witam jestem dumnym posiadaczem Ursusa 4512 i powiem tyle na Zetora bym sie nie zamienił

 

Przejechał byś się zetorem kawałek i byś zmienił zdanie :mellow:

O wiele lepszy komfort w kabinie jak w 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak, odkiedy wujas kupił 4512 a miał wcześniej 7245 i dalej ma, to robi wszystko 4512 a zetorem jedzie tylko jak musi, gdy niezbędny jest 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

moze tak lubi robic tym ursusem i dlatego tylko nim robi :mellow: A co do tego czy proponowal bym Zetora czy Ursusa to wybral bym zetora :lol: Niektórzy mowia ze duzo pali ale ja sie z tym nie zgadzam bo w tej robocie co moze zetor zrobic to jednak musi cos spalic!!! No ludzie nie ma sily jakby Zetor mial tyle wad to u nas ludzie nie zamienialiby Ursusów na Zetory nie mowie ze jestem za Zetorami bo sam mam Ursusa mamy C330 i C360 i jak na robote ktora robia jestem z nich zadowolony ale w przyszlosci moze kupimy jakis nowszy ciagnik i nie wykluczamy ze bedzie to Zetor.

 

Pozdrawiam, i zycze dobrego wyboru ciagnika: Wacek21 :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Tak, odkiedy wujas kupił 4512 a miał wcześniej 7245 i dalej ma, to robi wszystko 4512 a zetorem jedzie tylko jak musi, gdy niezbędny jest 4x4

 

Może ze względu na niższe spalanie? :mellow:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj